• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Lotus Exige S vs Porsche Cayman S: kies maar

Auteur: sir_smokalot, gepost 31 januari 2015 om 14:25 – 124 Reacties

Afbeelding Lotus Exige S vs Porsche Cayman S: kies maarAfbeelding Lotus Exige S vs Porsche Cayman S: kies maarAfbeelding Lotus Exige S vs Porsche Cayman S: kies maarAfbeelding Lotus Exige S vs Porsche Cayman S: kies maarAfbeelding Lotus Exige S vs Porsche Cayman S: kies maarAfbeelding Lotus Exige S vs Porsche Cayman S: kies maarAfbeelding Lotus Exige S vs Porsche Cayman S: kies maarAfbeelding Lotus Exige S vs Porsche Cayman S: kies maar

Exige S vs Cayman S
Twee leuke lichte Europese smijtijzers, maar welke doet jouw hart sneller kloppen?

Als je op zoek bent naar een lichte auto met 300+ pk dan heb je erg weinig keus (hoewel de Peugeot RCZ R een leuke voordelige outsider is, als 270 paarden voldoende zijn). Onder de 1.450 kg komen rond de 50-60 mille eigenlijk alleen de Audi S3 en BMW M235i aan bod, en als je budget richting de euroton reikt, dan gaat de strijd tussen de volgende twee auto’s: de Porsche Cayman en de Lotus Exige, allebei in S-vorm.

Deze lichte, sportieve tweezitters met hun geheel eigen karakter hebben de motor achter de bestuurder, en zij binnenkort ook allebei met een flipperbak verkrijgbaar. Lotus maakte namelijk gisteren de specs van zijn automatische Exige S bekend.

De CO2-uitstoot zakt van 236 gr naar 222 gr/km, wat je in Nederland € 6.076 aan BPM scheelt. Als al het andere gelijk blijft, dan kost de automatische Exige S net zoveel als zijn Cayman S-evenknie: dik 86 mille (de Exige S met handbak staat voor 92.711 euro in de prijslijst). In werkelijkheid zal er voor de automaat nog een dikke 2.000 euro bijgeteld worden, evenveel als de optie ‘elektrische stoelverstelling’ je in de Cayman kost.

Exige S automaat

Vergeet echter niet dat de Lotus zonder BPM liefst 20 mille goedkoper is dan de Porsche, maar dat terzijde. De voornaamste verschillen tussen beide auto’s:

  • Supercharger vs. atmosferisch

De motorinhoud is nagenoeg gelijk, 3.436 cc voor de Cayman tegenover 3.456 cc voor de Exige, wiens V6 minder boring en een langere slag heeft dan de boxer van zijn concurrent. Bovenop de Lotus-zespitter zit een Harrop HTV 1320 Supercharger. Hierdoor produceert de Exige S 350 pk en 400 Nm, niet eens heel veel meer dan de 325 pk en 370 Nm van de Porsche.

Echter, de acceleratiecijfers liegen er niet om: 3,9 seconden tegenover 4,9 seconden. Dat scheelt. Ook op de Ring.

  • 1.205 vs 1.325 kg

Beide auto’s zijn speelse RWD-lichtgewichten, maar de Lotus is nog een pak lichter dan de Porsche. Dit is vooral toe te schrijven aan de kleinere maten van de Brit.

  • 4052 mm vs 4380 mm

Hoewel ze even breed zijn is de Exige flink kleiner dan de Cayman, een volle 328 mm. In de wielbasis scheelt het overigens minder, 105 mm. Ook is de Exige met 1.153 mm beduidend lager dan de 1.295 mm van de Cayman.

  • Puur en kaal vs diverse nannies

De Cayman beschikt standaard over een remassistent en -krachtverdeling, tractiecontrole, diverse airbags, airco, een boordcomputer, elektrisch verstelbare spiegels enz. Daarnaast staan er tal van (elektrische) zaken bij Porsche op de optielijst die je bij Lotus niet eens kunt krijgen. De Lotus is er echt voor het rijden en de korte ritjes, wat nog eens ondertsreept wordt door de ienie-mini 40 liter-tank, die dankzij de dorstige V6 sowieso binnen de 400 km leeg is.

De Porsche is de veilige keuze: waardevast, conventioneel, docieler en milder in het dagelijks gebruik en bovendien nog van diverse gemakken te voorzien. Met je verstand kies je dus blind voor de Cayman, zeker omdat critici het erover eens zijn dat het ook nog eens een heerlijk uitgebalanceerde scherpe auto is. Maar kies je in dit segment met je verstand of je hart?

Lotus geeft je een nog lichtere, kleinere en lagere sportwagen, die puur is, scherpe lijnen heeft, en bovendien bijna niemand heeft. Daarnaast: met je goddelijke, atletische jonge lijf is het harde karakter van zo’n Exige geen enkel probleem natuurlijk.

Al met al is het nog een knap lastige keuze aan welke dealer je je koffer met paarse biljetten uiteindelijk geeft. Of toch niet? Kies maar!

Ook interessant!

