• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Yes: Max Verstappen heeft een motor voor 2022

Auteur: willeme, gepost 15 februari 2021 om 14:57 – 24 Reacties

Red Bull motor 2022

Goed nieuws voor Max Verstappen-fans. En die van Sergio Perez! Red Bull heeft een motorenleverancier voor 2022: zichzelf.

Red Bull heeft een beetje ambivalente verstandhoudingen met zijn motoren-leveranciers. De eigenwijze frisdrankgigant liet de renstal in eerste instantie (2005) zijn motoren betrekken bij Cosworth. Logisch, want Red Bull was gewoon het Jaguar-team met een nieuw jasje. In 2006 werd er gereden met Ferrari-V10’s. Tussen 2007 en 2018 maakten De Rode Stieren gebruik van Renault-motoren. Met die motoren werden grootste successen gehaald, waaronder het wereldkampioenschap in 2010, 2011, 2012 en 2013.

Na een ongelukkige periode stapte het team over naar Honda-power met bescheiden succes. Honda kwam er op tijd achter dat je met F1-motoren leveren geen EV meer gaat verkopen en besloot te stoppen met het bouwen van motoren. Dit jaar, het seizoen van 2021, wordt het laatste officiële jaar dat Honda officieel meedoet. Voor 2022 zit Red Bull dus in een lastig parket.

Overname

Althans, zát. De kogel is namelijk door de kerk. De werkgevers van Verstappen en Pérez gaan de motoren van Honda overnemen vanaf volgend jaar. Red Bull heeft dus een motor voor 2022. Dit nieuws lag in de lijn der verwachting. De reglementen zijn namelijk vorige week bevestigd. Tot 2025 zal er een Engine Freeze van kracht zijn.

Voor Red Bull is deze overname goed nieuws, want zo kunnen ze de motor en het chassis maximaal op elkaar afstemmen. Nog een voordeel, ze hoeven niet met hangende pootjes terug naar Renault te gaan. Mercedes zou niet nóg een team kunnen leveren en Ferrari wil niet motoren leveren aan de concurrent. De motoren-constructeur die de minste teams levert, is volgens het reglement dan verplicht te leveren. Dat is in dit geval Renault.

Red Bull motor 2022

Red Bull eigen motor

Red Bull wordt nu zijn eigen motorenconstructeur, als het ware. Er is zelfs een bedrijf voor opgericht bij de Britse Kamer van Koophandel: Red Bull Powertrains Ltd. Dit bedrijf is gevestigd in Milton Keynes en zal niet alleen Red Bull voorzien van motoren, maar ook het zusterteam Alpha Tauri.

Red Bull motor 2022

Wat de naam van de motoren gaat worden, nu Red Bull de motoren voor 2022 heeft overgenomen, is nog niet bekend. Het is niet de eerste keer dat een motor van een fabrikant door gaat onder een nieuwe naam. Denk aan bijvoorbeeld de motoren van Supertec (Renault) en Asiatech (Peugeot) waarmee Jos Verstappen zijn kunsten vertoonde in 1999 en 2000.

Ook interessant!

  • Blijft Max Verstappen de rest van zijn carrière bij Red Bull?
  • Salaris Max Verstappen stijgt niet mee met inflatie
  • Red Bull: "Hamilton moet een raceban krijgen"
  • Jos Verstappen praat over toekomst van Max Verstappen

Nieuwste artikelen

  • Dit Italiaanse bedrijf is niet langer in handen van Audi
  • Aankoopadvies: elektrische stadsauto voor 15.000 euro
  • Geen hond koopt een Nissan Ariya, dus flinke prijsverlaging
  • Is de EV nu echt dood? Mensen kiezen aantoonbaar liever voor verbrandingsmotoren
FacebookTweetPinLinkedIn

Formule 1, Honda, Max Verstappen, Red Bull Racing, Sergio Pérez

Vorig bericht: « BREEK: Jaguar EV-merk over vier jaar!
Volgend bericht: Maserati Ghibli Trofeo rijtest video »

Lees Interacties

Reacties

  1. bernoulli zegt

    15 februari 2021 om 15:13

    Nou mooi. En gaat Vader Jos ze weer servicen in zijn garage?

    Login om te reageren
  2. viezefreddyw zegt

    15 februari 2021 om 15:40

    Het zou goed kunnen dat de motoren TAG Heuer gaan heten, zoals de Renault-motoren ook heetten in ik dacht het laatste jaar dat Red Bull er mee rondreed.

    Login om te reageren
    • ghini zegt

      15 februari 2021 om 16:14

      @viezefreddyw: Of elke ander bedrijf dat sponsor wil worden?

      Login om te reageren
      • bernoulli zegt

        15 februari 2021 om 17:05

        Rich Energy

        Login om te reageren
    • Richmond zegt

      15 februari 2021 om 17:09

      Volgens mij heeft Tag-Heur het sponsorcontract niet verlengd. Dus dat zal hem niet worden, maar goed ze kunnen het verkopen aan de hoogste bieder. Bij wijze van C&A of Jumbo

      Login om te reageren
  3. Wolfeschlegelsteinhausenbergerdorff zegt

    15 februari 2021 om 15:47

    “Red Bull powered by Red Bull”

    Login om te reageren
    • Robert zegt

      15 februari 2021 om 16:41

      @f36gc: en dan aftanken met rode diesel 😉

      Login om te reageren
  4. harrie zegt

    15 februari 2021 om 15:52

    Mooi, ik neem aan dat ze ook het hele personeelsbestand van Honda’s F1 afdeling mee verhuizen.

