De BMW M5 CS. De auto die je wist die ging komen.
Soms is de introductie van een bepaald model geen verrassing meer. In het geval van de BMW M5 CS kan niemand meer verrast zijn. Dat deze versie eraan zat te komen was al een tijdje bekend gemaakt.
Dat niet alleen, de meeste details eveneens. Toch zijn er een paar kleine verrassingen én blijft de dikste M5 natuurlijk een auto om van te watertanden, dus hier komt ie:
BMW M5 CS
De BMW M5 CS (‘Club Sport’) is de hardcore versie van de M5. De auto is lichter (70 kg) dankzij het gebruik van CFRP motorkap, dak, diffuser, spiegelkappen en inlaatdemper. De M5 Competition weegt 1.870 kg (kentekengewicht), dus het nieuwe M5 topmodel weegt zo’n 1.800 kg. Dat zorgt voor aansprekende prestaties. De 0-100 km/u sprint duurt precies 3 seconden. Van 0-200 km/u accelereren duurt slechts 10,4 seconden. Niet 10,4 seconde extra, maar 10 seconden in totaal! De topsnelheid is 305 km/u. Oef.
Vier stoelen
In het interieur is er gekozen voor een bijzondere ambiance. Meestal stopt het bij dit soort speciaaltjes bij een spoilertje en sportuitlaat. In het geval van de nieuwe BMW M5 CS ging men bloedserieus te werk. Zoals bekend hebben de stoelen een afbeelding van de Nordschleife in de hoofsteunen.
De M5 CS is een strikte vierzitter. Voor zijn er twee schaalstoelen, achter is de bank opgeofferd voor twee sportkuipen. Uiteraard zijn er overal rode, bronzen en carbon details die je eraan herinneren dat je in iets speciaals zit.
Prijs nieuwe BMW M5 CS
Bijna alles van de nieuwe supersedan van BMW was eigenlijk al bekend. Gelukkig hebben we ook keihard nieuws in de vorm van een vraagprijs. Deze is vrij stevig: 224.523 euro. In de Noord-Oostpolder kun je daar vrijstaand voor wonen. De concurrentie is een beetje lastig te bepalen, maar we hebben een paar enorme dikke sedans uitgekozen voor de broodnodige context. De Giulia opereert een klasse lager, maar is ook een extra hardcore sportsedan die nagenoeg hetzelfde kost. De rest is Duits en dik:
- Audi RS7 Spotback – € 189.971
- BMW M5 – € 164.369
- BMW M5 Competition – € 173.953
- BMW M8 Gran Coupé Competition – € 221.154
- BMW M5 CS – € 224.523
- Alfa Romeo Giulia GTA – € 230.000
- Mercedes-AMG GT63S 4Matic+ – € 236.493
- Porsche Panamera Turbo S – € 251.700
Video BMW M5 CS:
Uiteraard hebben we ook bewegende beelden voor je:
De M5 CS zal als gelimiteerd model in de showrooms verschijnen. Over showrooms gesproken, je kunt de M5 CS daar aantreffen vanaf de lente van 2021. Nog even een paar maandjes wachten, dus.
Dik hoor. Opvallend dat hier wel een normale grill op kan.
@werf76: mensen hebben gekregen waar ze om vroegen. Iedereen klaagde dat de meeste merken eenheidsworsten zijn geworden. Nu heeft BMW ervoor gekozen om elk model een ander gezicht (En dit geval nieren) te geven.
Originele kleur op de foto’s!
Hij is gewoon erg gaaf, zeker in het groen. Al had ik liever een echte groen gezien IPV zo’n matte kleur. Strikte vierzitter is ook wijs. Als je praktisch wilt koop je maar een RS6. Maar de CS frutsels vind ik niet allemaal geslaagd. Natuurlijk, als je zoveel meer hebt betaald TOV van de ‘gewone’ M5 dan wil je dat men dat ziet, maar de motorkap en het diffusor vind ik niet heel erg geslaagd.
Zie ik daar nu ISOFIX logo’s in de kuipjes achter?
Volgens mij wel! Mocht je er eentje willen hebben dan heeft de “vriendin/vrouw met babywens” in ieder geval een argument minder.
Het is overigens net als die M4 CS wel een forse meerprijs, sodeju!