  • Puristische sportwagen overstuurt
    Lotus Exige crasht in Nederlandse sloot
  • Lotus Exige S1
  • Cayman GT4 crasht hard in Enschede
  • Lotus Elise, Exige en Evora
    Drie keer afscheid bij Lotus

Nieuwste artikelen

  • Scoor deze ‘vergeten’ Saab op Marktplaats
  • Peugeot komt met meer GTI’s én goed nieuws
  • Audi’s grote verwarring staat binnenkort bij jou voor de deur?
  • James Bond-klassieker wordt van A tot Z opgefrist
FacebookTweetPinLinkedIn

cayman, cayman-s, exige, exige-s, kies-maar, Lotus, Porsche, Vergelijkingen

Vorig bericht: « Nyanborghini Purracan is Deadmau5′ nieuwe meme-project
Volgend bericht: Voor €20k verft Mercedes je G63/G65 in een mal kleurtje »

Lees Interacties

Reacties

  1. jurdespotter zegt

    31 januari 2015 om 14:27

    Voor mij de lotus graag!

    Login om te reageren
    • tupperware zegt

      31 januari 2015 om 15:17

      @jurdespotter:
      Prima keuze, ik zou er ook voor kiezen….

      Al is dat misschien wel heel voorspelbaar.

      Login om te reageren
      • Lotus zegt

        1 februari 2015 om 01:18

        @tupperware: voor jou wel maar voor de rest van de Nederlandse (saaie) kopers niet want de Exige vereist haast meer ballen om te kopen dan om te rijden zou je denken.

        Over de afschrijving wordt er in het artikel gezegd dat die van de Cayman erg goed is maar ik denk van de Exige nog beter. Het zijn behoorlijk waardevaste auto’s.

        Mocht de Exige voor de meesten hier te hardcore zijn kun je voor bijna hetzelfde geld ook de Evora S nemen die in Genève wordt aangekondigd met een 400 pk motor.

        Welke ik neem? Mijn naam verraad het al… De Cayman is mij erg tegengevallen in het rijden. Veel en veel te comfortabel voor een leuke zondagrit, dan wil je toch echt rijden? Met de Exige hoef je niet 150 te rijden voor een beetje snelheidsbeleving wat het wel zo leuk maakt op de Nederlandse weg.

        Login om te reageren
        • tupperware zegt

          1 februari 2015 om 13:54

          @lotus:
          De prijzen van de Elise is inmiddels wel iets gezakt maar toen ik mijn tweedehandsje kon ik voor dat bedrag een nette Porsche 986 (911) kopen..
          Ik vrees dat de auteur uitgegaan is van Target prijzen i.p.v. realistische..
          Lotus is minstens zo waarde vast als Porsche en dan heb ik het alleen over de 911, de rest schrijft vele malen harder af.

          Login om te reageren
          • Lotus zegt

            1 februari 2015 om 15:27

            @tupperware: De laatste paar jaar zijn de prijzen behoorlijk stabiel. Een 996 koop je voor nog minder dan een Elise. Target prijzen zijn alles behalve realistisch. Van een aantal die er staan weet ik zeker dat ze een (chassis)schade verleden hebben. Welke Lotus heb jij?

            Login om te reageren
            • tupperware zegt

              1 februari 2015 om 16:54

              @lotus:
              Een 99 mk1 Elise, gewoon een simpele groene.
              Voor een ouwe l#l als ik rap zat.
              In 2006 deden ze nog 25k, nu rond de 20 meen ik.
              Dat je bij een Boxster uit die tijd geld toe krijgt snappen ze hier toch niet..
              Deutschland uber alles lijkt hier het motto.

              Login om te reageren
              • Lotus zegt

                2 februari 2015 om 18:59

                @tupperware: De standaard S1 Elise voelt ook al behoorlijk vlot aan en heeft gewoon het meeste plezier voor het geld dat je eraan uitgeeft. Oké, 5k afschrijving in 9 jaar is nog niet veel toch?
                Boxsters hebben inderdaad veel meer afgeschreven en terecht, het zijn geen echte liefhebberauto’s. Een 996 heb je ook al vanaf een 12k.
                Wat je zegt, Deutschland über alles. Erg jammer want het zijn best wel emotieloze auto’s.

  2. jiry97 zegt

    31 januari 2015 om 14:27

    Ik wil liever de lotus dan de porsche,porsche zie je veel vaker dan lotus.

    Login om te reageren
    • alcantara zegt

      31 januari 2015 om 16:36

      @jiry97: Wat een slecht argument om voor een bepaalde auto te kiezen…

      Login om te reageren
    • tombe zegt

      31 januari 2015 om 17:43

      @jiry97: er zijn goedkopere middelen om in de belangstelling te staan. Hoe meer je wagen opvalt, hoe meer je de kans hebt om afgunst te krijgen en je je wagen met krassen terug vindt. Neem het van me aan, een zwarte cayman zal ook al onweerstaanbaar worden voor velen om ns te key-en

      Login om te reageren
  3. fmgarcia zegt

    31 januari 2015 om 14:29

    Bij het lezen van de titel dacht ik gelijk cayman. Toch is het de lotus geworden. Beide gevallen een ‘een auto voor erbij’ zie me al helemaal gaan in de exige met flippers.

