Deze merken hebben de hoogste onderhoudskosten

Praat mee!
Redacteur Autoblog

Duur

Duur

En we zeggen er meteen even bij, het gaat hier om de volumemerken.

Als we alle exclusieve hypercarmerken mee zouden nemen, zou Bugatti een goede kans maken om met de hoofdprijs aan de haal te gaan. Of toch Porsche, die ook niet misselijke bedragen rekent voor bijvoorbeeld een motorwissel? Hoe dan ook, in dit Amerikaanse onderzoek zijn de echte exoten dus niet meegenomen. Zodat we allemaal een keertje de kans hebben om ons genaaid te voelen bij de dealer, waarschijnlijk.

Laten we maar meteen beginnen. Op nummer 1 staan onze vrienden van BMW. In de eerste 10 jaar dat die auto rondrijdt, ben je als eigenaar bijna 18.000 dollar kwijt. Dat is met een gemiddeld jaarkilometrage en regulier onderhoud. Mercedes, Cadillac, Volvo en Audi completeren de top 5. De liefhebbers van Japanse techniek wisten het al langer en ook dit onderzoek toont het maar weer eens aan; als je geen gezeik wil en gewoon een auto die het altijd doet tegen een redelijke prijs, dan moet je bij Toyota zijn. Dat merk staat op nummer 30 en in 10 jaar tijd betaal je aan onderhoud niet meer dan 5500 dollar.

Maar goed, over garagerekeningen hoeven we jullie niks meer te vertellen, dat weten jullie zelf maar al te goed. Hieronder de lijstjes met duurste merken, duurste specifieke modellen en als bonus ook de goedkoopste auto's om te rijden. Doe er je voordeel mee!

Duurste merken.

duur

Duurste specifieke modellen.

Katsjing

En tot slot de koopjes.

Kost geen drol

Video