• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

BMW dist Mercedes: zescilinder hoort in M3

Auteur: RubenPriest, gepost 12 februari 2025 om 07:42 – 8 Reacties

BMW dist Mercedes: zescilinder hoort in M3

BMW M peinst er niet over om een viercilinder in de M3 te lepelen.

Ja, er is een volledig elektrische BMW M3 in de maak. Of dat ook echt een leuke auto gaat worden moet nog blijken. Feit is dat er ook een nieuwe generatie M3 in ontwikkeling is. En die krijgt gewoon een zes-in-lijn benzinemotor. Dus maak je geen zorgen.

BMW M3 en de zes-in-lijn

Sterker nog, het is een zeer bewuste keuze van BMW M om vast te houden aan de zes-in-lijn. Gelukkig, BMW gooit niet alle principes overboord als het gaat om merkwaarden. Die designs zijn af en toe toch een beetje schrikken, gelukkig blijft de basis wel goed. In elk geval als het gaat om de volgende generatie BMW M3.

Een kleinere viercilinder motor in de M3 gaat niet gebeuren. Dat zegt BMW M topman Frank van Meel in gesprek met het Australische Drive. De Nederlander zegt dat een viercilinder niet de performance kan vervangen die een krachtige drieliter motor wel geeft. Een dis in de richting van Mercedes-AMG, die het wel probeerde met een viercilinder C63. We weten allemaal hoe dat is afgelopen.

Het valt ook mooi op z’n plaats in vergelijking met eerder nieuws van BMW. Het merk wil vast blijven houden aan de achtcilinder en deze niet vervangen voor een zes-in-lijn. Kortom. de V8 blijft een V8. De zes-in-lijn moet zes-in-lijn blijven. Frank van Meel, een man naar ons autohart.

Hoewel de M-topman het circuit als voorbeeld noemt voor de kracht van zescilinders, is het natuurlijk de gehele rijervaring die het geeft. In vergelijking met een viercilinder voelen die twee extra cilinders veel machtiger. Het koppel en de duw in de rug. De rust tijdens het rijden, want met een grotere motor gaat alles makkelijker. Om nog maar te zwijgen over het geluid. Toch een belangrijk deel van de beleving aan boord van een auto.

Een andere reden is natuurlijk die C63. BMW is ook niet achterlijk. Waar menig autoliefhebber kwijlde van het idee van het hebben van een C63, is dat helemaal weg sinds de komst van de hybride aandrijflijn in de huidige generatie. BMW wil voorkomen dezelfde fout te maken, dus mag de zes-in-lijn in de M3 nog even blijven. Hoera.

Ook interessant!

  • BMW M3 CS Touring is bijna klaar
  • Video: BMW M3 Touring CS Prototype
  • Vernieuwde BMW M3: tot 530 pk en handbak blijft
    Vernieuwde BMW M3: tot 530 pk en handbak blijft
  • M3 youngtimer
    Kijk, zó moet je een M3 youngtimer aanpakken

Nieuwste artikelen

  • Goedkoopste Nissan GT-R R35 ter wereld heeft een nadeel
  • Huh? Keert dan alsnog deze leuke sportauto terug?
  • BMW onthult wat NOOIT achter een betaalmuur gaat komen
  • Deze auto’s worden volgend jaar helaas geen youngtimer
FacebookTweetPinLinkedIn

3-serie, BMW, bmw-m, frank-van-meel, M3

Vorig bericht: « Toekomst Lucid: “geen autobouwer meer zijn”
Volgend bericht: Blijf uit de buurt van Tesla-rijders. Ik herhaal.. »

Lees Interacties

Reacties

  1. audirs3 zegt

    12 februari 2025 om 08:12

    Zonder belastingen een leuk idee. Maar wordt in Nederland schier onbetaalbaar. Of ze maken er een PHEV van maar dan weegt hij meer dan een EV…
    Als je zo graag een pure BMW wil, koop dan gewoon een E46 M3 ofzo.

    Login om te reageren
  2. Otua zegt

    12 februari 2025 om 08:23

    Het gaat denk ik allemaal op die CO2 boete. Ze verkopen meer EVs dan mercedes en in combinatie met de elektrische M3 durven ze het risico wel te nemen om er geen hybride van te maken. Wat ik niet geloof is dat ze het echt voor de petrolheads doen

    Login om te reageren
  3. rollingstoned zegt

    12 februari 2025 om 08:43

    “BMW M peinst er niet over om een viercilinder in de M3 te lepelen.”

    Dus de E30 is geen echte M3? ;-)

    Login om te reageren
    • crashingduke zegt

      12 februari 2025 om 10:44

      Ik zie een Mercedes reclame.

      Login om te reageren
    • Richmond zegt

      12 februari 2025 om 11:34

      Dat wilde ik net zeggen. Hun hoofdkantoor laat ook 4 cilinders zien en geen 6,8 of 12

      Login om te reageren
    • e38ossie zegt

      12 februari 2025 om 18:34

      BMW heeft een rijke historie met vier-cilinders. Wat te denken van de Formule 1? Wereld kampioen met een 4 cilinder van 1500cc. En inderdaad is de eerste generatie M3 een icoon.

      Login om te reageren
  4. petroldrinker zegt

    12 februari 2025 om 11:12

    Tja, ik denk dat de meeste merken wel geleerd hebben van de C63 AMG. Ansich goede keuze van ze, nu nog ff wat doen aan die lelijke styling van ze tegenwoordig, en wie weet wil ik er weer 1 in de toekomst zoals ik int verleden vrijwel altijd BMW reedt (en nu Alfa, puur omdat de styling van BMW te lelijk is om elke ochtend als eerste te zien als ik buiten kom….)

    Login om te reageren
  5. competition102 zegt

    12 februari 2025 om 19:34

    Downsizing sucks…

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North