    Login om te reageren
  4. badboys zegt

    31 januari 2015 om 14:29

    Porsche Cayman zeker weten

    Login om te reageren
  5. jensgib zegt

    31 januari 2015 om 14:29

    Cayman

    Login om te reageren
    • jensgib zegt

      31 januari 2015 om 14:29

      @jensgib: Beter dan de 911… … …

      Login om te reageren
      • amski zegt

        31 januari 2015 om 15:27

        @jensgib: ??????

        Login om te reageren
        • tombe zegt

          31 januari 2015 om 17:40

          @amski: kan hem gelijk geven. Middenmoter, goedkoper, even onpraktisch want die achterbank slaat nergens op, en eigenlijk (vind ik) beter imago. Van de meerdere eigenaars die ik ken gaan er maar weinig voluit en kopen ze dit meer als status-symbool.

          OT: Cayman no doubt. Ik neem zelfs liever de 2.7 boven de Exige S voor €53.482 hier in België. Sorry Nederland. En alhoewel die PDK fantastisch is, sluit ik me volledig aan bik Chris Harris => HANDBAK

          Voor prijslijsten van elke wagen, met zelfs de prijslijst vd opties hier in België => autogids.be

          Login om te reageren
          • amski zegt

            31 januari 2015 om 17:52

            @tombe: Als een auto voor erbij, zou ik ook voor de Cayman gaan. Maar anders heb ik toch liever een 991. Hangt maar net een beetje van de situatie af. De Cayman wordt door velen gezien als een soort ‘instapper’ van de 911. Daarnaast vind ik de 991 sowieso mooier en sneller is hij ook.

            Maar goed om zo te zeggen Cayman > 911 dat vind ik nog een beetje raar klinken

            Login om te reageren
            • tombe zegt

              31 januari 2015 om 18:54

              @amski: ik koop een auto die ik zelf leuk vind, en kan me geen reet schelen wat ANDEREN ervan vinden of denken. Ik had zelfs een mini en had lak aan alle reacties. “Allez daar pas je toch niet in”, “een mini voor zo’n vent!?” “Vrouwenauto!”.
              Al reacties van bekrompen mensen die nul ervaring met de mini hadden en hem als snoezig beschouwen. Net zoals de Cayman volgens mij.
              Heb toch verschrikkelijk veel fun ermee gehad, ook met de Cayman. Is de Cayman of Gayman nu een instapper? Ik beschouw het als een echte porsche sorry. Imago en reputatie, daar betalen veel mensen veel te veel geld voor, en porsche zou dom zijn ze niet te aanvaarden

              Login om te reageren
              • amski zegt

                31 januari 2015 om 18:58

                @tombe: Goed zo! Zo zou iedereen moeten denken. Een Cayman is wel degelijk een gave bak.

          • SimonMc zegt

            31 januari 2015 om 18:22

            @tombe: Middenmoter ≠ middenmotor, het bestaat allebei, en technisch gezien is het zelfs niet fout hier, gezien de Cayman exact tussen de Boxster en Carrera in valt.

            Maar ik ben er vrij zeker van dat je dat niet bedoelde ;).

            Login om te reageren
            • tombe zegt

              31 januari 2015 om 18:48

              @SimonMc: rood van schaamte :-) thanks voor de tip

              Login om te reageren
        • jensgib zegt

          31 januari 2015 om 18:12

          @amski: Een Cayman zie je een stuk minder dan de 911. De 911 zie je overal zowat.

          Login om te reageren
          • amski zegt

            31 januari 2015 om 18:51

            @jensgib: Dat zegt misschien ook wat over de 911 ;)

            Login om te reageren
            • jrk68 zegt

              31 januari 2015 om 18:55

              @amski:
              Zegt meer over de huidige Porsche clientèle, die gaan liever voor duur (lees status) dan voor het ultieme rijplezier….
              Sla de verkopen van de echt leuke Porsches er maar eens op na, je mag blij zijn als dat 5% van de verkopen is….

              Login om te reageren
  6. axel968 zegt

    31 januari 2015 om 14:29

    Doe mij die Cayman maar

    Login om te reageren
  7. maxim380 zegt

    31 januari 2015 om 14:30

    Voor mij graag een gele Exige!

    Login om te reageren
  8. 123bat zegt

    31 januari 2015 om 14:32

    De Porsche. Kan je comfortabel mee naar ‘de Ring’ rijden en vervolgens toch lekker knallen :)

    Login om te reageren
  9. ettie zegt

    31 januari 2015 om 14:33

    Alfa 4c

    Login om te reageren
    • jaapiyo zegt

      31 januari 2015 om 15:04

      @ettie: Aiiii te laat. Doe mij die ook maar, en met enige marge boven deze twee. De Kaaiman en Locust zijn ook leuke auto’s maar ik vind de Kaaiman toch nog altijd ‘net niet’ en bij de Lotus wordt je relatief (nog) hard(er) genaaid door de roverheid.

