• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Red Bull: “Mateschitz was pislink op Ricciardo”

Auteur: jaapiyo, gepost 28 september 2024 om 17:02 – 6 Reacties

Red Bull

Iedereen vindt Daniel Ricciardo een aardige gast. Toch was wijlen Dietrich Mateschitz pislink op de honingdas. En met goede reden.

De F1 wereld rouwt om het einde van de F1 carrière van Daniel Ricciardo. Doch voor Helmut Marko is er nooit een moment te ongemakkelijk of ongepast om de vuile was buiten te hangen. Als mens denk je dan soms ‘oef’, maar als semi-journalist brengen wij jullie natuurlijk gewoon het hete nieuws. Waar jullie uiteraard van smøllen.

Waar iedereen namelijk de loftrompet steekt over de mens Ricciardo, is Der Helmut niet te beroerd om wat schaduw te gooien op de Ozzie. Danny-Ric maakte jarenlang deel uit van het Red Bull juniorteam, Toro Rosso en Red Bull Racing. Doch zijn vertrek was niet zonder controverse.

Voor 2019 ging Ricciardo over naar Renault. Dat was toch al een beladen move, want Red Bull Racing en Renault lagen destijds om ramkoers. Red Bull Racing gaf de Renault-motor (min of meer terecht) de schuld van gebrek aan succes. Ze wilden hier zo graag vanaf, dat ze ‘Carlos Sainz aan Renault gaven’, om dan maar van die krachtbron af te zijn. En dat om ‘m in te ruilen voor een Honda-tor. Met de kennis van nu, bleek die best goed te zijn. Maar vergeet niet dat daar destijds veel vraagtekens over bestonden, na het McLaren-Honda debacle.

Zacht gezegd lagen Red Bull teambaas Christian Horner en Renault teambaas Cyril Abiteboul elkaar ook niet echt. Dus de handtekening van Ricciardo onder een contract, was ook een soort prestigestrijd tussen deze twee heerschappen. Op de achtergrond, speelde er echter nog meer.

Helmut Marko onthuld dat Ricciardo zowel hem als wijlen Red Bull oprichter Dietrich Mateschitz de hand heeft geschud en mondeling heeft toegezegd bij Red Bull te blijven. Op reis naar de race in Austin kwam vervolgens het hoge woord eruit dat Ricciardo die afspraak niet zou honoreren. En volgens Marko, was Mateschitz daar pislink over.

De aimabele Oostenrijker was kennelijk van de overtuiging een man een man, een woord een woord. Iets wat uw trouwe verslaggever roerend met de wijlen miljardair eens is. Een man (m/v/i) die geen woord houdt is immers geen echte man (m/v/i), maar een onbekwame stoethaspel. Blegh. Zoals vermaard role model Tony Montana zou zeggen: all I got in this life are my balls and my word. And I don’t break them for noone.

Nu is het natuurlijk wel alleen het woord van Marko. Maar dat Ricciardo destijds heeft zitten (t)wijfelen is eigenlijk wel bekend en ook vereeuwigd in Drive to Survive. Uiteindelijk heeft het ook allemaal niet zo best uitgepakt voor DR3. Hoewel het ook maar de vraag was geweest hoeveel hij na 2018 nog in te brengen had gehad jegens een steeds beter wordende Max bij Red Bull. Waarvan akte.

Ook interessant!

  • Zit Daniel Ricciardo volgend jaar naast Max in de Red Bull?
  • Er komt een straatlegale Red Bull!
  • Nederlandse Emely de Heus voor Red Bull in F1 Academy
  • Omgekochte politieman in Red Bull-zaak aangeklaagd
    Omgekochte politieman in Red Bull-zaak aangeklaagd

Nieuwste artikelen

  • Goedkoopste Nissan GT-R R35 ter wereld heeft een nadeel
  • Huh? Keert dan alsnog deze leuke sportauto terug?
  • BMW onthult wat NOOIT achter een betaalmuur gaat komen
  • Deze auto’s worden volgend jaar helaas geen youngtimer
FacebookTweetPinLinkedIn

daniel-ricciardo, dietrich-mateschitz, Helmut Marko, Red Bull Racing

Vorig bericht: « RIVIAN brengt Knight Rider terug
Volgend bericht: Gespot – De Maybach SL is ook in het echt heel erg fout »

Lees Interacties

Reacties

  1. Homer55 zegt

    28 september 2024 om 19:12

    Eindelijk klaar met die Ricciardo… Praat en lacht veel maar doet op circuit al jaren bekant niks.

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      28 september 2024 om 22:50

      De race duurt maar anderhalf uur, de rest van de tijd is de baan van F1 coureur vooral reclame popje spelen, daarin is Ricciardo de kampioen!

      Login om te reageren
  2. str8six zegt

    28 september 2024 om 21:53

    Door die move naar Renault is Ric uiteindelijk beland waar ie nu is. Jammer, vond t altijd wel een toffe peer.

    Login om te reageren
  3. okdoei zegt

    28 september 2024 om 23:37

    Oke, misschien niet netjes, maar RBR heeft bewezen het hardste team te zijn voor hun minder presterende coureurs. Beetje gek dat ze verbaasd en boos doen als ze zelf een keer de deksel op de neus krijgen.

    Het is gewoon keihard in de F1.

    En ik weet niet wat voor gesprek het was en wat Ricciardo anders had kunnen zeggen… want als je zegt: nee, nee, ik ben straks pleitos – terwijl er nog geen contract getekend is dan is dat voor hem ook niet handig.

    Dus niet zo huilen en een beeeetje flauw en laag om dit nu ineens naar buiten te brengen.

    “Ohnee, de wereld vindt Ricciardo een toffe peer, laten we dat imago ff kapot maken om niks.”

    Zo komt het bij mij over.
    Gewoon goor ego van Helmut en het enige wat het mij doet denken is: wat is die Marko toch een vervelende vent.

    Ricciardo nog steeds prima kerel en heel eerlijk, een hoop mensen die voor een baas werken zeggen pas als ze een ander contract hebben – of voor zichzelf gaan beginnen – dat ze weggaan. Daarvoor is het vaak: ohneeuh, tuurlijk blijf ik nog wel. Geen zorg.

    Login om te reageren
  4. p993 zegt

    29 september 2024 om 07:41

    Onthuld 🥸 onthult

    Login om te reageren
  5. Freewarefreak zegt

    30 september 2024 om 11:39

    Ach ja.. ergens snap ik Ric ook wel. Bij RB hield hij Max niet bij. Bij Renault zwaaiden ze met een enorme vette cheque, hij verdiende al niet slecht bij RB (dacht rond de 6M euro in 2018) maar bij Renault werd dat ineens 20M euro per jaar voor een twee jarig contract. Helaas werd het daar sportief gezien niks. Toen hij daarna naar McLaren ging was zijn salaris niet meer zo hoog (14M euro per jaar) maar had hij een geweldige bonusregeling. Als hij bij McLaren alle podiums e.d. gehaald had kon hij daar een theoretische 93M in 2 jaar verdienen! (Dat is niet gelukt, maar reken maar dat de afkoopsom Zak ook miljoenen heeft gekost)

    Nu is hij uitgerangeerd, maar hij heeft in een jaartje of 6 zijn financiële toekomst wel veilig gesteld. Hij heeft met bovenstaand verhaal een networth van een dikke 80M euro.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North