De RS7 is een Sportback, geen Spotback ;-)
@revhead: bij 🆎 gaan de artikelen zonder proeflezer d’r uit. Stijl- en grammatica fouten zijn hier heel normaal.
50k meer tov een competition, lastig te verantwoorden om heel eerlijk te zin
@janmetdelangeachternaam: ook mijn gedachte
@janmetdelangeachternaam: en daarvoor krijg je:
+10pk
-70kg
Opvallend interieur en exterieur
Was dat alles? Of zitten er meer opties standaard op en is een 1 op 1 vergelijking vd basisprijs daardoor niet eerlijk?
@ouwedibbes83: dat wordt niet echt duidelijk uit het artikel…
Als deze net zo hard afschrijft als een 30-jahre Edition, dan kan je beter verder kijken…
Ze doen laatste tijd veel fout bij BMW, maar deze mag in de lijst van BMW -Snoepjes. Echt top ding.
Doe dan toch maar die M8.
Eens, dat zou ook mijn keuze zijn voor dit bedrag. Vind ik net een wat exclusiever model dan de M5 en ook wat minder hardcore. Deze CS is heel gaaf, maar die motorkap had van mij niet gehoeven. En die stoelen zien er ook niet uit alsof ze lekker zitten na een uurtje.
Tja als we gaan praten over keuze voor dit bedrag, zou het absoluut geen 4 deurs of duitser zijn, dan bestel ik wel een Ferrari Roma
Ik denk dat je met de Roma uiteindelijk wel 50k duurder uit bent. Ook een ander type auto imo. Als je aan het kijken bent voor een M5 of M8 ga je misschien niet ineens toch met een Roma de deur uit.
Heerlijk! De meeste mensen zijn al blij als ze een auto hebben die binnen 10sec 100km/u kan rijden;)
Vind het prijsverschil met de M5Competition wel veel voor enkele PK’s extra en wat optische smuk.
1800 kg… ben ik de enige die dat nog steeds loeizwaar vind? Een reductie van 3,7 %, dat is nauwelijks waarneembaar. Ik weet dat het een grote sedan is met een dikke motor, maar voor een sportmodel, ondanks de prestaties, is dat mij toch echt veel te veel.
Daarentegen staat natuurlijk wel dat dat ding retesnel is en in deze kleurcombinatie een snoepje voor het oog.
De vraag is vooral of dat reeds met alle opties is, of dat er nog flink wat verborgen gewicht bovenop komt. Er zijn diesels van een klasse kleiner die ook behoorlijk in de buurt van die 1800 KG komen, wat dat betreft is het voor een E-segment limousine met V8 en dubbele turbo’s heden ten dage nog heel zo gek zwaar niet.
Ja dat is ook maar eens de vraag. Zul je zien dat er nog 50 kg bij komt omdat je airco wil.
Mijn punt is ook voornamelijk dat een “lichte” uitvoering van een sportmodel nauwelijks heel veel lichter is dan het origineel. Wat voor voordeel heb je er dan aan? Misschien de exclusiviteit en dat je kan zeggen dat je het fijn vind om op harde stoelen en stugge vering te zitten want raceauto.
In het algemeen vind ik dat auto’s tegenwoordig te zwaar zijn, maar dat komt ook door alle veiligheidssystemen/elektronica/geluidsisolatie etc.
Heb jij enig idee wat veel BMW M’s wegen? Mijn E92 M3 is op kenteken ook gewoon dik 1675kg op kenteken, dus dan vind ik de 1800 voor de nieuwste M5 met alle technologie van nu, groter model etc, niet perse heel zwaar ofzo….
Nee dat klopt. Mijn punt is meer dat nieuwe auto’s (dus ook jouw E92, mooie bak trouwens) over het algemeen gewoon heel erg zwaar zijn. En dat het verschil tussen 1870 kg en 1800 kg natuurlijk een lachtertje is.
Een auto in de vorm van je te dikke oom in een trainingspak die toch die snelle rechtsbuiten is…
BMW heeft nog een lange weg te gaan met z’n knipperlichtprobleem. Ik ben me niet zo zeker of ze permanent te laten branden de juiste oplossing was, maar toch kudos voor de moeite.
Fancy gele ledlampen. De accessoirehandel kan zich in de handen gaan wrijven.
Gaaf hoor.. alleen de velgen en grill zilverkleurig graag.