      Ben benieuwd hoe lang het duurt voordat er een 4C komt met tegen de 300 pk. Niet dat het nodig is met dat gewicht maar toch…klavertje 4 erop…smullen.

      Login om te reageren
      • tombe zegt

        31 januari 2015 om 18:02

        @jaapiyo: een V6 zou simpelweg te zwaar zijn. Ze hebben nu al hemel en aarde verzet om elke gram te kunnen dumpen en het resultaat is er!

        Login om te reageren
        • jaapiyo zegt

          31 januari 2015 om 18:42

          @tombe: Is ook, maar ik denk dat er nog wel een versie komt met een ietwat meer opgefokt 1.75je. Kunnen ze nog wel iets van 30-40 pk meer uitpeuren schat ik in.

          Login om te reageren
          • heidekonijn zegt

            1 februari 2015 om 10:27

            @jaapiyo: Beperkende factor is het koppel. De versnellingsbak kan niet meer aan. Meer als nu en die moet aangepast cq zwaarder gemaakt, en de spiraal is begonnen.
            Overigens heb je niet meteen het gevoel dat de auto pk’s te weinig heeft ;-)

            Login om te reageren
            • jaapiyo zegt

              1 februari 2015 om 13:23

              @heidekonijn: handbakje erin dan…

              Login om te reageren
        • ettie zegt

          31 januari 2015 om 19:08

          @tombe: de 4 cilinder is natuurlijk ook gunstig voor ons nederlanders met de geliefde bpm regeling

          Login om te reageren
          • jrk68 zegt

            31 januari 2015 om 19:16

            @ettie:
            Helaas, ondanks dat de 4 cilinders in de praktijk zuiniger zijn dan menig muesli hok heeft de Elise op papier best een hoge Co2 uitstoot.
            Dat elke loodpoot die cijfers kan halen is irrelevant voor de dames in Den Haag en Brussel….

            Login om te reageren
          • tupperware zegt

            31 januari 2015 om 19:27

            @ettie:
            Dat gaat je vies tegenvallen, alleen de Elise 1.6 (uitstoot 149gr/km) heeft een geel E label, de rest krijgt een fraai dieprood G opgespeld, daar veranderd een praktijkverbruik van 1:18 voor de CR helemaal niets aan..
            De SC zat zelfs boven de 200gr/km, niet echt subsidie territorium..

            Login om te reageren
            • ettie zegt

              31 januari 2015 om 21:47

              @tupperware: @jrk68: sorry voor de onduidelijkheid, ik doelde bij deze reactie op de 4c, Die een D label heeft, en omdat ie zo licht is een relatief laag verbruik heeft volgens mij. En de 4c ziet er ook nog eens geweldig uit, daar ontbreekt het bij de lotus aan imo.

              Login om te reageren
          • tombe zegt

            1 februari 2015 om 09:07

            @ettie: hier zet je die voor €51500 voor de deur, jaarlijks €248 belasting (zowat de prijs van een doorsnee twingo door de 1.8), maar eenmalige inverkeersstelling van €4957 (door de pk’s), via autogids.be.
            Voor welk bedrag bij jullie? Is er ook zo’n site voor Nederland?
            Geweldig hoe weinig opties beschikbaar zijn:
            -audio 350
            -metaalglanslak 750
            -sportophanging 1200
            -airco en verwarmde buitenspiegels zijn gratis opties maar zou ik er niet bijnemen :-) als ik me niet vergis was airco 40kg

            Login om te reageren
            • jrk68 zegt

              1 februari 2015 om 09:15

              @tombe:
              Hier ongeveer het dubbele, ooit betaalde ik €35k voor een Elise, €10 houderschapsbelasting en de runningcost van een Polo. Mooie tijden waren dat.
              Gek genoeg zijn juist dit soort relatief zuinige auto’s het grootste slachtoffer van het beleid geworden en lompe SUV’S hebben er het meest van geprofiteerd….
              Maar wel volhouden dat het beleid niet gefaald heeft….

              Login om te reageren
              • jaapiyo zegt

                1 februari 2015 om 13:27

                @jrk68: nou…

                De gemiddelde lompe SUV is ook flink duurder geworden hoor, alleen de nieuwste generatie met stekker ontspringt de dans ten dele.

            • ettie zegt

              1 februari 2015 om 11:56

              @tombe: 59.650 euro hier in nl. De basisprijs kan je gewoon googelen, voor bpm en wegenbelasting kijk ik meestal op aj voor een auto op nl kenteken en voer het kenteken in bij ikenteken of autotelex

              Login om te reageren
  10. sydney zegt

    31 januari 2015 om 14:34

    Exige S.Als ik voor een Porsche ga kies ik altijd een 911.Altijd.Een Cayman mag nog zo goed zijn, ik zou het niet over mijn hart kunnen verkrijgen om mijn handtekening onder een Cayman order te zetten, wetende dat er ook nog zoiets als een 911 bestaat.

