• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

BMW gaat de Audi S4 TDI aanpakken

Auteur: willeme, gepost 6 november 2019 om 19:57 – 58 Reacties

BMW M340d Touring xDrive (G21)


Nee, niet door meer benzinemotoren of een hybride.

Het was een beetje een vreemde move van Audi. Op een of andere reden werd de semi-sportieve modellijn van Audi gedomineerd door zelfontbranders. De S4 sedan, S4 Avant, S5 Coupe, S5 Sportback, S6 sedan, S6 Avant en S7 Sportback zijn allemaal van dezelfde biturbo zescilinder motor met 349 pk en nog belangrijker: 700 Nm.

Het waarom van deze ‘diesel renaissance’ ging aan veel mensen voorbij. Maar wat blijkt: het verkoopt. Mocht je veel Autobahn rijden op hogere snelheid is het een manier om relatief zuinig enorme afstanden af te leggen. Het tegenovergestelde van een Tesla, zeg maar. Nu blijkt dat BMWdit stukje markt ook erg interessant vindt.

BMW X3 M40d badge (G01) '19

Nu hebben ze stiekem al best wat M-performance diesels, zoals de M550d, X5 M50d en de X3 M40d. De laatste additie in deze lineup van performance diesels wordt de BMW M340d. Dat meldt het doorgaans goed geïnformeerde BMWBlog. Sterker nog, de M340d gaat heel snel komen, de auto wordt in de eerste maanden van het 2020 al verwacht. Voor degenen die de tijd nog weleens verliezen: over acht weken is het alweer 2020.

BMW M340d Touring xDrive (G21) '19

De BMW M340d komt er naar verluidt maar in één uitvoering. Zo zullen alle M340d’s een Touring zijn en voorzien zijn van vierwielaandrijving. Een typische Euro-spec dus. Naar alle waarschijnlijkheid wordt de motor (B57D30T0) van de X3/X4 M40d zo overgezet, dus goed voor 326 pk en 680 Nm. Dat is een 2.993 cc grote zes-in-lijn met TwinPower turbo. De X3 M40d gaat al in 4,9 seconden naar de 100 km/u, de M340d zal nog een stukje sneller zijn. Qua aankleding zal de M340d veel overeenkomsten vertonen met de M340i, waar Wouter onlangs nog een blokje om ging, check de video hier!

BMW M340d Touring xDrive (G21) '19

Ook interessant!

  • BMW iX xDrive40 rijtest video
    BMW iX xDrive40 rijtest video
  • Video: BMW-rijder rijdt als BMW-rijder
  • BMW M3 G80 Competition rijtest video
  • BMW M440i xDrive Cabrio rijtest
    BMW M440i xDrive Cabrio rijtest video

Nieuwste artikelen

  • BREEK: BMW iX3 komt volgend jaar ook met echte premium
  • Biem! Hoe vaak crasht die Tesla Robotaxi nu eigenlijk?
  • Gespot – Heerlijke Lancia Delta restomod in goed gezelschap
  • Waarom Lando Norris geen straf kreeg bij het inhalen van Tsunoda
FacebookTweetPinLinkedIn

3-serie, BMW, Diesel, g21, M340d, station, touring, xDrive

Vorig bericht: « Jay Leno maakt een ware sleeper van zijn klassieker
Volgend bericht: Deze auto combineert het beste van Porsche en Tesla »

Lees Interacties

Reacties

  1. rikkienl zegt

    6 november 2019 om 20:08

    Laat maar komen! Klinkt als een fijne machine.

