• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Dit zijn de meest verkochte EV’s aller tijden van Nederland, Europa en de wereld

Auteur: Bas Leesberg, gepost 5 november 2025 om 11:00 – 5 Reacties

Dikke kans dat je een aantal modellen niet eens kent.

De elektrische auto is in de loop der tijd enorm doorontwikkeld. Wat begon in 1888 met Andreas Flocken kwam deze eeuw pas echt op gang. Een van de grote aanjagers voor de EV-doorbraak is Tesla gebleken. In een mum van tijd groeide het merk onder leiding van Elon Musk uit tot een gigantisch succes.

Inmiddels heeft Tesla wat deuken opgelopen en is de revolutionaire techniek niet langer baanbrekend. Tesla is wat achterop geraakt en daar maken andere merken dankbaar gebruik van. De nieuwste ontwikkeling is de komst van grote Chinese concerns in de rest van de wereld. De grote vraag bij dit artikel: zijn de Chinezen Tesla al voorbij of is Musk nog steeds de grootste EV-fabrikant aller tijden?

Om hier antwoord op te geven, kijken we naar de meest verkochte EV’s aller tijden van Nederland, Europa en de wereld. Voor de duidelijkheid: met EV’s bedoel ik een model. Vroege modellen als de Leaf en Zoe doen dus ook mee terwijl de e-Niro en Niro EV onder dezelfde modelnaam vallen.

Top 5 bestverkochte EV’s in Nederland

Dit jaar zijn we in Nederland over een mooie grens gegaan. De miljoenste geëlektrificeerde Nederlandse auto is in 2025 op gele platen gezet. Daarvan is het grootste gedeelte volledig elektrisch. Nu zijn dat er ruim 600.000.

Het populairste model is nog altijd de Tesla Model 3 gevolgd door zijn grote broer, de Model Y. Na de Zuid-Koreaanse Kia e-Niro en Niro EV vinden we de enige twee Europese EV’s in de top vijf. Iets zegt me dat de Enyaq nog wel gaat stijgen. En dat de Renault 5 binnen de kortste keren in dit rijtje komt.

  1. Tesla Model 3 – 49.003
  2. Tesla Model Y – 45.253
  3. Kia e-Niro/Niro EV – 26.704
  4. Volkswagen ID.3 – 23.991
  5. Skoda Enyaq – 22.223

Bron: RDW

Top 5 bestverkochte EV’s in Europa

Trekken we het breder naar ons continent, dan wisselen de twee Tesla’s van posities. Kennelijk is de rest van Europa nog meer crossover-liefhebber dan wij Nederlanders. Op dit moment verslaan de Europese merken nog altijd alle dreiging uit Azië. Wederom houden Volkswagen en Skoda de Europese eer hoog.

Subsidie gebruikte elektrische auto weer aan te vragen!
  1. Tesla Model Y – 623.754
  2. Tesla Model 3 – 590.188
  3. Volkswagen ID.3 – 296.134
  4. Volkswagen ID.4 – 271.850
  5. Skoda Enyaq – 228.598

Bron: Best-Selling-Cars

Top 5 bestverkochte EV’s in de wereld

De Nissan Leaf kennen we allemaal als EV avant la lettre. Inmiddels zijn er zo’n 700.000 van verkocht. Dat is niet genoeg om in de top vijf van de meest verkochte EV’s aller tijden van de wereld te komen. Ook de goedkope BYD Dolphin en Dolphin Surf vallen (op het moment van schrijven) buiten de boot.

Wat is dan de bestverkocht EV van de wereld? Dat is anno 2025 de Tesla Model Y. Op nummer twee en op ruime afstand vinden we de Model 3. Op plaats drie vinden we de auto hierboven die je waarschijnlijk nog nooit hebt gezien. Dit is een Wuling Mini: een piepklein autootje met drie deuren, maar wel vier stoelen. In Azië is hij razend populair met bijna 1,5 miljoen verkopen.

Hierna vinden we nog eens twee modellen die we hier ook hebben, maar niet heel veel indruk maken. De Atto 3 (die in China als Yuan Plus wordt verkocht) doet nog leuk mee, maar de Han kan hier niet op heel veel verkopen rekenen. Toch verkopen deze auto’s beter dan modellen als de Zoe (359.681 stuks) en de ID.3 (616.919 stuks). Andere minder bekende modellen die goed verkopen, zijn de GAC Aion S (607.679 stuks), de Aion Y (551.455 stuks) en de gezellig klinkende Wuling Bingo (384.938 stuks).

  1. Tesla Model Y – 3,6 miljoen
  2. Tesla Model 3 – 2,8 miljoen
  3. Wuling Mini – 1,4 miljoen
  4. BYD Yuan Plus/Atto 3 – 939.250
  5. BYD Han – 887.142

Bron: diverse merken

Ook interessant!

  • BREEK: BYD nu grotere EV bouwer dan Tesla
  • Tesla Model S en X tóch weer te bestellen in Nederland
  • Je kunt géén nieuwe Tesla Model S of X meer bestellen in Nederland
  • Hoe groot is de Tesla-schaamte onder Nederlanders?

Nieuwste artikelen

  • Dikste diesel van Marktplaats kan er maar één zijn
  • Wordt klussen aan je auto dan toch weer makkelijker?
  • Gespot – Extreem foute Mansory Urus
  • Officieel: GEEN ban op verbrandingsmotor na 2035!
FacebookTweetPinLinkedIn

Elektrisch, ev10daagse-2025, verkoopcijfers

Vorig bericht: « Uniek: Renault gaat eigen collectie auto’s verkopen
Volgend bericht: Video – Achtervolging: gestolen Renault raast door Rotterdam »

Lees Interacties

Reacties

  1. Johanneke zegt

    5 november 2025 om 11:26

    Die Wuling Mini gaat voor onder de 5k, gloedjenieuw. Het is niks, maar in drukke steden snap ik wel dat het verkoopt. Benieuwd hoe veilig e.d. zoiets is.

    Login om te reageren
  2. e1000bmw zegt

    5 november 2025 om 15:16

    Blij dat ik rol in m’n geleaste rode E308 SW GT. Beter dan al die eenheidsworsten…

    Login om te reageren
    • Hubert zegt

      5 november 2025 om 16:44

      Kan ik jou de hand schudden in mijn niet-eenheidsworst Mokka e…

      Login om te reageren
  3. Jantje_555 zegt

    5 november 2025 om 15:58

    vraag me soms af hoe ze tellen. Is toch al vaker voorgevallen dat ze deze inschrijven maar niet verkopen aan klanten.

    Login om te reageren
    • fanboy zegt

      5 november 2025 om 20:17

      Ja ik denk dat ze ergens een parkeerterreintje hebben met een half miljoen onverkochte EVs?

      Dit zijn alle jaren bij elkaar, dus wat jij zegt is helemaal niet relevant hiervoor.

      Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North