
Een off-road Nissan GT-R: die hadden we nog niet.
Fabrikanten vullen tegenwoordig de gekste niches, maar een off-road supercar hebben we sinds de Mega Track niet meer gezien. Toch zijn er mensen die zoiets wel zien zitten. Dat blijkt uit het feit dat verschillende bedrijven sportauto’s ombouwen tot robuuste off-roadauto’s. Na diverse oude en nieuwe 911’s is het nu de beurt aan de Nissan GT-R.

Deze off-road Nissan GT-R is gewoon in Nederland in elkaar geknutseld. De ombouw is namelijk gedaan door Classic Youngtimers uit Uden. Ze deden eerder hetzelfde trucje met een Continental GT en een Gallardo.
Dankzij een nieuwe ophanging staat de GT-R 12 centimeter hoger op zijn poten. De auto heeft ook dikke terreinbanden gekregen. Om deze een plekje te geven heeft Classic Youngtimers de wielkasten aan moeten passen. De originele velgen mochten wel blijven. Het reservewiel is op het dak bevestigd op een speciaal daarvoor bestemde dakdrager.

Als je in het donker op avontuur wil met deze GT-R ben je verzekerd van goed zicht. Classic Youngtimers heeft de auto namelijk voorzien van een LED-balk op het dak en twee extra lampen in de voorbumper. Om de auto extra onopvallend opvallend te maken heeft de GT-R een camouflagewrap gekregen.

Zoals het hoort bij een GT-R is het vermogen is ook meteen opgeschroefd. Waar de auto eerst 458 pk had, is dat nu ruim 600 pk. Dit moet de grotere banden en het extra gewicht weer een beetje compenseren. In 2,5 seconde naar de 100 zit er waarschijnlijk niet meer in.
De auto staat momenteel met 46.500 km op de klok te koop bij Classic Youngtimers. De vraagprijs is €95.000. Gezien de aanpassingen is dat nog best een schappelijke prijs. Je weet in ieder geval zeker dat je iets unieks hebt.
Foto’s: Classic Youngtimers/Noël van Bilsen
Ik weet wel zeker dat hij nog steeds sneller is dan mijn auto ?.
@paulvtec: bmw e90?
Nee 530I E60 LCI
@paulvtec: bah
@donaldjgarrison: ja ik vind spruitjes bah. Daarom zal ik het niet kopen. Scheelt weer een kaper op de kust.
Zonde
@unavailable Met de Porsche 959 in mijn achterhoofd zou ik het zelf geen zonde noemen eigenlijk, wie weet win je met dit exemplaar wel de Dakar Rally? :D
Toch een heel stuk gaver dan die eeuwige RS6 in de post hierna…
@ukbob: Inderdaad, wel een mooi project om eerlijk te zijn ?
Laatst hadden we al een kop met ‘meest ideale’, nu de ‘meest unieke’. Wat een onzin. Iets is uniek, of niet. Uniek betekent: enig in zijn soort. Dat is er dus per definitie maar eentje.
Je kunt niet de meest unieke zijn. Dat is net zoiets als de meest beste, of de meest enige.
@donvincenzo: Kan je dan wel de meest zeurderige zijn?
@mennok: Dat kan, maar dat is hij niet. Van iemand die als beroep artikelen schrijven heeft, mag je enige competentie verwachten. Zaken als grammatica, spelling en de correcte toepassing van betekenissen van woorden is minimaal. Geen gezeur, maar een nette correctie toch.
Ik zie alleen wielen.
knap gedaan ! Eerder dit dat de Audi RS6, al dan niet van ABT!
Van een zinloze auto een nog zinlozere auto gemaakt. Echt super! Ik wil hem.
Heel erg gaaf! @Michaelras Dit is nu een gave nutteloze auto :)
Hij is gaaf! Maar zoek maar eens een setje banden waarmee je goed off-road kan, en waarmee 200km/h+ ook een beetje prettig is.