
In navolging van Toronto en Vancouver, gaat nu ook de landelijke politiek los op Tesla in Canada.
Het is niet makkelijk om Elon Musk te zijn dezer dagen. De rijkste man ter wereld zal inmiddels veelvuldig aan de ketamine zitten met al die karaktermoord die op hem gepleegd wordt. Nu was het ook wel te verwachten natuurlijk. Elon voert de heilige oorlog tegen woke aan in zijn zelf uitgesproken queeste the woke mind virus te vermorzelen. Op zich een nobel streven om te strijden tegen dit nieuwe racisme en seksisme, doch Elon gaat daarbij nogal onzachtzinnig te werk. Als de koe in de porceleinkast laten we maar zeggen. En zo’n machtig bolwerk, slaat dan natuurlijk terug op alle manieren die je kan verzinnen.
Zo ook in Canada, het land van Justin Trudeau, bij ons beter bekend als de man naar wie Jesse Klaver gemodeleerd is. Als buurland van Trumpmenië, heeft Canada het dezer dagen zwaar te stellen. En dit is een burenruzie die zelfs de rijdende rechter niet zomaar even enorm kan opstoken kan oplossen. Trump wil Canada zelfs inlijven als provincie. Best wel bizar allemaal, hoe je het ook wendt of keert.
In Canada zit echter dus nog de oude politiek aan de macht. De globalistische lui van you vill have nothing and you vill be happy. Voor Jan Modaal is het wat dat betreft momenteel kiezen tussen een broodje hormoonvlees of een broodje krekels. Van beide word je niet echt vrolijk, maar meer smaakjes zijn er niet meer. En beide kampen bestoken elkaar dezer dagen met eng gedoe en onplezierigheden.
Zo is The Donald kennelijk vastbesloten om even een recessie te veroorzaken met zijn importheffingen. Dat is in meerdere opzichten lekker voor de POTUS. Na de crash, waar ook gewoon goed aan te verdienen valt, kunnen hij en zijn vrinden weer laag inkopen en kan de komende drie jaar in het teken staan van ‘herstel’. En daarbij moet Donald nog de staatsschuld herfinancieren, wat prettig is te doen tegen zeer lage rentes. Over de keper beschouwd zie je die lage rentes vooral in economisch slechte tijden. Met allerlei haken en ogen eraan, maar die laten we dan maar even aan RTL Z, als dat nog bestaat.
Canada is niet erg blij met de heffingen. En het gaat nu Tesla, van Trumps nieuwe beste vriend/toekomstige fall guy Musk, keihard aanpakken als repercussie. Tesla is al niet meer welkom op de autoshow van Vancouver en in Toronto zijn subsidies voor Tesla’s opgeschort. Maar nu gaat ook de landelijke politiek mee.
Onlangs meldden we al dat een aantal Tesla dealers een Canadese subsidiepot voor EV’s volledig hadden leeggetrokken met dubieuze verkoopaantallen. De minister van Transport heeft nu aangekondigd deze subsidies vooralsnog niet uit te gaan betalen. Althans niet totdat de zaak grondig is uitgezocht. Daarnaast heeft de minister zeker gesteld dat Tesla niet in aanmerking zal komen voor toekomstige overheidsubsidies. Harde actie dus, maar ja, strijden voor waar je in gelooft is nooit goedkoop. Voor alle partijen niet. Waarvan akte.





Dit is dan toch mogelijk gewoon subsidiefraude? Staat op zich los van het merk Tesla.
In hoeverre staan Tesla dealers los van Tesla?
Ik snap de relevantie van je vraag niet. Maar dat gebeurt wel vaker op AB: een kritische noot proberen te plaatsen in de vorm van een vreemde vraag.
De titel is ‘heel canada pakt tesla nu nog harder aan’. Ze pakken Tesla niet aan, maar frauderende dealers die toevallig Tesla verkopen. Als Audi dealers dat hadden gedaan, hadden ze die aangepakt. Stemmingmakerij.
Wat een tendentieus geschrijf weer. Doe mij maar de goede oude politiek in plaats van de kolder die we nu elke dag te verduren krijgen. En over globalisme gesproken: ik neem aan dat jij wel graag iets bij Aliexpres bestelt of niet?
Nooit.
Zijn we het daar in ieder geval over eens :)
fixed
Musk heeft zijn baby Tesla al verruild voor wat anders.. (nog meer) Macht..
Maar, alsnog, goed bezig.. nu Amazon, en diverse defensie bedrijven nog..
En nee heb niets tegen mensen die al een Tesla hebben..
“de koe in de porceleinkast”
koe := olifant
Maar twee keer woke in dit artikel? Dat kan beter!