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      15 februari 2021 om 16:05

      Tegen een verhuizing van Japan naar Milton Keynes zegt natuurlijk elke Japanner bijzonder gretig ja…

      Login om te reageren
      • royaledeluxe zegt

        15 februari 2021 om 17:04

        Dat gebeurd niet. Ze nemen ook de engelse Honda vestingen niet over. Ze gaan een hangar ombouwen op de huidige terreinen. Er zal wel personeel overkomen maar ze nemen ze niet over.

        Login om te reageren
    • ghini zegt

      15 februari 2021 om 16:13

      @harrie: Ik ben ook benieuwd hoe dit zit. Ze zeggen dat alles naar de UK verhuisd dus niet iedereen zal mee gaan. Maar zouden ze niet toch een hoop bij Honda laten doen en daar voor betalen zonder er een Honda naam op te plakken? Dat was namelijk het probleem voor Honda, leverde te weinig op en het past niet meer in beleid qua duurzaamheid.

      Login om te reageren
      • kevindb zegt

        15 februari 2021 om 16:23

        Als Honda een rekening kan sturen naar Redbull ipv te moeten sponsoren wil Honda vast wel wat technisch werk voor Redbull doen. Dan levert het Honda gewoon geld op. En als de naam Honda er niet op staat is duurzaamheid ook niet zo belangrijk meer.

        Login om te reageren
        • bernoulli zegt

          15 februari 2021 om 17:09

          Een sponsor is wel even iets anders dan een partnerschap.

          Login om te reageren
        • porker zegt

          15 februari 2021 om 17:50

          @kevindb: exact, het is hier als overal: “You speak dollar?”

          Login om te reageren
      • Richmond zegt

        15 februari 2021 om 17:11

        Er is niks afgesproken over technische support van Honda vanaf 2022.

        Login om te reageren
  5. potver7 zegt

    15 februari 2021 om 17:42

    Hoeveel aandelen heeft Toto Wolf al in deze nieuwe motorenleverancier?

    Login om te reageren
  6. HZW zegt

    15 februari 2021 om 18:17

    JUMBO Powerrrr.

    Login om te reageren
  7. johanw zegt

    15 februari 2021 om 19:03

    er valt weinig motor aan te passen door red bull, de reglementen worden bevroren en de motor wordt net als nu volledig aangepast door honda zodat het zo goed mogelijk past in het red bull chassis.

    Honda zal zelf wat personeel uitlenen of laten inhuren want zonder de kennis van Honda is het kansloos dit over te nemen…de rechten blijven dan ook gewoon bij honda. Verder zal honda nog het gehele jaar de motor door blijven ontwikkelen dat zodra het bevroren wordt (en niemand meer echt grote upgrades mag doen) red bull een motor heeft die de komende 3 jaar kan meestrijden.

    Kortom, Honda maakt de motor, red bull onderhoudt deze met hulp van honda de komende jaren.

    Dat er een hal bij red bull wordt omgetoverd is omdat Honda in Milton keynes niet de faciliteiten van Sakura heeft en dus wordt Sakura nagebouwd zodat alles in Engeland kan worden gerund.

    Login om te reageren
    • vaakbenjetebang zegt

      15 februari 2021 om 19:48

      @johanw: Die freeze kan eigenlijk ook wel als een boemerang bij je terugkomen. Als je er in 2022 niet structureel bij zit, ben je een paar jaar het bokje.

      Login om te reageren
      • johanw zegt

        15 februari 2021 om 20:21

        klopt helemaal…..

        Login om te reageren
        • vaakbenjetebang zegt

          15 februari 2021 om 20:40

          @johanw: Dus het wordt met name achter de schermen een spannend jaar. De boedel moet over (in welke hoedanigheid dan ook), en het gat moet gedicht – en de deadline staat. Prettige wedstrijd… En alleen Mercedes zelf weet wat ze nog in de achterzak hebben aan wisselgeld, zogezegd. Als het dan net zo loopt als de laatste 5, 6 seizoenen, ziet het er somber uit voor het Red Bull-kamp.

          Login om te reageren
  8. cloverleaf zegt

    15 februari 2021 om 22:28

    Misschien heeft Spyker nog een paar euro’s over…

    Login om te reageren
  9. flyerbunch zegt

    16 februari 2021 om 00:30

    Blijft toch een beetje hypocriet van Honda want ze blijven wel mooi in de Indycars. Want daar valt meer te rapen natuurlijk..🤨

    Login om te reageren
    • cloverleaf zegt

      16 februari 2021 om 09:25

      @flyerbunch: niks hypocriet aan. Gewoon kijken wat ze hier in Europa verkopen en wat ze verkopen in de VS.

      Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North