    Login om te reageren
    • 9000cse zegt

      7 november 2019 om 05:48

      @rikkienl: Ik leef best wel met je mee als je het een fijne machine noemt, maar toch meen ik er een paar kanttekeningen bij te moeten maken. Ik kan mij heel erg goed voorstellen, dat deze BMW geweldig zal rijden en tot bijzondere prestaties in staat is. En dat geeft de berijder uiteraard een heel prettig gevoel. Maar toch wil ik graag even stilstaan bij de praktische betekenis van een dergelijke auto.
      Waarom ik dat wil doen? Omdat ik als veelrijder een auto zie, die ik best wel zou willen bezitten, maar mij afvraag of ik er werkelijk zoveel plezier aan zou ondervinden. Ik rijd nu een Mondeo Combi TDCi met 116 PK en dat is natuurlijk geen vergelijk met deze BMW. Maar ondanks het feit dat deze BMW een uitstekende vervanger zou kunnen zijn, zou ik toch graag duidelijk willen maken waarom ik hem –als ik er het geld voor zou hebben- toch zou overslaan.
      Ik heb ruim 6 jaar geleden, toen ik 65 werd, door omstandigheden moeten besluiten om als koerier verder te werken en rijd sindsdien met computeronderdelen en onderdelen voor medische apparatuur door ongeveer half Europa. Altijd spoedzendingen, maar meestal bestaande uit niet meer dan slechts één klein doosje. Steden als Stockholm, Warschau, Boedapest, Milaan en Marseille zijn daarbij bekende reisdoelen. Vorige maand nog in Boekarest geweest en vorige week nog in Marseille. En zo kom ik jaarlijks aan zo’n 120.000 km.
      Waarom ik dan toch kanttekeningen bij deze BMW wil plaatsen? Ik heb voorheen vele jaren internationaal op managementniveau gewerkt bij een heel grote auto-importeur en meen daarom een woordje mee te kunnen praten. In bovenstaand artikel wordt terecht al de vraag gesteld waarom BMW met deze auto Audi achterna gaat. En dat kan maar één reden hebben: Er is (nu nog) markt voor en het levert geld op. Een andere reden is er niet! Dus doet BMW (en óók Mercedes!) nog even mee. Maar geloof me maar, dat zij zich ervan bewust zijn, dat het maar tijdelijk zal zijn. De diesel is, zeker internationaal gezien, duidelijk op zijn retour, maar er zijn nu nog altijd mensen met genoeg geld, die er nog van willen genieten.
      Maar let wel op de afschrijving, die je te wachten staat! Al vernomen wat de Duitse regering tezamen met de autoproducenten en toeleveranciers eergisteren besloten hebben? Over enkele jaren raak je zo’n diesel aan de straatstenen niet meer kwijt! Je mag ervan denken wat je wilt, maar we staan echt voor een transitie en die zal veel onaangename, financiële gevolgen hebben voor bezitters van diesels en óók van grote benzineauto’s. Ik zelf maak me minder zorgen, omdat mijn Mondeo toch al afgeschreven is. Ook al is hij nu technisch nog geweldig en uiterst betrouwbaar!

      Login om te reageren
      • epic001 zegt

        7 november 2019 om 06:18

        @9000cse: Ok

        Login om te reageren
        • 9000cse zegt

          8 november 2019 om 05:51

          @epic001: Dat jij met je reactie zoveel plusjes weet te genereren zal je wel een opsteker opleveren. Maar het betekent tevens, dat je de inhoud van mijn lange verhaal op arrogante wijze beoordeelt. Niet dat ik er wakker van zal liggen, maar het negeren daarvan betekent tevens, dat je er geen snars van begrepen hebt. Wees er gelukkig mee!

          Login om te reageren
          • tysson zegt

            8 november 2019 om 19:10

            @9000cse: ok

            Login om te reageren
      • trolololo zegt

        7 november 2019 om 06:32

        @9000cse: tl;dr

        Login om te reageren
        • poeperman zegt

          7 november 2019 om 10:46

          @trolololo: dat snapt ‘ie toch niet joh, hij is 71…

          Login om te reageren
          • 9000cse zegt

            7 november 2019 om 13:08

            @poeperman: klopt!

            Login om te reageren
          • 9000cse zegt

            8 november 2019 om 06:14

            @poeperman: En verder: Iemand afzeiken vanwege zijn leeftijd ervaar ik beslist niet als een tekortkoming van mijzelf. Het vertelt mij slechts jouw visie op je eigen toekomst en die ziet er niet zo best uit! Ga er maar van uit dat jij op die leeftijd niet meer zult kunnen presteren wat ik nu nog bijna dagelijks doe. Prettige toekomst gewenst! Al ga ik ervan uit, dat je dan zult behoren tot de sukkelaars waarvan jij denkt dat ik nu behoor.