@punicaoase: Dit hoort vast bij de First Edition ofzoiets…
Denk dat iedereen die nu 3 grillspijltjes in de M-kleuren heeft over een paar maanden ook met gele koplampen rondrijdt. Eindelijk hoop ik een keer dat iets een “trend” wordt.
Wat een volslagen nutteloze auto.
Ik wil hem dus hebben. En wel NU!
@nicolasr: er kunnen passagiers mee, redelijk wat bagage en je hebt alle gemakken.
Voor hetzelfde geld zijn er een hoop nuttelozere auto’s die ik liever wil hebben.
-edit: dank u, is inmiddels gefixt-
Wanneer komt de elektrische versie?
Wat is het verschil met een gewone M5 ?
Lelijke velgen.
M2CS snap ik nog. Dit slaat helemaal nergens op. Te duur, te dik, niet geschikt voor welk circuit dan ook.
Die brons/goudachtige accenten hoeft niet, ook niet van die rare bandenmaat waardoor de velgen redelijk klein ogen. Voor de rest oogt ie prima. Het interieur vind ik vooral iets hebben.
@spacemoon24
M5C met keramische weegt in het echt 1898kg met volle tank
https://www.auto-motor-und-sport.de/test/audi-rs-7-sportback-bmw-m5-competition-mercedes-amg-gt-63-s/technische-daten/
Deze is ong 1850kg dan. (1898-70+23kg)
Is dat veel?
Echte gewogen gewichten concurrentie (van AMS of bron) volgetankt:
E63S: 2040kg
Mercedes AMG GT 63 S 4Matic+ S: 2107kg
RS7: 2157kg
Panamera Turbo S: 2140kg (Zeperfs)
RS6: 2250kg (Zweedse RDW)
Het antwoord is erg duidelijk, de M5CS is echt wel licht in vgl met de concurrentie die 200 tot 400kg zwaarder is, 10% tot 20% is echt een verschil! Ga je de echte gewogen gewichten van oude helden erbij (meestal stukje meer dan laagste teoretische gewicht uit het persbericht), en houdt rekening met dat een oude M5 kleiner, minder pk en rwd is, dan zie je ook daar dat deze echt licht is.
Jammer dat BMW kommentaar krijgt van ‘oef zwaar’ wanneer ze het net niet zijn… (ze krijgen al genoeg op hun ‘neus’….)
@willeme
Zeer bedankt voor deze mooie info. Zet het in goed perspectief, dus nu wil ik toch een M5cs! Eens kijken of vrouwlief het huis wilt verkopen en in een tabbert wilt gaan wonen. Ff een aftermarket trekhaak erop en gaan
@onehp Duidelijke uiteenzetting. Je hebt inderdaad gelijk dat BMW in vergelijking met zijn concurrentie relatief licht is (best groot verschil!).
Toch vind ik dat moderne auto’s in het algemeen, en zeker een auto die sportief betaamt te zijn, erg zwaar zijn. Als je ermee op het circuit gaat jagen (waar de CS wel een beetje voor bedoeld is) wil je juist zo weinig mogelijk gewicht. Dan misschien maar een minder dikke motor maar met een lager gewicht heb je daar juist veel meer lol mee.
@spacemoon24
Ik begrijp wat je bedoelt.
Maar eigenlijk zijn moderne auto’s niet zwaarder als je eerlijk vergelijkt met vroeger:
– Echte gewogen gewichten vergelijken volgens dezelfde standaard
– Gelijke grootte vergelijken. Omdat de klassen zelf groeien, kan dat beteken dat je een Golf 3 vergelijkt met een Polo bv.
– Gelijke vermogens vergelijken. Meer vermogen betekent zwaardere aandrijflijn en zwaardere remmen etc. Dus weerom kan zijn dat je een oud topmodel moet vergelijken met de middenmoot van vandaag.
– Gelijkaardige comfort uitrusting
Doe je dat, zijn moderne auto’s vaak lichter ondanks dat ze veel veiliger zijn. Probleem is dus dan niet dat auto’s te zwaar zijn, ze zijn eerder te groot/sterk/luxe – wat je eigenlijk ook zegt. En inderdaad, kleine auto’s zijn vaak veel veel leuker zonder veel pk…
Fraaie auto deze BMW echter begrijp ik nu ik deze prijzen/ prestaties zie ook het succes van de Porsche Taycan in NL….. va €87K-tot €191K…. Persoonlijk denk ik ook een betere investering😉👍