• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Juweel-Escort gaat voor een bizar bedrag onder de hamer

Auteur: Loek, gepost 25 april 2019 om 22:03 – 14 Reacties

Escort juweel


Tot zo ver men kan voorspellen.

Schaalmodellen bestaan in vele vormen en maten. Ook verschilt het hoeveel manuren er in zitten, of dat ze net als Hot Wheels-modelletjes gewoon gerobotiseerd van de band rollen. Wat dat betreft is het ook lastig om nog echt weggeblazen te worden door prijzen. Voor een relatief goed model van schaal 1 op 18 is 200 euro normaal, voor een Hot Wheels model is het veul geld. Voor een nog groter model mag je echter het vijfhonderdvoudige aftikken. De schaal 1 op 24 (en dergelijken) is meestal een schaal waar het allemaal meevalt. Die schaal valt precies tussen 1 op 18 en 1 op 43 in, de populairste schalen. Daarom hoef je nooit extreme bedragen neer te tellen voor deze schaal.

Tot vandaag dan. Een wel heel bijzondere Ford Escort in schaal 1 op 25 gaat onder de hamer. We vallen gelijk even met de deur in huis: er zit voor 90.000 euro aan materialen in verwerkt. Russell Lord, de bouwer van het model, combineert met deze creatie zijn liefde voor juwelen en Ford Escorts. Hij heeft in zijn leven ongeveer 55 Escorts van schaal 1 op 1 bezeten, die ook wel eens uit elkaar moesten. Lord kwam op het idee om de auto na te bouwen met bijzondere materialen, veelal uit zijn juwelen-collectie. De creatie is pas drie jaar geleden compleet afgerond, wat even een beeld geeft hoeveel manuren en aandacht het Escort-modelletje heeft gekregen. Wat tof is om te vermelden is dat Lord de Escortjes zo vaak in- en uit elkaar heeft geschroefd dat het model gebouwd is zonder bouwtekeningen. Hij wist alle onderdelen gewoon te zitten.

Escort juweel

Dat is één reden voor een torenhoge prijs. Reden twee zijn de eerder aangekaarte metalen waarmee de auto gebouwd is. De carrosserie is gemaakt van massief zilver, de details, bijvoorbeeld de ruitenwissers, spiegels, lipspoiler, velgen en details in de motorruimte zijn gemaakt van 18-karaats goud. Voor de lampen werden de metalen gebruikt die qua kleur overeenkomen met de juiste verlichting. Zo zijn de koplampen diamantjes, de richtingaanwijzers saffier en de achterlichten robijn. Verder heeft de motor bewegende onderdelen, ook is die volledig opgetrokken uit zilver. De pookknop is van platina, de ramen van glas wat uit handgemaakte vazen komt. Volgens Ford heeft Lord een hoop vazen moeten opofferen om glas met de juiste curves te vinden.

Een hoop auto dus, voor een hoop geld. De uit de hand gelopen hobby van Lord gaat tijdens een veiling van themarket.co.uk op 2 mei onder de hamer. De opbrengst moet hoger zijn dan de materiaalkosten, dus een ton gaat de Escort zo aantikken. Met het verhaal erachter en de bijzondere materialen is hij het wat ons betreft waard. Er staan een aantal leuke klassieke pareltjes op de website van de veiling, maar de Escort is meer waard dan het gros van die auto’s. Een bijzonder project met een opbrengst voor het goede doel.

Ook interessant!

  • Voel je prinses Diana in deze grijze Ford Escort
    Voel je prinses Diana in deze grijze Ford Escort
  • Hoera! Ford gaat meer namen uit het verleden halen
  • Hier gaat Ford elektrische bedrijfswagens bouwen
  • Gaat de vernieuwde Ford Focus weer een verkooptopper worden?

Nieuwste artikelen

  • Scoor deze ‘vergeten’ Saab op Marktplaats
  • Peugeot komt met meer GTI’s én goed nieuws
  • Audi’s grote verwarring staat binnenkort bij jou voor de deur?
  • James Bond-klassieker wordt van A tot Z opgefrist
FacebookTweetPinLinkedIn

escort, Ford, geld, goud, schaalmodel, veiling, zilver

Vorig bericht: « De Porsche Panamera bestaat tien jaar!
Volgend bericht: Nieuwe Evoque is klaar voor de voetballers make-over »

Lees Interacties

Reacties

  1. flatsixx zegt

    25 april 2019 om 22:09

    Al heeft de escort een goud interieur, het is en blijft een groot gezeur.

    ~ Opa

    Login om te reageren
    • jpsienen zegt

      25 april 2019 om 22:55

      @flatsixx: Al draagt een escort een gouden ring, het is en blijft een smerig gebruikt ding

      Login om te reageren
  2. rob5nismo zegt

    25 april 2019 om 22:31

    Mexico fenders

    Login om te reageren
    • davelepeef zegt

      26 april 2019 om 00:28

      @rob5nismo: is een groep 4 uitbouw, een Mexico uitvoering is niet uitgebouwd.

      Login om te reageren
  3. moveyourmind zegt

    25 april 2019 om 22:32

    Zou mij ook kunnen gebeuren van de zenuwen, het rubber er verkeerd om omheen doen als ik iets met zo’n dure escort zou doen…

    Of hoort dat soms zo, dat het V profiel van de banden tegen de rijrichting in wijst.

    Login om te reageren
    • hplh zegt

      25 april 2019 om 23:37

      @moveyourmind: niet als je alleen maar achteruit rijdt.

      Login om te reageren
  4. maferick74 zegt

    25 april 2019 om 22:33

    Respect voor de koper, euh ik heb ook nog wel wat onzin te koop hier in huis, zit zelfs vaak een verhaal achter. Voor n half miljoen, koop dan

    Login om te reageren
    • e36thuglife zegt

      25 april 2019 om 22:36

      @maferick74: Er zit geen koper in vriend. Respect voor de zilver en de goud.

      Login om te reageren
    • potver7 zegt

      25 april 2019 om 22:53

      @maferick74: zaterdag op je kleedje?

      Login om te reageren
  5. e36thuglife zegt

    25 april 2019 om 22:35

    Ja hallo sinds wanneer is diamant en robijn een metaal?

    Login om te reageren
  6. frank2b zegt

    25 april 2019 om 22:44

    Beyond me….

    Login om te reageren
  7. escort77 zegt

    25 april 2019 om 23:38

    Mooi spul hoor, die Escortjes. Deze viel buiten mijn budget dus wilde ik wel even delen met jullie ?

    Login om te reageren
  8. ghost zegt

    25 april 2019 om 23:46

    Schaalmodel voor de prijs van een perfecte echte.

    Login om te reageren
  9. davelepeef zegt

    26 april 2019 om 00:31

    “Voor de lampen werden de metalen gebruikt die qua kleur overeenkomen met de juiste verlichting. Zo zijn de koplampen diamantjes, de richtingaanwijzers saffier en de achterlichten robijn.” Laat je scheikundeleraar dit maar niet horen… OT. Wat een kitscherig ding… Kost klauwen vol geld en zou me er bijna voor schamen om het neer te zetten. Wat dat betreft qua grondstoffen dan nog een redelijke investering. Maar wel skills, dát dan weer wel.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North