• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Porsche-dealer zet bijzonderste VW op Marktplaats

Auteur: Bas Leesberg, gepost 4 juni 2025 om 20:08 – 9 Reacties

Een conceptauto die in productie ging.

Waarom geld steken in een conceptauto als je er vervolgens toch niets mee doet? Het zijn van die vragen die weleens de revue passeren op de Autoblogredactie. Gelukkig zijn er ook voorbeelden van futuristische ideeën die in productie zijn genomen. Een goed voorbeeld daarvan is de Volkswagen XL1.

De XL1 werd in 2002 onthuld en twaalf jaar later kregen we de productieversie te zien. Het hoofdonderwerp rondom de XL1 is meteen duidelijk: de zuinigste VW ooit worden. Daarvoor is de koets aerodynamisch compleet geoptimaliseerd met dichte wielkasten achter, aero-velgen voor en een vorm die geweldig door de lucht snijdt. Voeg daar een leeggewicht van 795 kilo en 0,8-liter tweecilinder dieselmotor (met hulp van een elektromotor) aan toe en je komt tot een verbruik van ongeveer 1 liter brandstof op 111 kilometer.

De plug-in hybride aandrijflijn en vreemde koets zijn al behoorlijk Back to the Future en daar doen de cameraspiegels nog een schepje bovenop. Nogmaals: dit model is al 11 jaar oud! Om het totale gewicht laag te houden, is het interieur minimalistisch ingericht. Denk aan een klein schermpje en geen knoppen op het stuur. Overigens wordt het stuur daardoor een stuk knapper.

Volkswagen produceerde 250 stuks van de XL1. De eerste 50 waren allemaal testvoertuigen waardoor er dus maar 200 naar klanten gingen. De parelmoerwitte XL1 die op Marktplaats staat, is in januari 2015 gebouwd. In zijn eerste decennium heeft hij maar 2.539 kilometer afgelegd.

Prijs van de VW XL1 op Marktplaats

De ultra aerodynamische tweezitter van Volkswagen staat bij de VAG-broers van Porsche te koop. De XL1 die hier wordt aangeboden, is een BTW-auto, dus mocht je nog eens zakelijk diesel gaan rijden: de BTW kan je terugvorderen.. Er staat trouwens nog een XL1 op Marktplaats (die al eens eerder werd aangeboden) die voor € 125.000 wordt aangeboden.

Ook interessant!

  • Duurste Volkswagen van Marktplaats zoekt (alweer) nieuw baasje
  • Koop een POLIZEI Porsche op Marktplaats
  • Koop een echte flitsbus op Marktplaats
    Koop een echte flitsbus op Marktplaats
  • VW-managers Porsche
    VW-managers EISEN een Porsche van de zaak

Nieuwste artikelen

  • Goedkoopste Nissan GT-R R35 ter wereld heeft een nadeel
  • Huh? Keert dan alsnog deze leuke sportauto terug?
  • BMW onthult wat NOOIT achter een betaalmuur gaat komen
  • Deze auto’s worden volgend jaar helaas geen youngtimer
FacebookTweetPinLinkedIn

Hybride, marktplaats, occasion, Volkswagen, xl1

Vorig bericht: « EV accelereert uit zichzelf naar ruim 70 km/u, automerk legt uit waarom
Volgend bericht: Binnenkort kun je in Europa 2 kilometer per seconde bijladen »

Lees Interacties

Reacties

  1. Johanneke zegt

    4 juni 2025 om 20:35

    Bijzondere geschiedenis heeft deze auto. Dit ding moest natuurlijk laten zien hoe goed de TDI’s waren, een zuinige halo car voor de diesel. Is net wat anders gelopen.

    Login om te reageren
  2. P zegt

    4 juni 2025 om 21:03

    De plannen waren om de motor van een panigale V2 er in te leggen ook. Vag was toen eigenaar van Ducati.

    Login om te reageren
    • Edge zegt

      5 juni 2025 om 10:30

      Zijn ze nog steeds hè. Volkswagen-dochter Lamborghini zijn ze sinds 2012 volledig eigenaar van Ducati.

      Login om te reageren
  3. bruintje beer zegt

    4 juni 2025 om 21:38

    Veel geld voor een ligfiets.

    Login om te reageren
  4. lavoro zegt

    5 juni 2025 om 01:25

    Btw auto’s gebruikt worden doorgaans altijd incl btw aangeboden. Bij een btw hok kan je de btw terugkrijgen en bij een marge niet. Aardig verschil wel.
    Daarnaast lijkt dit een particulier (marge) auto te zijn. Waar zien jullie die info?

    Login om te reageren
    • ronaldotour zegt

      5 juni 2025 om 12:19

      In de advertentie staat dat het een btw auto is, de geadverteerde prijs is als het goed is inclusief btw. Het is dus een import auto die van een bedrijf geweest is Het valt me op dat veel btw auto’s uit Zwitserland komen ook youngtimers.

      Login om te reageren
  5. mashell zegt

    5 juni 2025 om 06:49

    Een elf jaar oude diesel met het interieur van een Up! Het moet de exclusiviteit of de vleugel deuren zijn die deze nog zo duur maakt.

    Login om te reageren
    • ghost zegt

      5 juni 2025 om 10:20

      Vooral de oplage – uniekheid en exclusiviteit. Volgens mij lag de nieuwprijs hier niet gek ver vandaan.

      Login om te reageren
  6. tenaci zegt

    5 juni 2025 om 08:45

    En ik maar denken dat oude dieseltjes geen drol meer waard waren….

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North