Dit is denk ik wel het triestste artikel dat ik hier heb gelezen. Jaapiyo die denkt dat iedereen die Tesla aanpakt woke is. Die denkt dat dát de reden is dat Musk door alles en iedereen wordt verketterd. Als je tot die conclusie komt dan heb je er wel heel erg weinig van begrepen, of het afgelopen jaar in coma hebben gelegen. Dit heeft niets, maar dan ook niets meer te maken met wokisme. Dit gaat over een duo, Musk en Trump, die de wereld in de fik aan het steken zijn.
Simpele zielen hebben altijd al een handje er in gehad de schuld te geven aan een willekeurige groepering die niet de eigen is. Psychologisch gezien komt dat voor uit een laag zelfbeeld die met narcisme gecamoufleerd wordt. En als je zelf onfeilbaar bent moet er nou eenmaal iemand anders de schuld krijgen. Christenen, joden, palestijnen, moslims, asielzoekers, progressieven (onder de naam woke) hebben allemaal al eens de schuld van alles gekregen, welke groepering de schuld krijgt is slechts afhankelijk van de tijdsgeest.
Precies, zo geven die wokies nu de witte heteroman de schuld
Maar wij woklies zijn niet de machthebbers die hun eigen falen camoufleren. Sterker nog als wij wokies de macht hadden dan werd het een waar walhalla waarin iedereen van waarde was en we de planeet meer willen behouden dan exploiteren. Daarnaar waren we ook op weg (pride parades overal, green deal in Europa, BLM), dat was niet naar de zin van de blanke mannen van het grootkapitaal die hun geld in fossiele energie hebben zitten. Want zoals altijd gaat het niet om ideologie maar gewoon om geld. Dus zijn de rijke blanke mannen rechtse bewegingen gaan financieren die weer de wokies de schuld van alle problemen zijn gaan geven, gewoon omdat de wokies een zwakke ongeorganiseerde minderheid zijn die zich niet kan verweren.
In de semi-overheid van NL hebben wokies de macht hoor, maak je geen zorgen.
Wat noem jij eigenlijk woke Jaapiyo? Alles wat linkser is dan de GOP?
Voor mij 100x liever woke dan oligarchie zoals nu in de VS. Je kunt wel blaten “you shall have nothing and you shall be happy”, maar als het aan Musk een consorten ligt, heb je nóg minder een krijgt de elite nog meer. Er is een reden dat Trump keer op keer roept dat hij zo dol is op de “poorly educated”, die kan hij nog wijsmaken dat ze er beter aan toe zijn. Erger nog: terwijl het slechter en slechter met ze gaat, blijven zijn volgers beweren dat Musk en Trump de grote verlossers zijn. De economie crasht, maar ze houden vol dat het allemaal top gaat, LOL.
En gek he, dat een land dat je openlijk bedreigt met annexatie ineens made in America gaat vermijden?
wat een tendentieus gekrabbel.. allerlei geklets aan elkaar. De USA die Canada wil inlijven,….Canadezen die Canadian only voortaan shoppen.
En vervolgens een middelbare school economie les over importheffingen een crash en lage rentes in een artikel over wat Canadese TESLA dealers die hu verkoopaantallen oppoetsen…
Elke dag leer ik weer bij hier op AB want hier is toch de echte duiding van het nieuws te lezen
Hoog tijd dat Canada en de EU Tesla gaan verplichten om een inclusie en diversiteit programma te gaan voeren. Als voorwaarde om nog EV te mogen verkopen.
Wat snuiven jullie tegenwoordig op de redactie? 🤷♂️
Voor mij 100x liever woke dan oligarchie zoals nu in de VS. Je kunt wel blaten “you shall have nothing and you shall be happy”, maar als het aan Musk en consorten ligt, heb je nóg minder en krijgt de elite nog meer. Er is een reden dat Trump keer op keer roept dat hij zo dol is op de “poorly educated”, die kan hij nog wijsmaken dat ze er beter aan toe zijn. Erger nog: terwijl het slechter en slechter met ze gaat, blijven zijn volgers beweren dat Musk en Trump de grote verlossers zijn. De economie crasht, maar ze houden vol dat het allemaal top gaat, LOL.
En gek he, dat een land dat je openlijk bedreigt met annexatie ineens made in America gaat vermijden? Gaan we in Europa ook nog wel doen, Portugal ziet al af van de aanschaf van F35’s, waarvan Trump zegt dat klanten buiten de VS een minderwaardige versie geleverd krijgen. Trump is een kleuter die de gevolgen van dat soort uitspraken niet kan bevatten. Hoog tijd dat we de defensie-industrie in Europa weer oppoetsen, vooral op het vlak van de luchtmacht. Eigen 6th gen jagers graag, en drones natuurlijk, want ik denk dat die ongeveer honderd miljoen kostende jagers geen match zijn tegen een tiental drones van enkele tienduizenden of honderduizenden euro’s.