
Wel oppassen als je met deze auto op Assen gaat rijden…
Iedereen die een ritje maakt met een Porsche 992 Turbo S zal dezelfde conclusie trekken: dit ding is achterlijk snel. Je hebt niet het idee dat je nog 450 pk te kort komt, zeg maar. Toch heeft deze Turbo S op Marktplaats precies 450 pk extra, voor een totaal van 1.100 pk. Waanzin.
Het is ook geen ingetogen auto om te zien. Een 911 Turbo is vaak vrij zakelijk uitgevoerd in zwart, grijs of donkerblauw. Zo niet dit exemplaar. Deze auto is knalgeel, met scheepslading aan aftermarket onderdelen.




De auto is bijvoorbeeld voorzien van onder meer een Techart-splitter, een Techart-spoiler, een carbon voorklep en louvres op de voorschermen. Daardoor zou je bijna denken dat je met een GT3 RS of GT2 RS te maken hebt, maar nee, het is dus een Turbo S.
Het interieur ziet er ook ‘racy’ uit, maar dat is allemaal af fabriek. Deze auto had namelijk het optionele Lightweight Package. Als je dat aanvinkt krijg je geen achterbank, minder isolatie en kuipstoelen in je Turbo S.



Maar het meest interessant is natuurlijk de motorische tuning. Dit is – net als de optische tuning – gedaan door het Britse ES Motor. Zij hebben onder meer de turbo’s, intercoolers, het uitlaatsysteem en natuurlijk de software onder handen genomen. Het resultaat is 1.100 pk, al moet je dan wel de juiste brandstof (methanol) tanken. De hele ombouw is gedocumenteerd in de onderstaande video:
Mocht je behoefte hebben aan een 911 Turbo S met 1.100 pk: hij staat op Marktplaats voor €264.950. We adviseren wel om voorzichtig te zijn op een nat circuit. De Turbo S die in maart crashte op Assen was namelijk ook getuned door ES Motor, met een vergelijkbaar vermogen. Je bent dus gewaarschuwd.





Als 1100 pk een goed idee was zou Porsche het waarschijnlijk zelf ook wel gedaan hebben.
Kan iemand hier uit ervaring vertellen hoe lang dit meegaat?
Sommige mensen willen nu eenmaal 1100pk en niet 650pk. En dan is een 911 turbo een goede basis om dit te verwezelijken. En hoe lang dit mee gaat… Blijkbaar best lang want er rijden zo heel veel auto’s rond. Natuurlijk zal het minder lang mee gaan als een standaard maar het is niet dat het na 10 keer gas geven al een revisie beurt nodig heeft.
Doorgaans zit er wel wat marge in de andere componenten van de aandrijflijn (los van motor). Maar hoeveel dat is in dit specifieke geval, geen idee. Het lijkt me niet waarschijnlijk dat men fabrieksaf een aandrijflijn erin schroeft die 2x zoveel vermogen aan kan. Dus als je dit goed wil doen en lang heel wil houden zul je dus wel het eea moeten upgraden. En of je in de praktijk nu veel hebt aan de pks tussen 650 en 1100 vraag ik me af. Wellicht voor je kroegverhaal.
Tuurlijk vind Porsche dit een goed idee. Maar probeer eens 1100PK uit een 6cilinder door de Euronormen te krijgen. Dat is denk ik wel een hele opgave (zonder elektrische). Verder zijn die boxer blokken wel heel goed gebouwd. Durf niet te zeggen wat de limiet is voor dit blok maar ik sta er niet van te kijken als je dit vermogen met minimale aanpassingen veilig kan rijden.
Strikt voor mezelf sprekend is de helft van die 1100 peekaa wel genoeg. Altijd benieuwd wat iemand, die zo’n gevaarte met 1000+ peekaa koopt, er in de praktijk mee doet.
Om een lantaarnpaal vouwen.
Dit: https://www.autoblog.nl/nieuws/1-000-pk-sterke-992-crasht-op-een-nat-assen-video-7079459
Is het raar dat ik de prijs mee vind vallen..??
Ik vind het vooral zonde van een mooie auto met meer dan genoeg vermogen af fabriek. Ik kan oprecht niet bedenken wat ik met 1100pk zou moeten. Ik kan een kwart ervan al zelden nuttige inzetten in mijn gezinsauto met het drukke verkeer in Nederland. De helft (550pk dus) kan ik me nog iets bij voorstellen op specifieke lege autosnelwegen over de grens, maar 1100pk?