
Ome Elon geeft je het antwoord.
Je kunt het gerust bestempelen als dé auto-onthulling van het jaar. Niet de nieuwe Ferrari F8 Tributo, niet de Volkswagen ID.3, maar de Tesla Cybertruck zullen mensen het beste herinneren als je vraagt naar de meest memorabele auto-onthulling van 2019. Niet zo gek ook. Het bijzondere uiterlijk én de bijzondere presentatie dragen daar aan bij. Het feit dat de elektrische pickup tegen het einde van het jaar is gepresenteerd helpt natuurlijk ook voor je geheugen.
In de Verenigde Staten van Amerika is een pickup zo’n beetje de primaire basisbehoefte. Hoe anders is dat in Nederland. Particulieren zijn niet zo snel in een pickup te vinden. Dit laatste heeft uiteraard te maken met de veelal grote, onzuinige motoren van een pickup wat de aanschaf inlusief BTW en BPM onbetaalbaar maakt.
Als de Cybertruck naar Europa komt is het afwachten of de markt van elektrische bedrijfswagens er een nieuwe concurrent bijheeft. In dat kader is ruimte in elk geval erg belangrijk. Een nieuwsgierige Twitter-gebruiker vroeg Tesla CEO Elon Musk op het sociale platform of je een multiplex plaat van ‘4×8’ kon vervoeren achterin de Cybertruck. Omgerekend van ft naar cm hebben we het over afmetingen van 120 bij 243 cm. Ook vroeg hij of de Cybertruck een ‘flip stop’ krijgt. Dit is een uitklapbare rek dat voorkomt dat de inhoud uit de pickup lazert als je bijvoorbeeld accelereert en de inhoud naar achteren schuift. Het antwoord van Musk was kort maar krachtig: ja. En mocht straks de zakelijke aanschaf van de Cybertruck nou duur uitvallen, dan kan een bedrijfswagen leasen ook interessant zijn.
Yes
— Elon Musk (@elonmusk) December 3, 2019





Het blijft een wijs ding, en hoe kansloos ook, ik hoop dat we deze veel gaan zien in Nederland.
@dutchdriftking: Ding is zo oversized dat je dr in NL niks mee kan. Men mag blij zijn als ze dr een paar aan showoffs kunnen slijten
@dakarbemo: Ja, dat is wel jammer. Hier rijden best wel wat ondernemers in F150s en RAM 1500s (want goedkoop door grijs kenteken) en die dingen zijn eigenlijk al veel te breed voor de gemiddelde Nederlandse parkeerplaats. De Cybertruck nog een maatje groter dan dat dus dat gaat helemaal niks worden hier.
@edge: een 1/2 ton valt nog wel mee. Op het platteland zijn de meeste parkeervakken net wat groter, en daar rijden ook de meeste pickups. De hier in de omgeving populaire ram 2500 met cummins is wel echt te groot.
@dakarbemo: weet zeker dat er een schreeuwende gast in het land rondloopt die hem wel in het goud zal laten wrappen.
@dutchdriftking: Ik denk dat je hem in Nederland helemaal niet gaat zien aangezien je er hoogst waarschijnlijk een vrachtwagen rijbewijs voor nodig gaat hebben.
@robert110: Hoogstens een C1 rijbewijs, nooit een C. Hoe kom je daar bij, gewicht is nog niet bekend toch? Daarnaast zijn er natuurlijk meer dan genoeg mensen in NL met een C(1) rijbewijs.
@2wheeler: Simpel rekensommetje met een logische aanname. Het laadvermogen is 1.500 kg. Dit hok kan nooit minder wegen dan een Ford F-150. Je zit dus op een leeggewicht van meer dan 2.500 kg. 1.500+2.500 is meer dan 3.500 kg.
@robert110: er zijn zelfs F350’s op B kenteken te vinden. Je houd geen laadvermogen over, maar als je dat toch niet gebruikt hoef je geen nieuw rijbewijs.
Vooralsnog lijkt het erop dat de instapper in Nederland onder de €50k blijft, dan heb je voor minder geld meer auto dan de Model X.
@robert110: onderschat niet wat Tesla allemaal op de plank heeft om gewicht te besparen. De Model Y heeft kilometers minder bekabeling en het is nog onzeker of de exoskeleton van de Cybertruck mee brengt op de weegschaal. Vanwege het ontbreken van interne verstevigen kan dit óók positief uitvallen, al verwacht ik dat niet.
@flutterby: Nou ga dr maar gewoon keurig vanuit dat die dat ding een keurige 500kg meer gaat wegen als een 150. iets met formaat, stevige constructie, giga batterij en oeh van die onzinnige onbreekbare ruiten…
@robert110: Ik las dat ze denken dat de cybertruck 500 kg meer weegt dan een F150. Dan zou het leeggewicht zo tussen de 2500-3000 kg komen.
@robert110: Daar is toch een vrijstellingsregel voor? Gewicht van de accu’s hoeft bij bedrijfsauto’s niet meegeteld te worden.
