• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

‘Skoda werkt aan een Octavia CC’

Auteur: ricardo, gepost 28 december 2013 om 08:59 – 38 Reacties

Shopje: Skoda Octavia met CC-swag


De expansiedrift van Skoda uit zich niet alleen in een nieuwe SUV, de Tsjechen hebben ook plannen voor een sexy vierdeurs met een coupévormpje. Zeg maar de Volkswagen CC, maar dan met Skoda-logo’s.

Skoda moet groeien van vader Volkswagen. Hiervoor zullen ze onder andere de SUV-kaart spelen en per 2016 een zevenzitter lanceren. Daarnaast moet de nieuwe Fabia, die eind 2014 in Parijs wordt onthuld, een breder koperspubliek trekken met een jonger uiterlijk en gelijkenissen met de S2000 rallywagen. Het wordt een bredere en lagere auto die niet langer favoriet is bij de geriatrische medemens, maar vooral ook jeugdigen aanspreekt, aldus Skoda-baas Winfried Vahland tegen Autocar

Interessanter is echter wat Skoda met de Octavia van plan is. Op de autosalon in Genève schijnt het merk met een vierdeurs coupé de stand op te komen. Een conceptmodel met een plattere voorruit en een schuiner aflopende daklijn dan de reguliere Octavia, die in een iets hoger prijssegment wordt gezet. Verwacht ook aanpassingen aan het front en de achterkant, zoals afwijkende lampunits. Wanneer de coupélijnen bevallen kan Skoda de Octavia CC in 2016 op de markt brengen. We geloven alleen niet dat Skoda de terminologie ‘CC‘ van Volkswagen mag/zal gebruiken. Die zullen daar vast wel iets anders op verzinnen.

Photoshopcredit: X-Tomi

Ook interessant!

  • Deze Skoda Octavia kan 365 km/u
  • Skoda Octavia Pro
    Skoda Octavia Pro moet naar Nederland komen
  • Skoda Octavia Sportline
    Skoda Octavia Sportline is RS-Light met 190 pk
  • Skoda Fabia krijgt het interieur van een Octavia

Nieuwste artikelen

  • Autoblog-lezer showt z’n dikke Fiesta
  • Video: BMW X5 koppen voelt zo
  • Deze Bentley is de beste wintersportbeuker, hier is het bewijs
  • Europese specs Tesla Model Y L bekend, dit moet je weten
FacebookTweetPinLinkedIn

cc, geneve-2014, octavia, Skoda

Vorig bericht: « Video: verbazingwekkende Gymkhana 6 in het klein
Volgend bericht: Auto breekt in tweeën, iedereen overleefde het »

Lees Interacties

Reacties

  1. label89 zegt

    28 december 2013 om 09:09

    Die S2000 is niet verkeerd… Helaas zal die nooit zo worden zoals in de rally.

    Login om te reageren
  2. mylvan zegt

    28 december 2013 om 09:10

    Wel een beetje vreemd dat je als ‘budget’ merk met een dure uitvoering komt…

    Login om te reageren
    • tt123 zegt

      28 december 2013 om 12:45

      @mylvan: het is niet echt een budgetmerk imo maar ik weet ook echt niet hoe ik het dan wel moet noemen

      Login om te reageren
    • saxoke zegt

      28 december 2013 om 16:06

      @mylvan: in belgie is het verschil met vw nog maar heeel klein. Een Octavia met de uitrusting van een Golf is zelfs duurder.
      Voor n budget vag moet je tegenwoordig Seat hebben. Daar is het verschil tusse een Golf en een Ibiza nog steeds een 3000euro.

      Login om te reageren
      • arjontje zegt

        28 december 2013 om 16:47

        @saxoke: Dat komt omdat een ibiza toch echt met een polo moet vergelijken. De leon is een golf.

        Login om te reageren
        • saxoke zegt

          28 december 2013 om 16:55

          @arjontje: ik heb nergens een ibiza vernoemd. Ik had t over de octavia, Leon en golf. ;-)

          Login om te reageren
          • YouRockMyWorld zegt

            28 december 2013 om 18:27

            @saxoke: Hahaha, je hebt nergens Ibiza genoemd? Irritant he, dat je je reactie niet kunt verwijderen. :)

            Login om te reageren
            • saxoke zegt

              28 december 2013 om 19:52

              @YouRockMyWorld: haha idd…
              K bedoelde dus leon vs golf. Vergiste me ff tss de modellen

              Login om te reageren
          • saxoke zegt

            28 december 2013 om 18:32

            @saxoke: ik bedoelde dus Leon en golf.
            Typ foutje. Maar t verschil is wel zo groot tussen een golf en een leon.
            De octavia is beduidend duurder dan n leon en ongeveer evenduur dan n Golf, zeker met vergelijkbare uitrusting. Als je n koopje wil doen bij 1 van deze modellen dan doe je da bij seat.