    Login om te reageren
    • tupperware zegt

      31 januari 2015 om 15:20

      @sydney:
      Dus jij laat het beste staan omdat er duurder is…?
      Valt met tegen Syd.

      Login om te reageren
      • sydney zegt

        31 januari 2015 om 16:04

        @tupperware: Volgens mij zeg ik nergens dat ik liever een 911 heb omdat ie duurder is.

        Login om te reageren
      • tombe zegt

        31 januari 2015 om 18:20

        @tupperware: veruit beter dan de 911. Ze nijpen steeds opnieuw de motor om effectief geen betere wagen te hebben dan de instap 911. Gelukkig zijn er tuners en gelukkig voor porsche er nog steeds mensen die veel geld willen betalen voor een imago hehe. Suckers :-)

        Login om te reageren
        • sydney zegt

          31 januari 2015 om 23:49

          @tombe: Het zit je wel hoog he?

          Login om te reageren
          • tombe zegt

            1 februari 2015 om 09:49

            @sydney: don’t get me started :-)

            Login om te reageren
            • sydney zegt

              1 februari 2015 om 13:15

              @tombe: Als ik zeg dat liever een 911,930,964,993,996,997 of 991 dan een “net niet” Porsche voor de deur heb staan doe ik dat toch vrees ik…:-)

              Login om te reageren
  11. maseratizzzzzzzz zegt

    31 januari 2015 om 14:44

    Cayman.

    Login om te reageren
  12. Lennart95vdk zegt

    31 januari 2015 om 14:50

    De Lotus biedt meer fun, maar de Porsche daarentegen weer beter te rijden als daily

    Login om te reageren
  13. shootingbraker zegt

    31 januari 2015 om 14:54

    Lotus alstublieft

    Login om te reageren
  14. lekbak zegt

    31 januari 2015 om 14:55

    In eerste instantie zou ik voor de lotus gaan. Ben echter bang dat ik daar geen houding in kan vinden met mijn 1.95m en lange rug. Lotus is zeldzamer wat altijd een pre is en nog meer sportwagen. Voor comfort heb ik andere auto’s.

    Login om te reageren
    • tupperware zegt

      31 januari 2015 om 15:24

      @lekbak:
      Je lengte is geen punt, dat gaat gewoon passen.
      Hooguit zul je voor een paar tientjes een spacer moeten kopen om het stuurwiel naar je toe te halen, dat is op het circuit dan wel zo prettig.

      Login om te reageren
    • SimonMc zegt

      31 januari 2015 om 18:36

      @lekbak: Lengte zou inderdaad geen probleem mogen zijn. Deze is net wat groter geworden dan de vorige Exige/Elise, en heb zelf wel eens gereden met een Elise en dat ging best wel. Ben zelf wel wat kleiner (1.89 meter ), maar zoals ik al zei, deze Exige is wel wat gegroeid tegenover zijn voorganger.

      Zo’n Lotus rijdt echt prachtig, maar voor dagelijkse bruikbaarheid zou ik wel de Porsche nemen. De brede chassisdelen aan de deuren zijn niet bepaald evident om over te geraken bij het instappen, en eruit geraken is zeker ook een klus.

      Login om te reageren
  15. jaapiyo zegt

    31 januari 2015 om 14:57

    Voor mij de 4C aub.

    Login om te reageren
  16. kampioentje zegt

    31 januari 2015 om 14:58

    De lotus aub!

    Login om te reageren
  17. norge zegt

    31 januari 2015 om 14:58

    Ee Lotus voor mij….Hoe ik er in en uit kom zoek ik later wel uit…

    Login om te reageren
  18. marussia zegt

    31 januari 2015 om 15:02

    De Exige!

    Login om te reageren
  19. berlinetta zegt

    31 januari 2015 om 15:06

    Niemand koopt deze auto als daily dus dat argument gaat ook niet op voor de Porsche. Daarom de Lotus voor mij.

    Login om te reageren
    • berlinetta zegt

      31 januari 2015 om 15:58

      @berlinetta: Oh trouwens, als geld geen rol speelt, wacht ik wel even op de Cayman GT4.

      Login om te reageren
    • tombe zegt

      1 februari 2015 om 09:30

      @berlinetta: o toch wel. Een v m’n beste vrienden dagelijk op weg met z’n Cayman. Is intussen z’n 4de. Heel gebruiksvriendelijk maar ver van praktisch of comfortabel en daar koop je geen van beide voor.
      Die lotus zou ik graag ns tegen z’n tanden geven…small chance ik die kans zal krijgen

      Login om te reageren
  20. spidermann zegt

    31 januari 2015 om 15:06

    Duitse degelijkheid versus Engelse “kwaliteit” brrrr lijkt me een nobrainer.

    Login om te reageren
    • imba zegt

      31 januari 2015 om 15:13

      @spidermann: Duitse degelijkheid is een mythe.

      Login om te reageren
    • SimonMc zegt

      31 januari 2015 om 15:26

      @spidermann: Fout. De Lotus is erg betrouwbaar net omdat er geen Engelse motor inzit. Het is een motor van Toyota.

