• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Automotive icoon Lee Iacocca overleden

Auteur: willeme, gepost 3 juli 2019 om 08:43 – 23 Reacties

Lee Iacocca


Een in memoriam van een van de allergrootsten.

Net als in de sportwereld heb je in de zakensector succesvolle mensen en echte grootheden. Dat geldt ook in de automotive branche. Lee Iacocca was een absolute grootheid. Hij veranderde namelijk een groot gedeelte van de autowereld zoals wij deze kennen.

Lee Iacocca werd geboren op 15 oktober 1924 in Allentown Pennsylvania. Zijn ouders waren oorspronkelijk afkomstig uit Italië, wat meteen de achternaam verklaart. Altijd al geïnteresseerd in techniek kwam Lee terecht op de Lehigh University, alwaar hij technische bedrijfskunde studeerde. Na zijn studie kwam hij terecht bij de Ford Motor Company.

Ondanks dat hij begon als ingenieur bij Ford, kreeg hij een positie aan geboden bij de sales en marketing in Philadelphia. Iacocca bleek zeer inventief te zijn. In 1956 bedacht hij een betaal-constructie, waarmee klanten voor een 56 dollar per maand in een nieuwe Ford konden rijden. Vanaf dat moment ging het heel erg hard. Het hoofdkantoor was zeer geinteresseerd in de verantwoordelijke persoon van deze succesvolle actie. Iacocca maakte enorme stappen op de carrièreladder in een tijdsbestek van enkele jaren. In 1960 was hij vice-president en algemeen directeur van de Ford-divisie.

Lee Iacocca - Ford Mustang

Tijdens zijn periode bij Ford was hij verantwoordelijk voor veel successen. In 1962 geeft hij de design- en techniek afdeling de instructie om een nieuwe, sportieve auto te ontwikkelen. De auto moest aan een paar eisen voldoen: een laag gewicht, attractieve styling, een lage prijs, plaats voor vier en de mogelijkheid om de auto aan te kleden zoals men wenst. Het resultaat is de Ford Mustang. Een auto die nog steeds geldt als een van de allergrootste commerciële succes aller tijden in de automotive sector.

Lee Iacocca '68

Mede dankzij het succes van de Mustang klimt Iacocca nog verder op de carrière-ladder bij Ford. Hij voorzag een groeiende vraag naar zuinigere en compactere auto’s. Eind jaren ’60 begint onder zijn bewind de ontwikkeling van een kleine, compacte auto. Deze auto komt in 1971 op de markt als Ford Pinto, precies rond de energiecrisis. De auto is een verkoopsucces, maar bleek erg gevaarlijk te zijn bij een aanrijding van achteren in verband met een afbrekende brandstofleiding. Gelukkig kende de carrière van Iacocca bij Ford meer hoogtepunten, zoals de Ford Escort, Mercury Cougar en Lincoln Continental MkIII.

Ford Pinto

Ondanks dat Iacocca het uitstekend deed, werd hij in 1978 ontslagen. Onder zijn bewind behaalde Ford in in 1978 een winst van 2 miljard dollar, maar Henry Ford II (de kleinzoon van Henry Ford) kan slecht overweg met de eigenwijze Iacocca. Hij gaat aan de slag bij concurrent Chrysler. Het ging op dat moment niet al te best met Chrysler. Te hoge kosten, te weinig verkopen en niet al te best modelgamma. Iacocca ziet mogelijkheden om het concern erbovenop te helpen. Daarvoor maakte hij gebruik van zijn eigen ideeën die bij Ford werden afgeschoten. De eerste was de ‘K-Car’-lijn. Een serie compacte auto’s met moderne layout met voorwielaandrijving en een overdwars plaatste motor. De auto’s in kwestie (de Chrysler LeBaron, Dodge Aries en Plymouth Reliant) zijn een enorm succes en helpen Chrysler erboven op.

Dodge Aries '83

Nog een belangrijk succes is het ‘Mini-Max’ concept, een praktische personenauto. Deze komen op de markt als Dodge Caravan en Plymouth Voyager en gelden als de eerste echte MPV’s te wereld, eerder dan de Renault Espace. Het laatste wapenfeit van Lee Iacocca was een grote luxe SUV. Een auto waarmee je alles kon doen: zware karren trekken en door de modder ploegen, maar ook boodschappen doen en mee naar je werk rijden. Het resultaat was de Jeep Grand Cherokee. Een soort Wagoneer, maar dan een stuk luxer en verfijnder. Wederom is de auto een enorm succes tot op de dag van vandaag. In 1992 gaat de beste man met pensioen. In de jaren erna blijft Iacocca verbonden aan Chrysler. Het trieste nieuws heeft ons bereikt dat Lee Iacocca gisteren is overleden. Hij werd 94 jaar oud.

Ford Mustang Iacocca Edition

Ook interessant!

