• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Skoda’s elektrische zevenzitter komt er eindelijk aan

Auteur: machielvdd, gepost 13 maart 2025 om 12:44 – 6 Reacties

Skoda's elektrische zevenzitter komt er eindelijk aan

Voor de mensen die veel kinderen hebben en tóch om het milieu geven.

Als je op zoek bent naar een elektrische zevenzitter heb je nog steeds weinig keuze. Als je geen busje wil en ook geen auto van een ton, blijven er niet veel opties over. De keuze is dan tussen een Kia EV9, een Peugeot e-5008, een Mercedes EQB en nog wat Chinees spul. Maar er komt binnenkort weer een optie bij, in de vorm van een gloednieuwe Skoda.

Tijdens de presentatie van de jaarcijfers laat Skoda een glimp zien van het nieuwe model. De jaarcijfers waren overigens uitstekend. Skoda boekte een recordomzet en -winst. De operationele winst bedroeg 2,3 miljard, 30% meer dan vorig jaar. De Tsjechen wisten vorig jaar 1,09 miljoen auto’s te slijten. Je hoeft je dus over Skoda geen zorgen te maken.

Genoeg over de cijfers, laten we het over het nieuwe model hebben. Dit wordt een elektrische gezinsauto die plaats biedt aan zeven personen. Een dergelijk model ontbrak nog in het VAG-gamma. Op de teaserbeelden zie je alvast hoe de koplampen en achterlichten eruit gaan zien.

Hoe de rest van de auto eruit gaat zien kunnen we ook alvast invullen. Het wordt namelijk de productieversie van de Vision 7S. Die concept car kregen we drie jaar geleden al te zien. Als je even de suicide doors wegdenkt heb je een aardig beeld van de nieuwe Skoda.

Met 5,02 meter was de concept car een regelrecht slagschip, maar de productieversie wordt waarschijnlijk ietsje kleiner. Reken op een vergelijkbaar formaat als de Kodiaq, wat (optioneel) ook een zevenzitter is. Die auto is 4,76 meter lang.

Wanneer de nieuwkomer precies zijn opwachting maakt verklapt Skoda nog niet. Waarschijnlijk wordt ‘ie ergens later dit jaar onthuld staat de auto volgend jaar in de showrooms.

Ook interessant!

  • Er is eindelijk weer een leuke Skoda Fabia!
  • Nieuwe baby-Skoda is spotgoedkoop
  • Skoda (!) onthult Superb Estate met 477 pk
    Skoda (!) onthult Superb Estate met 477 pk
  • Dit is de meest krankzinnige Skoda die je vandaag gaat zien

Nieuwste artikelen

  • Lexus LFA is terug als gelikte coupé
  • Zo stel je de goedkoopste Tesla Model 3 Standard van je dromen samen
  • Toyota GR GT is hier: V8, 650 pk, 850 Nm en een aluminium frame
  • Wat als je een supercar als schilderij gebruikt?
FacebookTweetPinLinkedIn

Elektrisch, Skoda

Vorig bericht: « Oeps: Tesla Cybertruck blijkt toch niet te kunnen drijven
Volgend bericht: Deze RS6 bij Domeinen is GEEN neppert »

Lees Interacties

Reacties

  1. audirs3 zegt

    13 maart 2025 om 16:49

    Naar verluidt op het MEB platform… Dus gewoon links laten liggen en voor de betere alternatieven uit Korea gaan met 800V.

    Login om te reageren
  2. rwdftw zegt

    13 maart 2025 om 17:15

    Ik snap dit soort auto’s niet zo. 7 Zitplaatsen zijn handig als je bijvoorbeeld een samengesteld gezin hebt. Kan je met alle kids mee op stap en evt nog een vriendje/dinnetje meenemen.

    Maar die extra 2 zitplaatsen hebben bijna altijd een nadeel, en dat is de kofferbak. Je komt gewoon niet verder dan een litertje of 300. Dat is toch niet handig?

    Login om te reageren
    • JanJansen zegt

      13 maart 2025 om 20:42

      Klopt, Ben Pon had natuurlijk gelijk. Gewoon een VW busje kopen en alles past er in, inclusief je moeder.

      Login om te reageren
    • mashell zegt

      14 maart 2025 om 00:07

      Onhandig zeker. Maar waar een wil is, is een weg. Dus als je op vakantie wil met je samengestelde gezin in de zevenzitter Skoda dan leidt de weg je naar een naturisten camping…

      Login om te reageren
    • Flutterbear zegt

      14 maart 2025 om 08:02

      Er is wel meer niet handig aan een groot gezin.. Echter kan er altijd nog een dakkoffer op het dak en wil niet iedereen in een busje rondrijden.

      Login om te reageren
  3. Jopie zegt

    13 maart 2025 om 22:42

    Als je veel kinderen produceert geef je niks om het milieu.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North