      Login om te reageren
    • tupperware zegt

      31 januari 2015 om 15:27

      @spidermann:
      Juist, ga jij maar voor een hoop dure reparaties….
      Blijf ik wel door blaffen in dat Engelse hok waar werkelijk niks op zit dat stuk kan en dus ook niet stuk gaat….

      Login om te reageren
      • tombe zegt

        1 februari 2015 om 09:20

        @tupperware: onderschat de prijzen van lotus niet. Volgens mij goed vergelijkbaar

        Login om te reageren
        • tupperware zegt

          1 februari 2015 om 13:46

          @tombe:
          Valt reuze mee, onderhoud kost niet meer dan een dat van een muesli hok, er zit natuurlijk ook erg weinig in dat stuk kan.
          Bij de nieuwe iets meer maar dat is dan weer van Toyota en dat gaat nooit stuk.
          Van JRK68 weet ik dat zijn Smartje minstens 2 keer duurder in het onderhoud is..

          Login om te reageren
  21. hans75 zegt

    31 januari 2015 om 15:09

    No doubt.. natuurlijk een 4C..

    Login om te reageren
  22. rob5nismo zegt

    31 januari 2015 om 15:10

    Lotus voor mij aub
    Gewoon een mooie pure rijders auto
    (Die ik waarschijnlijk na een rondje ring ook crash)

    Login om te reageren
  23. potjak zegt

    31 januari 2015 om 15:10

    Dan ga ik toch voor comfort. De Porsche dus.

    Login om te reageren
    • tombe zegt

      31 januari 2015 om 18:16

      @potjak: beide zijn zo comfortabeler als er achter gesleurd te worden met een touw rond je benen, maar met een aangenaam airco-briesje zou ik idd voor de Porsche gaan

      Login om te reageren
  24. imba zegt

    31 januari 2015 om 15:11

    In die hardtop Cockster wordt je nagefloten door ”andere” mannen. Die hardcore Lotus natuurlijk.

    Login om te reageren
  25. autospotter2punt0 zegt

    31 januari 2015 om 15:13

    Cayman!!!

    Login om te reageren
  26. jerudo zegt

    31 januari 2015 om 15:16

    Natuurlijk wil ik de Lotus, maar zoals het artikel al aangeeft wil ik ook wat dagelijkse bruikbaarheid en ga ik voor de Porsche. Een mens wil altijd wel nog ergens naar verlangen dus dat komt dan weer goed uit.

    Login om te reageren
  27. ronaldddvos zegt

    31 januari 2015 om 15:17

    Lotus!

    Login om te reageren
  28. callyromeo166 zegt

    31 januari 2015 om 15:18

    Lotus ofcourse

    Login om te reageren
  29. jrmpower24 zegt

    31 januari 2015 om 15:20

    Porsche Cayman S maar veeeel liever een blauwe Cayman GTS! Die is echt prachtig, geweldig en dat geluid!

    Login om te reageren
  30. theimightyl zegt

    31 januari 2015 om 15:21

    Exige, met een grotere capaciteit Supercharger en slicks. ^^

    Login om te reageren
  31. jaapiyo zegt

    31 januari 2015 om 15:24

    “(hoewel de Peugeot RCZ R een leuke voordelige outsider is, als 270 paarden voldoende zijn)”

    Come on smoke we weten dat je betere backlinkjes kan verzinnen dan dit soort nonsens…met je FWD fransoos als ‘alternatief’ voor zo’n beetje de puurste RWD sportwaggies die er zijn. Nee.

    Login om te reageren
    • sir_smokalot zegt

      31 januari 2015 om 15:42

      Klein? Check. Sportief? Check. Licht? Check. Veel pk’s? Check. Noem mij in die prijsklasse 1 auto die de RCZ R evenaart.

      Login om te reageren
      • jaapiyo zegt

        31 januari 2015 om 16:15

        @sir_smokalot: http://tinyurl.com/ok2z6gx

        Maar je hebt gelijk dat je relatief veel vermogen krijgt voor weinig met de RCZ-R, oa doordat ‘ie ondanks dat vermogen op papier weinig CO2 uitstoot. Nieuw en met RWD is prijstechnisch de Toyobaru een optie maar dan betaal je relatief wel (belachelijk) veel meer CO2 tax (6K meer op 45K) en heb je minder powah, maar aan de andere kant wel weer nog eens +- 80Kg minder gewicht.

        Echter mijn punt is meer dat de RCZ-R met zijn FWD toch niet écht een alternatief is voor zo’n pure RWD sporter voor de meeste mensen toch…Zeker in het geval van de Exige dat zijn toch we bij uitstek trackday auto’s. Denk dat mensen die het niet kunnen betalen dan eerder uitwijken naar iets van een gebruikte 3 coupé of een Japans scheurijzertje met RWD…of die porker hierboven. Rolkooitje inbouwen en raggen maar. Tevens vond ik het linkje een beetje gezocht, ik begrijp dat de schoorsteen moet roken maar voor je het weet staat je hele artikel vol rode bijzinnetjes die verder niet echt met het onderwerp van doen hebben. Misschien toeval maar was de tweede keer deze week dat dit me opviel.

