• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Voor €21.000 heb jij een stukje Zweedse autohistorie

Auteur: willeme, gepost 16 juli 2017 om 20:58 – 22 Reacties

Saab 9-4X
Heeft wel een beetje TLC nodig.

We hebben al vaak, heel vaak geschreven over het vergaan van Saab. Ergens ging het ons erg aan het hart. Dat merken als Pontiac, Oldsmobile, Hummer of Saturn er niet meer zijn is te verwerken, maar het verlies van Saab blijft knagen. Misschien komt het ook door hoe het allemaal is gegaan. Meestal stopt een fabrikant ermee als de modellen te oud zijn en er geen geld is om nieuwe te ontwikkelen.

Dat was bij Saab dus niet het geval. Want rond 2011 leek het geplaagde Zweedse merk dan ein-de-lijk een toekomst te hebben. De 9-5 was net nieuw en er was een stationwagonversie van die auto onderweg. Aangezien ook Saab aan de SUV-hype mee moest doen, kwam er een ‘Allroad’-achtige op basis van de 9-3, de 9-3X. Maar voor de echte liefhebber lanceerde Saab ook de 9-4X, een volwaardige SUV/crossover.

De 9-4X was het zustermodel van de Cadillac SRX. Het was de bedoeling dat beide modellen samen van de band zouden lopen in Mexico. Zo kon Saab eenvoudig cashen. In tegenstelling tot die andere SUV van Saab (de mislukte 9-7X, op basis van de Chevrolet Trailblazer), was ditmaal de basis gewoon goed. De tweede generatie SRX kon zich redelijk goed meten met de concurrentie. Daarbij was bij het ontwerpen rekening gehouden dat er een Saab-derivaat ging komen, waardoor de 9-4X een eigen gezicht had. Klanten konden kiezen uit een 3.0 V6 (250 pk) of een Twin Turbo 2.8 V6 (300 pk).

Saab 9-4X

Die laatste uitvoering staat nu te koop in ons eigen koude kikkerlandje. Het betreft een zilvergrijze ‘Aero’ uit 2011. Het is naast een snelle auto, ook nog eens een complete. Navigatie, lederen bekleding, dikke velgen en een panoramadak zijn allemaal present. Ook zitten er parkeersensoren op, maar waarschijnlijk alleen aan de achterkant. De voorkant heeft namelijk een beetje schade. Volgens de verkoper zijn de bumper, koelers en koplampen aan vervanging toe, maar is het chassis nog intact. De auto heeft pas 71.000 mijlen (dat is 114.263 km) op de teller staan. Zoals je kunt afleiden aan de titel wil de verkoper er graag 21.000 euro voor hebben. Niet weinig voor een 6 jaar oude schade-SUV, maar dan heb je wel een uniek stukje historie op de inrit staan. Er zijn in totaal namelijk 804 exemplaren van de 9-4X gebouwd. De advertentie vind je kun je hier lezen.

Met dank aan Wouter voor de tip!

Ook interessant!

  • Fabrieksnieuwe Saab Turbo
    Fabrieksnieuwe Saab Turbo is letterlijk fabrieksnieuw
  • 9-3 Viggen
    Duurste 9-3 Viggen van NL is ideale wintercabrio!
  • gele 9-3 Aero Cabrio
    Gele 9-3 Aero Cabrio is de ultieme wintercabrio
  • Parkeer hier je Skoda
    Parkeer HIER je Skoda voor 5.000.000 euro

Nieuwste artikelen

  • Scoor deze ‘vergeten’ Saab op Marktplaats
  • