• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Alle goedkope EV’s uit China kunnen straks € 35.000 kosten: dit is waarom

Auteur: Bas Leesberg, gepost 18 juni 2025 om 12:01 – 8 Reacties

Terwijl de Chinese importpercentages gaan verdwijnen…

Het had nogal wat voeten in de aarde, maar ze kwamen er uiteindelijk toch: de importbelasting van de EU op Chinese auto’s. De importheffingen konden uiteraard op weinig blije reacties uit China rekenen, maar inmiddels is de situatie anders. China en Europa zijn met elkaar aan tafel gaan zitten en hebben een nieuw plan.

Het idee: minimale prijzen voor elektrische auto’s uit China op de Europese markt. Schijnbaar zien beide continenten dit wel zitten. Volgens een Chinese minister zijn de onderhandelingen in de eindfase. Wat de minimumprijs gaat zijn is onbekend, maar volgens de eerste geruchten is een minimale prijs van € 35.000 besproken, ongeacht het model. Dat zou de bovenstaande Dolphin Surf € 10.000 duurder maken dan de leukere, grotere en betere Renault 5 E-Tech.

Support van Duits/Chinees automerk

De nieuwe opzet kan op steun rekenen van Smart. ”Waar ze ook bij uitkomen bij de overeenkomst, het zal beter zijn dan de heffingen die we nu hebben. Voor ons blijft het een klap, maar het zal veel beter verteerbaar zijn dan de huidige heffingen”, zegt Smart Europa-baas Dirk Adelmann. Hij vergeet erbij te zeggen dat de huidige Smart-modellen op dit moment al duurder zijn dan € 35.000 in Nederland. Als dat getal wordt aangehouden voor de minimale prijs, dan maakt dat voor Smart dus weinig uit. Sterker nog, dan kunnen ze voor de #1 naar 35k en aangeven aan klanten: ’tja, die importheffingen hè’.

Het deels-Mercedes-deels-Geely-merk kreeg te maken met 18,8 procent importbelasting bovenop de standaardheffing van 10 procent. En dat merken ze. De kosten zijn deels doorberekend naar de klant en de verkopen daalden. In de eerste vier maanden verkocht Smart 3.611 auto’s in Europa. Dat is 38 procent minder dan in de eerste vier maanden van 2024.

Zijn er ook tegenstanders?

Volgens de Smart-topman ligt het aan de importwaarde van je auto of het nieuwe systeem wel of niet gunstig is. ”Sommige concurrenten hebben een relatief lage importwaarde waardoor ze veel meer voordeel halen uit een minimale prijs dan bij de heffingen”, voegt hij toe. Toch zijn er ook tegenstanders.

Leapmotor bijvoorbeeld, het Chinese budgetmerk van Stellantis, ziet de minimumprijsregel niet zo zitten. Logisch ook: als de T03 straks ineens minimaal € 35.000 moet kosten in Europa, is ie 15k duurder dan nu. Ik ben benieuwd wie het ding dan nog koopt.

Ook interessant!

  • Hè? EU wil nu ineens EV-samenwerking met China
  • Importheffingen op EV's: de Chinezen slaan terug!
    Importheffingen op EV's: de Chinezen slaan terug!
  • China gaat Europese importheffing aanvechten
    China gaat Europese importheffing aanvechten
  • China vraagt Frankrijk om EV importoorlog op te lossen
    China vraagt Frankrijk om EV importoorlog op te lossen

Nieuwste artikelen

  • Scoor deze ‘vergeten’ Saab op Marktplaats
  • Peugeot komt met meer GTI’s én goed nieuws
  • Audi’s grote verwarring staat binnenkort bij jou voor de deur?
  • James Bond-klassieker wordt van A tot Z opgefrist
FacebookTweetPinLinkedIn

BYD, China, europa-eu, geld, import, Leapmotor, Smart

Vorig bericht: « Video: politieagent veroorzaakt bijna een aanrijding
Volgend bericht: Stellantis stoft volgende label af: dit is de Lancia Ypsilon HF! »

Lees Interacties

Reacties

  1. HGB2022 zegt

    18 juni 2025 om 12:26

    Tja en zo gaat men in stand houden dat het voertuigenpark van autokopers oud blijft. Het weghalen van enigzins betaalbare budget voertuigen zal er voor zorgen dat de kleine beurs langer in een auto blijft rijden of derde/vierde/vijfde hands enzovoort blijft kopen. Maar goed dat zal ingecalculeerd zijn. En het aandeel daadwerkelijke kopers is in verhouding erg klein ten opzichte van leaserijders tegenwoordig.

    Login om te reageren
    • ty5550 zegt

      18 juni 2025 om 14:23

      Het artikel zegt het zelf, er zijn aanzienlijk goedkopere wagens zoals de Renault 5 maar dan niet uit China.Lijkt mij nog niet een al te gekke maatregel. Het stimuleert productie in Europa. Het vermijdt dumping van goedkope overgesubsidieerde chinese brikken ten koste van onze fabrikanten. Maar de markt blijft open voor iets duurdere en meer high tech producten zodat de fabrikanten gestimuleerd blijven voldoende te innoveren. Op die iets duurdere wagens hebben de fabrikanten ruimere marges waardoor ze meer mogelijkheden hebben om te concurreren dan op een kleine auto waar je zowiezo al amper op verdient en waar China relatief gezien veel meer voordelen heeft door de schaalvoordelen en de greep op de batterijproductie/grondstoffen.

      Login om te reageren
      • mashell zegt

        18 juni 2025 om 16:45

        Als de goedkoopste Chinese wagens minimaal 35k moeten kosten hoeveel zullen dan de Europese goedkoopste wagens dan gaan kosten? Ik vermoed dat het dichter bij 34k ligt dan bij 24k.

        Login om te reageren
        • ty5550 zegt

          18 juni 2025 om 18:16

          Fiat grande panda, e-c3, Renault 5, Hyundai inster enzovoort starten allemaal rond 25.000 euro. Die prijzen komen geleidelijk naar beneden, daarvoor is er reeds concurrentie genoeg (net zoals in het verleden) zonder de Chinese merken.

          Login om te reageren
      • Richmond zegt

        18 juni 2025 om 18:12

        En wat voor motivatie hebben de Europese merken dan nog om ze zelf goedkoper aan te bieden als de concurrentie dat ook niet doet

        Login om te reageren
  2. TheMaster zegt

    18 juni 2025 om 12:29

    Laat ze maar komen die Chinese EV’s, super veilig; https://x.com/ray4tesla/status/1935173658982674554

    Login om te reageren
  3. RiKe zegt

    18 juni 2025 om 17:12

    Dit toont toch maar weer eens aan dat de hele EV transitie niet gebaseerd is op het milieu, maar op geld. Als het echt voor het milieu was dan was de goedkopere EV omarmd maar nee, ze moeten duur zijn want concurrentie is eng en men wil niet dat de verder ontwikkelde tegenstanders goedkoper zijn

    Login om te reageren
  4. Pekkie zegt

    18 juni 2025 om 21:51

    Dus de gewone werknemer die maximaal 30k wil uitgeven draaid er weer voor op. Alleen de rijkere die meer dan 50k kan uitgeven kan hiermee voordeel doen. Zoveelste rare beslissing. Goed voor de happy few

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North