            Login om te reageren
            • langejohn zegt

              19 februari 2020 om 13:13

              @9000cse: ok boomer

              Login om te reageren
      • rossi46audi zegt

        7 november 2019 om 07:18

        @9000cse: Mooi verhaal, lekker kort

        Login om te reageren
        • 9000cse zegt

          8 november 2019 om 05:56

          @rossi46audi: Klopt wat je bedoelt! Jij wordt alleen van one-liners wijzer. Ik reageer graag inhoudelijk en leg mijn mening daarom ook uit. Als dat teveel leesvoer voor jou is, dan sla je het toch gewoon over?

          Login om te reageren
      • mp014 zegt

        7 november 2019 om 07:20

        @9000cse: lang verhaal om je punt duidelijk te maken, ik hoop dat je dat medisch spul sneller bij de eindgebruiker hebt ?
        Fair verhaal trouwens maar niet onbekend en voorlopig kopen/verkopen ze (gelukkig) nog dit soort pracht wagens.

        Login om te reageren
        • ouwedibbes83 zegt

          7 november 2019 om 09:08

          @mp014: je zou bijna kunnen zeggen dat het uitbrengen van nieuwe (dikke) diesels er voor zorgt dat de dieselauto nog een beetje populair blijft en de oudere modellen ook wat waarde behouden. Valt de afschrijving minder negatief uit.

          Login om te reageren
      • meneerdoorn zegt

        7 november 2019 om 08:24

        @9000cse: mand!

        Login om te reageren
        • raoufff zegt

          7 november 2019 om 08:42

          @meneerdoorn: korter!!!

          Login om te reageren
          • 9000cse zegt

            8 november 2019 om 06:41

            @raoufff en @meneerdoorn: Woef! Woef! Wrrraf! One-word-comments! Daar word je wijzer van! Heerlijk toch! Echt iets voor échte autoliefhebbers! See you at the McDonalds!

            Login om te reageren
      • ottosk zegt

        7 november 2019 om 09:39

        @9000cse: Als ik zoals jou 71 jaar was en 10.000 km maandelijks moet rijden het laatste waar ik me dan echt zorgen over zou maken zal hopelijk niet de restwaarde van mijn auto zijn. Triest dat je uberhaupt nog moet werken op die leeftijd.

        Login om te reageren
        • poeperman zegt

          7 november 2019 om 10:46

          @ottosk: maar toch op mgmtniveau gewerkt hé!

          Login om te reageren
          • 9000cse zegt

            7 november 2019 om 13:10

            @poeperman: Ik snap je punt, maar denk even aan: De financiële crisis, pensioen en Lehman Brothers. Dan snap je het misschien.

            Login om te reageren
          • mark997gt3 zegt

            7 november 2019 om 20:07

            @poeperman: gewoon karakter dat deze man nog steeds werkt. Zorgt voor zichzelf en leeft niet ten koste van maatschappij. Prima toch. Mensen die langer werken worden ook ouder dan mensen die eerder stoppen.

            Login om te reageren
      • 20klepper zegt

        7 november 2019 om 15:56

        @9000cse: ik geef je een duimpje omhoog puur voor het lange verhaal die ik overigens niet gelezen heb. :)

        Login om te reageren
        • 9000cse zegt

          8 november 2019 om 06:26

          @20klepper: Ik ben er bijzonder trots op! Dank je! Maar ik doe dat wel vaker, omdat ik graag gebruik maak van mijn recht op vrije meningsuiting en mijn mening daarom onderbouw. En waarom zou jij zo’n lang verhaal ook moeten lezen? Sla het gewoon over, joh! Lullige one-liners zijn toch gewoon van meer importantie voor jou? Nou dan!

          Login om te reageren
  2. evdw zegt

    6 november 2019 om 20:23

    Zal vast een zware jongen zijn zo met die 6 pitter, als touring en met xDrive.
    Maar nog altijd minder zware botten dan een Tesla.

    Login om te reageren
    • hiostu zegt

      6 november 2019 om 21:55

      @evdw: De 330d xdrive met volle tank scheelt maar ongeveer 100kg met een Tesla Model 3. En bij de Model 3 ligt het gewicht allemaal laag en in het midden. Verschil valt me eigenlijk nog wel mee. Had een groter verschil verwacht.

      Login om te reageren
      • evdw zegt

        6 november 2019 om 22:20

        @hiostu: En nog zit de model 3 sneller op de 100, zeker de P.

        Login om te reageren
        • hiostu zegt

          6 november 2019 om 22:45

          @evdw: Een long range AWD doet het in 4,6s, de 330d in 5,1s. De performance in 3,7s. Maar beide hebben ook aardig wat meer pk.

