De allerlaatste Veyron Coupé kan van jou zijn

Praat mee!
Redacteur Autoblog

De allerlaatste Veyron Coupé kan van jou zijn

De allerlaatste Veyron Coupé kan van jou zijn

1.200 pk's in een jas die niet ieders smaak is, maar het is wél mooi de allerlaatste coupé...

Binnenkort gaat dit beest met z'n 8.0 W16 onder de hamer en RM Sotheby's verwacht dat het een knallertje wordt. De Veyron Super Sport op de foto's is namelijk de allerlaatste Veyron coupé die door Bugatti in elkaar werd geschroefd, na een schier eindeloze reeks special editions die Sjeik el Kebabi en andere rijkaards moesten overhalen om tóch nog een ultieme VAG-mobiel aan te schaffen.

Het goede nieuws: hij heeft in de maand mei van dit jaar nog z'n jaarlijkse beurtje gehad. Het wellicht minder goede nieuws: er staat nog geen 600 kilometer op de teller, dus de eerste kilometers is het misschien verstandig om het wat rustiger aan te doen.

Voor wie twijfelt hebben we uiteraard het broodnodige rijtje specs achter de hand. 0-100 km/u duurt 2,5 seconden, 0-300 km/u gaat in 16,6 tellen en de topsnelheid is elektronisch afgeregeld op een juicy 413 km/u. Overigens heeft de Super Sport 200 pk meer dan de gewone Veyron dankzij extra brandstofpompen, grotere turbo's en een vrijer ademende uitlaat.

Hoeveel geld je voor dit beestje mag meebrengen weten we nu nog niet. Hij gaat in elk geval onder de hamer op de Arizona Auction van RM Sotheby's, op 19 en 20 januari aanstaande. Daar komt trouwens nog veel meer leuks voorbij, zoals de Ferrari Enzo van Tommy Hilfiger. Kijk HIER maar eens.