• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Musk for President? Tesla-baas dreigt eigen politieke partij op te richten

Auteur: Bas Leesberg, gepost 1 juli 2025 om 12:58 – 14 Reacties

Musk zou zich toch weer gaan focussen op Tesla?

Wat gaan ze over 500 jaar in de geschiedenisboeken lezen over deze tijd? De coronapandemie? De derde wereldoorlog? De terugkeer van Yugo? Elon Musk lijkt er alles aan gelegen om een eigen pagina te krijgen in die toekomstige boeken. Zijn volgende zet is om Trump weer te gaan aanvallen.

Donald Trump is druk bezig met de ‘Big, Beautiful Bill‘: een plan om belastingen te verlagen, te investeren in defensie en een flinke schuld op te bouwen. Tegen 2034 zou de Amerikaanse staatskas 3 biljoen dollar extra in de min kunnen staan door dit plan. Maar dan is er wel een boel geld voor het leger en de douane én betaalt de gemiddelde Amerikaan minder belasting.

Musk vs Trump

Elon Musk is na zijn periode als Trump-aanhanger (en investeerder à 275 miljoen dollar) nu fel tegenstander van de president. Tijdens een debat van de senaat over de Amerikaanse BBB zet de Tesla-baas op X: ”Als de waanzinnige begrotingswet wordt aangenomen, dan wordt de volgende dag de America Party opgericht. Ons land heeft een alternatief nodig voor de Democratisch-Republikeinse eenpartijstelsel zodat mensen daadwerkelijk een STEM krijgen.”

Trump hoeft er geen concurrent bij en haalt uit naar Musk via Truth Social: ”Elon krijgt misschien wel verreweg meer subsidie ​​dan wie dan ook in de geschiedenis, en zonder subsidies zou Elon waarschijnlijk zijn zaak moeten sluiten en terug naar huis moeten keren naar Zuid-Afrika. Geen raketlanceringen, satellieten of de productie van elektrische auto’s meer, en ons land zou een FORTUIN besparen. Misschien moeten we DOGE hier eens goed naar laten kijken? ER IS VEEL GELD TE BESPAREN!!!”.

De EV-clash

We konden erop wachten dat Trump en Musk het hier niet over eens zouden zijn: de elektrische auto. Trump zegt dat Musk zo zuur is, omdat de president niet investeert in de elektrificatie van de auto-industrie. Volgens de Tesla-baas heeft dat er niets mee te maken, maar klaagt hij wel over het investeren in ”industrieën uit het verleden, terwijl het de industrieën van de toekomst ernstig schaadt.”

Foto: Unsplash / History in HD

Trump verdedigt zijn move: ”Elon Musk wist, lang voordat hij mij zo sterk steunde als president, dat ik fel tegen de EV-plicht was. Het is belachelijk en was altijd een belangrijk onderdeel van mijn campagne. Elektrische auto’s zijn prima, maar niet iedereen zou gedwongen moeten worden er een te bezitten.”

Nieuwe politieke partij van Musk

En zo gaat het moddergooien maar door. Musk is weer aan zet. Hij benoemt nog maar eens dat de staatsschuld kan stijgen naar 5 biljoen dollar in 2034, dat de VS leeft in een éénpartijsysteem en dat het daarom tijd is voor een nieuwe partij. Om te kijken of er wel oren waren naar een nieuwe stroming, plaatste Musk een poll op X. En kijk aan: 80,4 procent van de stemmers op zijn eigen social media platform wil een derde partij in de VS.

Nu zijn de reaguurders op Musks tweets niet helemaal objectief, maar toch viert de Tesla-CEO dit heugelijke feit. ”VOX POPULI VOX DEI”, deelt hij met zijn achterban, wat ‘de stem van het volk is de stem van God’ in het Latijn betekent.

Dat is waar we nu, op 1 juli 2025 zijn. Er zijn nog geen officiële stappen gezet door Musk om daadwerkelijk een eigen politieke partij op te richten. Wanneer het zover is, hoor je het van ons. Tot die tijd vraag ik me af: hoe zouden zijn Tesla-collega’s het vinden als Musk mee gaat doen voor het presidentschap?

Update: Ik ben net juist gecorrigeerd door een aantal oplettende lezers. Door de ‘Natural-born-citizen clause’ moet de president van de VS in het land zijn geboren. Dat is Musk niet, want die is van origine Zuid-Afrikaan. Het presidentsschaps zit er dus voor Musk niet in, maar zijn partij zou natuurlijk wel een Amerikaan kunnen voordragen als Trump-opvolger.

Foto: History in HD (Unsplash) (edit Autoblog.nl)

Ook interessant!