@rickthestig: als ik de bedrijfsbus op de wergschaal moet zetten telt de diesel ook gewoon mee in het maximale gewicht van 3500kg…
@rickthestig: volgens mij is die regeling er niet meer. Iemand? Bij BE rent in Groenekan hadden ze zo’n ding. Staat mij bij dat het Max gewicht boven de 4 ton lag met enkel een B-rijbewijs. Waren wat accu’s weg dus kon lekker veel laden. Allemaal lekker op het randje.
@robert110: grappig, ik heb nu toch al diverse mensen gehoord die ze daadwerkelijk besteld hebben. De nederlandse configurator is zelfs al live
@dutchdriftking: Ik hoop het niet. Het ding is echt lomp groot. Moet je voorstellen dat je er één in een binnenstad als tegenligger krijgt.
@koeberg: Maak je niet druk, Femke zal ze ongetwijfeld met een gemeentelijke verordening verbieden in Amsterdam; de boomknuffelaars hebben er ongetwijfeld nu al nachtmerries over ….
@dutchdriftking: Wel eens in het Westland geweest (if not, houden zo). Daar struikel je over die dingen
Ik denk nog steeds fake news vooral als je kijkt naar hoe je ooit normaal kan instappen achterin, die daklijn bij achterdeuren maakt dat echt onmogelijk! Dus ipv de onthulling van het jaar gaat Elon meer voor de nooit vertoonde fake onthulling van de eeuw, just my 0.02.
@robusa: dus hij laat 250.000 mensen 100 Euro aanbetalen om dan achteraf te zeggen: haha geintje, maar bedankt voor de sponsoring. Serieus?
@SimonMc: Na een paar pret sigaretten klinkt dat niet zo heel vreemd meer.
@SimonMc: dat is een no-strings attached betaling. Dat mag je terugtrekken wanneer je wil.
Overigens vind ik het alternatief, dus dat dit ding echt komt, veel enger.
@simonmc: Die “ aanbetaling “ kunnen ze gewoon terugkrijgen dus geen probleem. Maar als ze voor dit ding al geld wilde aanbetalen dan kan hij alles wat er beter uitziet helemaal goed verkopen en laten die mensen dus gewoon hun aanbetaling staan.
@simonmc: Heeft ie ook gedaan met die Roadster 2, met ”hover systeem” en alles. En mensen hebben meer dan 50K deposit gedaan….dat amper is terug te krijgen!
@basjaski: een YouTuber had hem besteld en vervolgens gewoon. De aanbetaling kreeg die gewoon terug hoor bij annulering.
@flutterby: vervolgens gewonnen..
@robusa:: Kijk ook naar die foto met die quad achterin en dan vooral naar de lift van de voorkant dat mag echt niet gebeuren zo hoog. Again fake news !
@robusa: Op youtube zijn voldoende video’s te vinden waar ook daadwerkelijk gereden wordt met de cybertruck. https://www.youtube.com/watch?v=EGuc7Z1RfsQ zie 2:47 voor instappen passagiers achter
@robusa: Dat weer houdt duizende mensen ook niet om die rommel als die zogenaamde 4-deurs coupe’s te kopen… Aangezien 99% alleen in de auto zit is het is dat geen enkele probleem.
Ben nu al Cybermoe.
Dat mag je ook wel minimaal verwachten van een 3/4 ton pick up.
Groot nieuws… stop de persen!!
Musk heeft een tweet gestuurd met… (tromgeroffel)… : YES!!!
Het blijft een gaaf ding zeg. Weet iemand de afmetingen? Even checken of ie hier op de oprit past :)
@mark383: Length 231.7 in (5,885 mm)[11]
Width 79.8 in (2,027 mm)
Height 75 in (1,905 mm)
‘bron’ (wikipedia is geen bron): https://en.wikipedia.org/wiki/Tesla_Cybertruck die het weer van cars.com heeft.
@koeberg: Zelfs voor Amerikaanse begrippen een hele lange auto die niet gaat passen in de meeste garages (thuis) van de mensen.
De meest memorabele onthulling vr mij blijft toch de Corvette C8 een super car voor $59,500 zo’n 2 tot 3 x goedkoper als zijn concurrenten met dezelfde prestaties en dit is nog maar het instapmodel.
@robusa:
Nu is alleen de vraag nog hoe lang GM deze prijs kan volhouden.
@hubert: 1 jaar dan komt er $5000 bovenop hetzelfde wat ze hebben gedaan met de C7 , GM zei vanwege grote vraag nr de C7. Maar de C8 zal die vraag zwaar gaan overstijgen.
Ik heb nog altijd het gevoel dat deze auto een grap is.
@berlinetta: Zie ook mijn argumentatie ^^^^^ gratis en voor niets.
En ‘vink!’ Weer een gratis publicatie over mijn product, waar iedereen een mening over heeft! Die Elon is toch verschrikkelijk briljant!
ik wil ‘m.
Lelijk ding, maar goed als Elon Musk iets zegt denken we spontaan niet meer na.
Even miereneuken, maar zo’n multiplexplaat is 122 x 244. Niet 120 x 244.
@BaRa: garant multiplex is vaak 250cm, underlayment of vlokkenplaten 122×244.