          Login om te reageren
        • momo zegt

          7 november 2019 om 00:49

          @evdw: Heb je bij de model 3 ook P’s? Bedoel je niet de dual motor uitvoering?

          Login om te reageren
          • michiel_vandelft zegt

            7 november 2019 om 01:52

            @momo: zeker, het huidige topmodel

            Login om te reageren
  3. elemento zegt

    6 november 2019 om 20:24

    330d chippen 258 pk gaat ook in 4.5 sec naar de honderd

    Login om te reageren
    • boomhauwer zegt

      6 november 2019 om 20:37

      @elemento: altijd met die idiote comments over chippen..

      Login om te reageren
      • stuko zegt

        6 november 2019 om 21:52

        @boomhauwer: lekker in een Golfke naar de meetings met een gechipte 110pk tdi- dan ben je toch het mannetje!

        Login om te reageren
    • hollow zegt

      6 november 2019 om 20:56

      @elemento: mijn 330d staat op 310 pk en 670 Nm en kan me niet voorstellen dat m’n 0-100 nog beter zou zijn dan de jouwe. Trouwens een standaard 330d op 258 pk staat op 5,6s.

      Login om te reageren
  4. Dutchdriftking zegt

    6 november 2019 om 20:26

    Lekker hoor! Komt er ook een Alpina variant?

    Login om te reageren
    • mp014 zegt

      7 november 2019 om 07:17

      @dutchdriftking: tuurlijk en dan is de keuze uiteraard snel gemaakt ??
      Ik vind het sowieso een belachelijke titel boven dit artikel, alsof bmw dit spontaan verzonnen heeft nadat Audi die s4 met een diesel maakt. BMW doet dit al lang, powerdiesel met m badge. Heb ooit het genot gehad van de eerste 535d (ok ik geen m) en wat was dat een genot!!

      Login om te reageren
      • 1lunatic zegt

        7 november 2019 om 16:06

        @mp014: De enige is de m550d, of je moet de X5 en X6 m50d willen meerekenen..

        Login om te reageren
        • mp014 zegt

          7 november 2019 om 16:28

          @1lunatic: mijn vorige was de X5 m50d, erg lekkere autobahn cruiser maar echt geen M badge waardig. Mijn huidige is een 10 jaar oude Kangoo….. tja soms zit het mee en soms zit het tegen he

          Login om te reageren
  5. audirs3 zegt

    6 november 2019 om 20:36

    Gelukkig heeft BMW naast de diesel dan ook nog een benzine variant. Ik vind het een gemiste kans dat Audi niet ook de US-spec S4-S5-S6-S7 levert met benzine motoren.

    Login om te reageren
  6. karhengst zegt

    6 november 2019 om 21:01

    Voor een sportief bedoeld blok zijn juist de PK’s belangrijker dan het koppel. Dat koppel brengt je lekker van je plek maar eenmaal op stoom zijn het de paarden die de snelheid maken.

    Dat gezegd hebbende ben ik benieuwd waar de redline komt. De beperkte powerband en aflopende zaak boven de 3500 toeren vind ik nog het meest de pret drukken bij diesels.

    Login om te reageren
    • jzaero zegt

      7 november 2019 om 13:26

      @karhengst: niet helemaal waar. Met dit vermogen rijd je nog makkelijk 280-290 en heb je voldoende koppel om flink door te poken op tussenacceleraties en dat is precies waar je het vaakst gebruik van maakt. En BMW diesels liepen al in 2001 pas vanaf 4500 toeren af (heb zelf een 6 handbak 6 cil diesel) en merk je eigenlijk niet echt dat je toeren mist. Zeker met een minder restrictievere pijp wel leuk. De m550d merkte je ook pas vanaf 4750 dipje!

      Login om te reageren
  7. El-Loco zegt

    6 november 2019 om 21:05

    Mercedes-AMG C45d in 3, 2, 1…

    Login om te reageren
    • karhengst zegt

      6 november 2019 om 21:12

      @el-loco: jaar, helaas.

      De huidige kan geen V6 of 6-in-lijn hebben. Maar wellicht pompen ze de GLC nog wel even op, die heeft immers wel reeds een 6 pitter diesel onder de kap. Het zal ze vast geen windeieren leggen.