  • Donald Trump koopt Tesla, steunt vriend Elon Musk
  • Zelfrijdende Tesla verder weg dan ooit
    Dit is de nieuwe Tesla van Donald Trump
  • Krijg nou wat, Elon Musk gaat door het stof
  • Donald Trump bedreigt Elon Musk met 'serieuze consequenties'

Nieuwste artikelen

  • Lexus LFA is terug als gelikte coupé
  • Zo stel je de goedkoopste Tesla Model 3 Standard van je dromen samen
  • Toyota GR GT is hier: V8, 650 pk, 850 Nm en een aluminium frame
  • Wat als je een supercar als schilderij gebruikt?
FacebookTweetPinLinkedIn

donald-trump, Elon Musk, Tesla, verenigde-staten

Vorig bericht: « Oude bekende als verkooptopper in juni 2025
Volgend bericht: Ruige elektrische SUV is er nu ook met verbrandingsmotor! »

Lees Interacties

Reacties

  1. Henk zegt

    1 juli 2025 om 13:10

    @Bas Leesberg Musk kan geen kandidaat worden voor het presidentschap, dat is voorbehouden aan geboren Amerikanen.

    Login om te reageren
    • Bas Leesberg zegt

      1 juli 2025 om 13:14

      Ah, dat had ik moeten weten. Ik zal het benoemen in het artikel.

      Login om te reageren
  2. kilum zegt

    1 juli 2025 om 13:11

    Hij kan sowieso geen president worden. Want hij is Zuid-Afrikaan. Hij kan wel een partij starten, partijleider worden. Senator of wat dan ook. Maar president kan niet.

    Login om te reageren
  3. ericc zegt

    1 juli 2025 om 14:20

    Kan AB stoppen met berichten over Musk als het niet autogerelateers is? Als hij een pink verroert, komt er een bericht. Doen jullie toch ook niet net Rimac of Koenigeggs!

    Login om te reageren
    • a_buis zegt

      1 juli 2025 om 18:51

      Want daar rijden er net zoveel van rond? En hun ceo’s zijn net zo bijzonder als deze? Nee en nee. Maar wel met je eens, gewoon alleen autonieuws over/van tesla graag.

      Login om te reageren
  4. RobTWo zegt

    1 juli 2025 om 14:32

    Dat gaat hij natuurlijk niet echt doen. Hij roept het alleen maar om zijn imago en dat van Tesla weer op te poetsen. Die tegenvallende verkopen het afgelopen halfjaar doen hem en zijn portemonnee geen goed.

    Login om te reageren
  5. erik911 zegt

    1 juli 2025 om 14:41

    Auto-nieuws-site…

    Login om te reageren
  6. job zegt

    1 juli 2025 om 14:44

    Dus geen F1 artikelen meer maar dit wel?

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      1 juli 2025 om 17:00

      F1 is zinloos rondjes rijden met een auto die maar in heel weinig lijkt op je eigen auto. Heeft dus ook maar zeer zijdelings wat met auto’s te maken.
      En laten we eerlijk zijn, dat F1 nieuws stond hier ook alleen maar vanwege het succes van Verstappen. Nu die niet meer om de hoofdprijs mee doet mag het ook wel wat minder.
      Dit gaat over een CEO van een autofabrikant die door zijn de politieke activiteiten de verkopen van zijn merk naar beneden heeft gehaald. En die wil een nieuwe partij oprichten (misschien eerst even met Omtzigt kletsen), dan gaat Tesla door het putje. Best relevant voor een autoblog.
      En laten we eerlijk zijn, Musk polariseert nogal. Dat lokt reacties uit en dat is belangrijk voor het adverteerder bereik en daarmee voor de financiën van Autoblog.

      Login om te reageren
      • job zegt

        1 juli 2025 om 17:07

        Ik vind het wel degelijk vreemd dat er ineens niets meer geplaatst wordt over F1. Auto liefhebbers zijn over het algemeen ook motorsport fan en F1 is daar het toppunt van. Er mag wat mij betreft meer autosport nieuws geplaatst worden. Daarnaast snap ik dat de klikbait titels nodig zijn om het platform overeind te houden, maar gebruik die opbrengst dan voor de écht leuke artikelen

        Login om te reageren
        • lennertg zegt

          1 juli 2025 om 23:16

          F1 het toppunt van motorsport noemen vind ik toch vrij subjectief. Gaat misschien het meeste geld in om, maar de WRC, Dakar en … rijders zijn in mijn ogen minstens zo goede rijders als Verstappen en co en ik vind het vaak nog leuker om naar te kijken ook

          Login om te reageren
          • job zegt

            2 juli 2025 om 07:59

            Ja dat bedoel ik ook, deze klasses mogen ook op autoblog verschijnen van mij

            Login om te reageren
  7. cdlop01 zegt

    1 juli 2025 om 15:47

    Goedkope tactiek van Musk de aandacht van zijn catastrofale optreden eerder af te leiden. Wat is er makkelijker om dan Trump op de korrel te nemen.

    Login om te reageren
  8. Jopie zegt

    1 juli 2025 om 18:34

    Dont quit your daytime job just yet 🤣

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North