  • Nieuwe Ford Mustang maakt gelijk debuut als brute GT3 racer
  • Ford laat de Mustang Mach-E naar benzine ruiken
  • BREEK: Mustang Mach E galoppeert echte Mustang voorbij
  • Ford Mustang Shelby GT500 rijtest
    Ford Mustang Shelby GT500 rijtest video

Nieuwste artikelen

  • Lexus LFA is terug als gelikte coupé
  • Zo stel je de goedkoopste Tesla Model 3 Standard van je dromen samen
  • Toyota GR GT is hier: V8, 650 pk, 850 Nm en een aluminium frame
  • Wat als je een supercar als schilderij gebruikt?
FacebookTweetPinLinkedIn

caravan, Chrysler, Dodge, Ford, Jeep, Lee-Iacocca, mustang, plymouth, reliant

Vorig bericht: « Officieel: dit is de nieuwe BMW X6
Volgend bericht: Dit is de compleet nieuwe Renault Captur »

Lees Interacties

Reacties

  1. pielemuis zegt

    3 juli 2019 om 08:49

    94 jaar, daar teken ik voor.

    Toch een flinke stempel achter gelaten op de automotive. Doet die goed.

    Login om te reageren
  2. O plaat zegt

    3 juli 2019 om 09:01

    Wat een carrière, de man was een held. RIP

    Login om te reageren
  3. baklava zegt

    3 juli 2019 om 09:07

    Een paar leuke auto’s, maar ook een hele sloot aan bagger.

    Login om te reageren
    • chriscross zegt

      3 juli 2019 om 09:26

      @baklava: succes hebben kun je alleen maar realiseren door een paar keer op je bek te gaan

      Login om te reageren
      • pielemuis zegt

        3 juli 2019 om 09:31

        @chriscross: uhuh, daarom zie ik mezelf ook als de nieuwe Steve Jobs. Daarvoor ben ik genoeg op mijn bek gegaan.

        Login om te reageren
        • chriscross zegt

          3 juli 2019 om 10:14

          @pielemuis: ik zei ook een paar keer op je bek gaan, niet genoeg keren.

          Login om te reageren
  4. Jochempie zegt

    3 juli 2019 om 09:10

    Ja, Lee was één van de allergrootsten. Rust zacht.

    Login om te reageren
  5. Dutchdriftking zegt

    3 juli 2019 om 09:21

    Een mooie carierre, 27 jaar genieten van je pensioen en dan overlijd je wanneer je 94 bent. Waar kan ik tekenen?

    Login om te reageren
  6. KEV9 zegt

    3 juli 2019 om 09:33

    The ‘One Dollar Man’ , hij werkte de laatste jaren van zijn werkbare leven voor 1 dollar per jaar.. meer vond hij niet nodig.

    Login om te reageren
    • Hubert zegt

      3 juli 2019 om 09:42

      @soulmaster:

      Zou ik ook doen als ik honderd miljoen op de bank heb staan.
      Verder imponerende carrière

      Login om te reageren
      • lekkaah zegt

        3 juli 2019 om 11:57

        @hubert: Ik had de helft aan een goed doel gegeven.. als ik het geld had dan..
        ….

        Login om te reageren
  7. berlinetta zegt

    3 juli 2019 om 09:34

    Ik moet bekennen dat ik nooit had gehoord van de beste man, maar hij heeft een indrukwekkend CV. Jammer dat we zo’n automobiele held moeten verliezen.

    Login om te reageren
    • Esprit_de_Flandre zegt

      3 juli 2019 om 12:53

      @berlinetta: What wat wuuuut?? Nooit van gehoord??

      Buig Uw hoofd in Schaamte…

      Login om te reageren
      • berlinetta zegt

        3 juli 2019 om 13:47

        @esprit_de_flandre: Ik sta al sinds ik die reactie heb geplaatst in de hoek.

        Login om te reageren
  8. tenaci zegt

    3 juli 2019 om 09:50

    Dat was een hele grote meneer. Stapte na zijn ontslag bij Ford aan boord bij Chrysler en trok de toko vlot. De eerste jaren tegen een jaarloon van 1 dollar, tot de hut weer gezond was.

    Login om te reageren
  9. tenaci zegt

    3 juli 2019 om 09:54

    Nadat hij Chrysler redde kreeg zijn achternaam de betekenis I Am Chairman Of Chrysler Cooporation Always.

    Login om te reageren
  10. roberto zegt

    3 juli 2019 om 10:09

    Voor diegene die hem niet kennen, lees zijn boek! Staat zeker in mijn top3-lijst automotive gerelateerde biografieën, geweldig! Over de gouden tijden met o.a. hoe de Ford Mustang zijn succes vond.

    Login om te reageren
  11. davido89 zegt

    3 juli 2019 om 11:04

    Mis nog een stuk over de Viper. Daar heeft hij ook een rol in gespeeld!

    Login om te reageren
  12. SpiderIV zegt

    3 juli 2019 om 11:25

    Zijn boek was zeer interessant leesvoer ………………….. slik uit 1984 ………… ik word / ben oud ;-)

    Login om te reageren
    • Design_Driven zegt

      3 juli 2019 om 11:31

      @spideriv: Welk boek? Hij heeft er een aantal geschreven.

      Login om te reageren
      • SpiderIV zegt

        3 juli 2019 om 11:48

        @sketcher: in 1984 maar 1 ?

        Login om te reageren
  13. toyotafortuner zegt

    3 juli 2019 om 15:58

    Krijg nou wat, we hebben gewoon de vader van de Mustang verloren :( :( :(

    Login om te reageren
  14. E34M5Touring zegt

    3 juli 2019 om 16:42

    Legende in de automotive wereld. Heeft veel betekend voor de merken waar ie gewerkt heeft. Misschien een idee voor een special @willeme:! Z’n greatest hits/misses.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North