      Login om te reageren
  8. bimmerfan zegt

    6 november 2019 om 21:05

    Waarom niet met die fijne motor van de m50d lijn? Kom je miss wel in de buurt met de m3/4 met sprintjes.

    Login om te reageren
    • camber24 zegt

      6 november 2019 om 21:24

      @bimmerfan: oef, 400pk diesel in een dreier, al een natte broek hier. Zou idd mooi zijn. Bye bye Audi!

      Login om te reageren
    • reactief zegt

      6 november 2019 om 21:42

      @bimmerfan: Die bewaren ze voor de M3d.. haha

      Login om te reageren
      • rynnus zegt

        7 november 2019 om 00:17

        @reactief: haha de M3d… Ik zou ‘m nog kopen ook! #dieselFTW

        Login om te reageren
    • Onehp zegt

      7 november 2019 om 03:58

      @bimmerfan: beetje krap onder de kap met 4 ipv 2 turbo’s?

      Login om te reageren
  9. edward330d zegt

    6 november 2019 om 21:18

    Super gave bmw. Wel goed dat deze uitvoering er komt. Door de overdreven klimaat paniek is het bijna een doodzonde om diesel te rijden tegenwoordig.

    Login om te reageren
  10. escortje zegt

    6 november 2019 om 22:05

    Hopelijk met echte uitlaten!

    Login om te reageren
  11. ethylestra zegt

    6 november 2019 om 22:12

    Goed nieuws! Diesel is de enige echte hoogwaardige brandstof en zal dat blijven totdat waterstof genoeg is doorontwikkeld op veiligheidsgebied dat het het stokje kan overdragen

    Login om te reageren
  12. Jantje_555 zegt

    6 november 2019 om 23:55

    geen manueel, spijtig

    Login om te reageren
    • skinny058 zegt

      7 november 2019 om 07:30

      @Jantje_555: Geloof me, deze dikke koppeldiesel rijdt veel fijner met een snelle automaat. Gemaakt om afstanden af te leggen, dan wil je niet schakelen.

      Login om te reageren
      • karhengst zegt

        7 november 2019 om 11:33

        @skinny058: Dergelijke dikke diesels hebben dusdanig koppel dat schakelen sowieso niet nodig is, in ieder geval niet op de lange afstand. Dan is het des te leuker op de korte stukjes te mogen poken.

        En ook op de Autobahn is het alleen maar leuker om uit de Baustelle toch even die vierde versnelling er in te smijten en er als een raket vandoor te gaan.

        Login om te reageren
        • skinny058 zegt

          7 november 2019 om 12:25

          @karhengst: Als je een M2 CS hebt en af en toe even los wil gaan op leuke weggetjes. Bij een baustelle wegblazen gaat ook prima met een snelle automaat, is een handbak echt niet voor nodig, vind ik. En met file rijden helemaal ideaal, die heb je namelijk genoeg op de Autobahn. Dan blijf je schakelen en koppelen. Even optellen de voors en tegens en ik wist ’t wel…

          Login om te reageren
          • karhengst zegt

            7 november 2019 om 13:02

            @skinny058: Een handbak is heden ten dage ook niet echt nodig, want een automaat is beter. Maar in bepaalde gevallen is het wel lekker.

            Als je je reistijd en route goed plant kan je de files aardig vermijden. Maar inderdaad, het blijft een persoonlijke afweging. Heb zelf een aantal jaar het bovenstaande iedere paar weken mogen doen en zou zo weer een handbak nemen. Zeker bij een biturbo diesel met z’n bredere powerband.

            Login om te reageren
  13. lexis zegt

    7 november 2019 om 07:24

    Technology of the old world

    Login om te reageren
    • autodrome zegt

      7 november 2019 om 09:27

      @lexis: jij snapt er geen ene sikkepit van …

      Login om te reageren
  14. ottosk zegt

    7 november 2019 om 09:45

    Heb eind jaren ’90 voor het eerst met een 330d met 184PK proefgereden en die was al fantastisch komende van een 130 PK 1.9TDI Passat. Tot 2007 heb ik een E65 LC 745d met 330PK (4.4l V8) gehad en daarvoor een 730d met 218PK dus ik kan me voorstellen dat een M340d met dat vermogen zeker wel het proberen waard is.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North