            Login om te reageren
  3. aventadorsv zegt

    28 december 2013 om 09:10

    Nou, op zich!… Nee geintje

    Login om te reageren
  4. michal zegt

    28 december 2013 om 09:38

    Damn zeg, hoe ver willen ze nog gaan? Moet VW zogenaamd premium worden en Audi wordt premiumplus? Haha laat me niet lachen…

    Login om te reageren
  5. gtwillem zegt

    28 december 2013 om 10:18

    Ik kwam er gisteren achter dat de Volkswagen CC niet meer nieuw geleverd word in Nederland (alleen uit voorraad leverbaar…), dus als opvolger daarvoor?

    Op zich geen onaardig idee. De Octavia is een goede auto die veel verkocht word, dus een beetje extra marge mee pakken is kan ik begrijpen. Maar het past niet bij het no-nonse imago van Skoda (een soort Volksvolvo is het eigenlijk)

    Login om te reageren
    • saxoke zegt

      28 december 2013 om 16:07

      @gtwillem: vw/Pon haalt de mooie vw’s van straat in NL. De Scirocco is dr ni meer en nu de CC ook al ni meer. Spijtig.

      Login om te reageren
      • mashell zegt

        28 december 2013 om 23:14

        @saxoke: Pon maakt de prijs te hoog, merkt dat het niet verkoopt (hoe zou dat toch komen?) en haalt dan het model van de markt. Als je zo veel verkoopt als Pon hoef je blijkbaar niet eens meer na te denken over je strategie.

        Login om te reageren
        • saxoke zegt

          28 december 2013 om 23:36

          @mashell: misschien niet. Maar de 2 mooiste VW modellen hebben ze wel weggehaald. Beetje spijtig.
          Hier in Belgie zie je de CC en de Scirocco toch regelmatig rijden. Ik zie geen reden om ze niet te verkopen.
          n CC zou ik nog wel zien zitten als vervoersmiddel voor als er hier ene versleten is.

          Login om te reageren
        • mgmgb zegt

          29 december 2013 om 21:46

          @mashell:
          Zo kunnen we er langzaam aan wennen dat met ieder nieuw Skoda-model VW stukje bij beetje steeds nuttelozer wordt. Tenzij ze de historische posities in ere herstellen en Skoda (Laurin & Klement) super premium wordt en VW weer een VOLKSwagen wordt. Dan begrijp ik dit heel goed als overgangsfase. Mooie wereld moet dat ook zijn, de ultieme wraak op Stalin én Hitler lijkt mij zo.

          Login om te reageren
      • gtwillem zegt

        29 december 2013 om 00:10

        @saxoke: klopt, al heeft het feit dat de verkoopaantallen niet voldoende waren om de (mijn inziens erg fraaie) modellen in het gamma te behouden. De VW CC heeft met de Passat Sedan/A4/A4 Avant/A5/A5 Sportback behoorlijke concurrentie in eigen huis. En de Scirocco is in Nederland altijd te duur geweest. In de UK word deze naast de driedeurs Golf gepositioneerd, wat de levensvatbaarheid vergroote (wij hadden een zwarte 1.4 TSI, leuk ding!).

        Login om te reageren
        • saxoke zegt

          29 december 2013 om 15:05

          @gtwillem: eigenlijk vind ik alleen de A5 Sportback concurentie voor de CC. Alleen als je qua prijs gaat kijken dan komen ze allemaal in aanmerking op de een of andere manier.

          Login om te reageren
    • bug2000 zegt

      28 december 2013 om 23:51

      @gtwillem: vergeet de EOS niet… Ook uit het leveringsprogramma.

      Login om te reageren
      • bollegek zegt

        29 december 2013 om 00:41

        @bug2000: zullen wij die niet liever met z’n allen heel snel vergeten?

        Login om te reageren
      • utr1984 zegt

        29 december 2013 om 01:09

        @bug2000: zijn ook wel allemaal best oude modellen. Passat, Tiguan, Touran, Scirocco, Eos, CC. Allemaal al gefacelift.

        Login om te reageren
        • saxoke zegt

          29 december 2013 om 15:04

          @utr1984: bij de passat durfde VW zelfs van een nieuw model te spreken. ;-)
          De enige echt nieuwe sinds kort zijn de golf en de sharan. Rest lijkt me al redelijk over de datum te zijn.
          Wanneer komt de echt nizuwe passat eigenlijk?