        Login om te reageren
      • heidekonijn zegt

        1 februari 2015 om 10:23

        @sir_smokalot: Megane RS.
        Maar eerlijk, de Peug maakt gehakt van de Cayman want veel betere alledagsvriend, maar als het op fun aankomt komt ze niet eens aan de hielen van de Exige. Die is eigenlijk meer 911 GT3 materiaal.

        Login om te reageren
    • w0o0dy zegt

      31 januari 2015 om 15:43

      @jaapiyo: ach de Megane 275r was in handen van Chris Harris sneller dan de BMW M4 op het circuit van Portimau….. Rwd vind ik zelf ook leuker maar een goede fwd is ook erg leuk.

      On topic… De 4c als het alleen over een fun -auto gaat.

      Login om te reageren
    • henkhupelschoten zegt

      31 januari 2015 om 16:25

      @jaapiyo: Vergeet de bobbel achterruit niet, mooiste achterruit die er bestaat samen met een van de mooiste moderne Fransozen

      Login om te reageren
  32. mrrallycross zegt

    31 januari 2015 om 15:25

    Hoewel ik helemaal niks met vag heb en ik die Exige er dikker uit vind zien zou ik och de Porsche nemen

    Login om te reageren
  33. cocoloco zegt

    31 januari 2015 om 15:31

    Foto’s zijn van de vorige Exige s welke nog een 4 cilinder is.

    Login om te reageren
  34. henkhupelschoten zegt

    31 januari 2015 om 15:36

    Lotus please, maar toch liever een SLK 55 AMG

    Login om te reageren
    • lekbak zegt

      31 januari 2015 om 16:45

      @henkhupelschoten: en ik maar denken dat ik een Mercedes fanboy ben maar jij bent echt erg… al is het wel een lekker karretje ja.

      Login om te reageren
      • henkhupelschoten zegt

        31 januari 2015 om 17:28

        @lekbak: Niet voor niets heeft het een ster

        Login om te reageren
  35. clarkson zegt

    31 januari 2015 om 15:38

    De cayman is volgens mij de leukste porsche van het moment. Maar de exige is egt 100% fun

    Login om te reageren
  36. rijnounsdoor zegt

    31 januari 2015 om 15:45

    De Lotus voelt mijns inziens meer speciaal als je daarin aan t rijden bent. Bij Porsche krijg ik dat pas bij een GT3rs. Daarnaast vind ik Lotus een sympathieker merk. In dit geval dus de Exige. Wel moet er nog 200 kilo af.

    Login om te reageren
    • jrk68 zegt

      31 januari 2015 om 17:03

      @rijnounsdoor:
      Koop je toch een Elise, snel genoeg en je houdt een half tonnetje in je zak voor een daily….

      Login om te reageren
      • rijnounsdoor zegt

        31 januari 2015 om 22:15

        @jrk68: thx, die Elise heb ik al. Jij ook toch?

        Login om te reageren
        • tombe zegt

          1 februari 2015 om 09:52

          @rijnounsdoor: en wat moet er gebeuren om die sleutels te grabbel te krijgen? :-)

          Login om te reageren
          • rijnounsdoor zegt

            1 februari 2015 om 10:48

            @tombe: 30k moet er gebeuren Tombe ;-)

            Login om te reageren
  37. pjotr zegt

    31 januari 2015 om 15:58

    Het wachten is op de Alfa 4C QV…

    Login om te reageren
  38. c-ad zegt

    31 januari 2015 om 16:00

    Gaymen S, nee dank je.
    Bekt niet lekker op een verjaardag :)

    Login om te reageren
  39. rufctr01 zegt

    31 januari 2015 om 16:06

    Vals Porsche-gek kies ik met mijn hart: de Exige dus.

    Login om te reageren
  40. matk20 zegt

    31 januari 2015 om 16:16

    Cayman zeker weten!

    Login om te reageren
  41. jeppie zegt

    31 januari 2015 om 16:18

    Lotus

    Login om te reageren
  42. reistje zegt

    31 januari 2015 om 16:46

    Als het mijn enige auto zou zijn dan de Porsche. Als dit niet het geval is (wat het meestal niet zal zijn) de Lotus.

    Login om te reageren
  43. autoriteit zegt

    31 januari 2015 om 16:54

    Hoef ik geen seconde over na te denken hoor, zo’n moeilijke keuze is dat niet: De Cayman S

    Login om te reageren
    • Lotus zegt

      1 februari 2015 om 01:33

      @autoriteit: De Exige is exclusiever, goedkoper in onderhoud en wegenbelasting, waardevaster, heel veel meer fun to drive met name op lagere snelheden door meer snelheidsbeleving, vrijwel geen electronica aan boord… Inderdaad, een gemakkelijke keuze!

