• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Het ene na de andere Tesla-kopstuk neemt ontslag: wat is er aan de hand?

Auteur: Bas Leesberg, gepost 11 november 2025 om 10:53 – 6 Reacties

Eén voor één stappen belangrijke werknemers uit het bedrijf.

”Als iets één keer gebeurt, is dat een incident. Als het in korte tijd twee keer gebeurt, is dat toevallig. Als het drie keer gebeurt is er sprake van een patroon. En als een vierde geval vrijwel identiek is, is dat ronduit verdacht”, opende Peter R. de Vries ooit zijn televisieprogramma. Zo’n verdacht patroon zien we op dit moment bij Tesla.

De Amerikaanse EV-bouwer vierde kortgeleden dat de grote baas een flinke bonus krijgt. Diezelfde baas vertelde erover de toekomstplannen van het automerk. Vlak na die presentatie stappen twee belangrijke pionnen binnen de organisatie op. Toeval?

Leidinggevenden vertrekken

Afgelopen zondag 9 november kondigde Emmanuel Lamacchia zijn vertrek aan via LinkedIn. Lamacchia schopte het in acht jaar tijd tot de programmaleider van de Model Y, de bestverkochte EV ter wereld. Zoals het bij een LinkedIn-bericht gaat, bedankt hij zijn collega’s en kijkt hij uit naar zijn volgende hoofdstuk.

Een dag later kondigt de volgende belangrijke Tesla-werknemer zijn einde bij het automerk aan. We hebben het over Siddhant Awasthi. Ook hij was acht jaar werkzaam bij Tesla. Hij begon als stagiair en werd uiteindelijk een van de leiders in het Cybertruck-project. Ook overzag hij de update van de Model 3.

Lamacchia en Awasthi volgen in een reeks van andere grote namen binnen Tesla die er de brui aan geven. Het begon in 2024 bij vice-voorzitter van de aandrijflijnentak, Drew Baglino. Hij vond het wel welletjes en begon zijn eigen bedrijf, Heron Power. Vervolgens stappen in juni 2025 achtereenvolgend ”Musk-fluisteraar” Omead Afshar en robotica-leidinggevende Milan Kovac op. Twee maanden later houdt ook de vice-voorzitter van de Amerikaanse salesafdeling, Troy Jones, het na vijftien jaar trouwe dienst voor gezien.

Wat is er aan de hand?

Op de 125.665 werknemers die Tesla in 2024 had, kunnen we bij zes vertrekkende krachten niet spreken over een leegloop. Desalniettemin zijn het knappe koppen op belangrijke functies die hun contracten inleveren. Volgens InsideEV’s heeft het te maken met de nieuwe koers die Tesla wil varen.

Het lange toekomstverhaal kort: Tesla wil transformeren van EV-merk met wat side projects naar robotbedrijf met de Optimus-robot en de Cybercab-robotaxi, met andere auto’s als één van de side projects. Het zou goed mogelijk zijn dat de vertrokken personeelsleden dit niet zo zagen zitten en eieren voor hun geld hebben gekozen.

Ook interessant!

  • Video: Tesla-hufter negeert overstekende vrouw
  • Tesla Selfe Serve: proefrit maken zonder verkoper
    Tesla Self Serve: proefrit maken zonder verkoper
  • Joe Rogan neemt een überdikke Tesla in ontvangst
  • Tesla-haters laten zien dat Tesla's kinderen aanrijden

Nieuwste artikelen

  • Max Verstappen heeft het weer voor elkaar
  • Deze Hummer is van een Bekende Nederlander geweest
  • Dit moet wel de allerleukste auto ter wereld zijn
  • Checklist: zo maak je je auto vuurwerk-proof
FacebookTweetPinLinkedIn

Tesla

Vorig bericht: « Speciale PHEV-batterij is goedkoper, lichter én verdubbelt het vermogen!
Volgend bericht: Video: Een lekker stukje fietsen »

Lees Interacties

Reacties

  1. Joris24 zegt

    11 november 2025 om 11:18

    “De Amerikaanse EV-bouwer vierde kortgeleden dat de grote baas een flinke bonus krijgt”

    Dat klopt dus precies niet. Musk KAN een bonus krijgen MITS hij de beurswaarde van het bedrijf, die al een gigantische bubbel lijkt, nog veel verder kan oppompen de komende jaren. Het is een prestatieafhankelijke bonus waarvan het maar ten zeerste de vraag is of hij die prestatie gaat behalen.

    Login om te reageren
    • ty5550 zegt

      11 november 2025 om 13:10

      Het is een onderhandelingsstrategie zoals een ander. Mik hoog en eindig vervolgens ergens tussen in.
      Lukt Musk het allemaal dan krijgt hij de werkelijk obscene bonus. Maar zelfs als Tesla trager groeit dan een gemiddeld Amerikaans tech bedrijf, dan krijgt hij in de eerste tranches tientallen miljarden dollars aan aandelenopties. Veel meer dan vergelijkbare profielen krijgen. CEO’s bij Google, Apple enzovoort krijgen bonussen van maximum een paar 100 miljoen.

      Login om te reageren
      • Roskampies zegt

        11 november 2025 om 13:44

        Ja die gaan dit dus ook nadoen met hun bonus claims. Let maar op.

        Login om te reageren
  2. Betweter zegt

    11 november 2025 om 14:03

    Of logisch nadenken? Lekker met pensioen? Op stap met de kinderen? Of zoeken naar een vrouw? In de VS krijg je ten minste fatsoenlijk geld voor geleverd werk met lage belasting en kan je met die 3 miljoen dollar op de spaarrekening er makkelijk een paar jaartjes uit.

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      11 november 2025 om 15:17

      In de VS heb je geen gezondheidszorg of inkomen als je geen werk hebt. Daar krijg je hogere inkomens van, lagere belastingen maar ook meer armoede bij degenen zonder baan. Hogere inkomens leiden ook weer tot hogere prijzen. Als je kijkt naar welvaart en gelukkigheid blijkt het scandinavische systeem met een sterk sociaal systeem en bijbehorende hoge belastingen superieur, gelukkig zitten we in Nederland daar dichterbij dan bij de VS.

      Login om te reageren
      • ponnie zegt

        11 november 2025 om 19:20

        Het scandi systeem is inderdaad perfect totdat je de deuren open zet voor profiteurs en je je bijdragers demotiveert of wegjaagt.

        Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North