          Login om te reageren
  6. kabaampje zegt

    28 december 2013 om 10:24

    Prima auto, prijs/kwaliteit verhouding ligt zeer goed bij Skoda.

    Login om te reageren
  7. mout zegt

    28 december 2013 om 10:41

    Skoda SUV – dat past bij het merk: Oost Europa is gek op SUVs, Skoda is goed in ruime auto’s. En met slecht / ontbrekend wegdek heb je enige reden voor een softroader.
    Maar een CC is alles wat Skoda niet moet zijn: een nuffig handtasje voor wie klaar is met praktische auto’s.

    Login om te reageren
  8. nasty zegt

    28 december 2013 om 10:49

    Hopelijk gaan ze de fabia wat beter afwerken deze keer. Een vriend van me nodigde me uit in zijn nieuwe fabia diesel.bij het achteruitschakelen, en een toefje gas daarna resoneerde het dash zo hard zodat ik me schaamde in zijn plaats. Skoda heeft nog wat te leren voordat ze vw waardig kunnen zijn.

    Login om te reageren
    • Pordon zegt

      28 december 2013 om 11:09

      @nasty: ik denk niet dat het de bedoeling is om Skoda gelijkwaardig te maken aan volkswagen. Skoda is gewoon een goedkopere volkswagen met veel value for money. Dat het iets minder in elkaar geschroefd zit zal niemand verrassen.

      Login om te reageren
      • nasty zegt

        28 december 2013 om 11:12

        @Pordon: daar volg ik je volledig in. Maar wagens in 2011 mogen toch ietwat kwaliteitgevoel hebben vind ik

        Login om te reageren
        • Pordon zegt

          28 december 2013 om 11:19

          @nasty: dat is ook waar. Nou heb ik al heel lang niet meer in een Skoda gezeten dus kan niet zeggen dat ik bekend ben met de huidige kwaliteit. Kan wel zeggen dat ik hoop dat de kwaliteit van Skoda ruim boven dat van een Dacia zit want wat zijn dat verschrikkelijk waardeloze auto’s zeg.

          Login om te reageren
        • saxoke zegt

          28 december 2013 om 16:08

          @nasty: wat zeg je dan van de kei harde materialen in een Rapid of Toledo? En dan de prijs nog even niet bekijken. Want goedkoop zijn die gebakjes ook niet.
          De materialen zijn vergelijkbaar met die uit mijn Saxo

          Login om te reageren
    • nick1407 zegt

      29 december 2013 om 17:50

      @nasty: ik rij nu sinds een week of 3 de nieuwe superb EN die is zeker en vast VW waardig!
      Al is het verschil tss een fabia en superb ook redelijk groot…

      Login om te reageren
      • nasty zegt

        29 december 2013 om 18:19

        @nick1407: collega van me heeft ook n nieuwe superb gekocht. Prachtige wagens. Maar zoals je zegt is het verschil met de fabia erg groot. Je zit ook direct in een andere prijsklasse eh ;)

        Login om te reageren
  9. Hupke zegt

    28 december 2013 om 11:25

    “die in een iets hoger prijssegment wordt gezet”

    Waar gaat VW dan naartoe? En als VW omhoog geduwt word, wat dan met Audi?
    En wat gaat de leegte opvullen? Seat?

    Login om te reageren
  10. oxymoron zegt

    28 december 2013 om 11:44

    Dat wordt dan minder ruimte voor meer geld maar omdat de ruimte om te beginnen al riant is valt het misschien mee. Maar waarom? Op een Skoda?

    Login om te reageren
  11. tysoquattro zegt

    28 december 2013 om 12:09

    Doemaar zo verder volkswagen groep hoe meer verschillende keuze’s van auto’s ,hoe meer het keuze voor het volk en exclusiviteit van je wagen.

    Login om te reageren
  12. LaLancia zegt

    28 december 2013 om 17:03

    Wat heeft een CC nog met het merk Skoda te maken?

    Login om te reageren
  13. utr1984 zegt

    29 december 2013 om 01:07

    Skoda heeft een minder fout imago dan VW, dus geen onaardig plan. Alleen maar no nonsense autos bouwen is ook maar niks…

    Rapid Spaceback is met aankleding (dat zwarte dak bv) net zo duur als een Leon FR. Nou, qua rijgedrag en interieur kan ie echt niet aan de Leon tippen.

    Login om te reageren
  14. bmwe46csl zegt

    29 december 2013 om 09:27

    Ziet er niet heel slecht uit!!

    Login om te reageren
  15. alfista zegt

    29 december 2013 om 10:58

    het zal wel aan mij liggen, ik vind hier niets opwindends aan, zoals alle VAG-followers. Geef mij dan maar een 4C van Alfa…

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North