      Login om te reageren
      • jrk68 zegt

        1 februari 2015 om 08:13

        @lotus:
        Yep, helemaal mee eens, maar wij zijn dan ook geen audiriteit….

        Login om te reageren
      • autoriteit zegt

        1 februari 2015 om 13:34

        @lotus: alles wat je zegt klopt, maar het hangt er vanaf of je de auto als 1e auto of als 2e auto gebruikt. Ik ging er bij deze vraag even vanuit welke keuze ik zou maken als het de enige auto was. In dat geval zou ik zonder twijfelen voor de Cayman S gaan, omdat dit veel meer auto is voor je geld dan de Exige S. Zou je de auto erbij nemen als 2e of 3e auto, dan kan ik me voorstellen dat je voor de Exige S gaat.

        Login om te reageren
        • tupperware zegt

          1 februari 2015 om 13:37

          @autoriteit:
          Als bruikbaarheid een issue zijn zijn, ga ik nog steeds voor Lotus..
          Een Evora kost evenveel..

          Login om te reageren
          • autoriteit zegt

            1 februari 2015 om 16:59

            @tupperware: dat was helaas de vraag niet..

            Login om te reageren
  44. poursuivant zegt

    31 januari 2015 om 17:05

    De Porsche is zeker beter, rijdt vast strakker etc. etc. En dan wil ik graag de Lotus omdat het kan.

    Login om te reageren
  45. gtwillem zegt

    31 januari 2015 om 17:08

    Tweede auto: de Lotus. Vele malen leuker.

    Enige auto: de Porsche. Vind de Cayman best een symphatieke auto. Ook wat meer ‘auto’ dan de Lotus, welke wat specifieker is. Ongetwijfeld de betere rijdersauto, maar de Porsche is er ook een.

    Login om te reageren
    • jrk68 zegt

      31 januari 2015 om 17:11

      @gtwillem:
      Beide heel begeerlijke auto’s, de Cayman is meer een allemansvriend waar de niet diehard knetter gek wordt van een Lotus.
      Om het bij mezelf te houden, die Porsche komt er wel als ik te oud en stram ben om uit een Lotus te kruipen….

      Login om te reageren
      • gtwillem zegt

        31 januari 2015 om 22:04

        @jrk68: het predikaat sportwagen is het meest van toepassing op de Lotus. Ondanks dat het niet zo’n doorwrochte auto is als een Porsche zal de glimlach die je van de Exige krijgt langer blijven staan. Absoluut waar.

        Maar de Porsche is wel een bijna perfecte auto. Vreselijk goed gebouwd, modern interieur, enigzins comfortabel als je gewoon wilt rijden. De Lotus is meer een karakterauto, en die hebben wat meer nukken ;-)

        Login om te reageren
  46. arjontje zegt

    31 januari 2015 om 17:16

    Voor mij zeer zeker de Lotus.
    Ziet er beter uit. en nog een lekkere no nonsens auto.

    Wel grappig om te zien dat lotus nog steeds de Opel stengels achter het stuur gebruikt.

    Login om te reageren
  47. dave zegt

    31 januari 2015 om 17:57

    Je kunt ook nog een tts of rs kiezen

    Login om te reageren
    • 4poorte zegt

      31 januari 2015 om 19:21

      @dave: LOL

      Login om te reageren
  48. Tonnie zegt

    31 januari 2015 om 18:41

    De lotus, sowieso!

    Login om te reageren
  49. redbeams zegt

    31 januari 2015 om 18:54

    Lotus natuurlijk!

    Login om te reageren
  50. rolov zegt

    31 januari 2015 om 19:25

    Ik zou de porsche nemen. Is gewoon goed en het schijnt echt een killer te zijn die de gewone 911 redelijk benaderd.

    Login om te reageren
  51. toyotafortuner zegt

    31 januari 2015 om 20:55

    Een Exige en dan in een lekkere kleurtje als: http://imgur.com/VO9HXHw

    Login om te reageren
    • Lotus zegt

      1 februari 2015 om 01:28

      @toyotafortuner: Laser blue… Inderdaad een erg lekkere kleur!

      Login om te reageren
  52. meepinz zegt

    31 januari 2015 om 22:29

    Sowieso de Porsche ik heb niks met Lotus.

    Login om te reageren
  53. speedie zegt

    31 januari 2015 om 23:24

    Porsche natuurlijk. In alle opzichten een volwaardige (sport)wagen en beschikt daarnaast over alle komfort voor dagelijks gebruik.

    Login om te reageren
  54. jurgen25 zegt

    1 februari 2015 om 14:08

    Sws de lotus

    Login om te reageren
  55. mclarenf1lm zegt

    1 februari 2015 om 14:14

    Sowieso de Lotus, veel leuker om mee te rijden (lijkt me dan) en het imago is een stuk beter, met de Porsche krijg je vragen als ”kon je geen echte porsche betalen” de lotus kennen ze waarschijnlijk niet eens.

    Login om te reageren
  56. workhardplayhard zegt

    1 februari 2015 om 16:16

    Cayman 2.7 in Rhodium Silver met handbak graag.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North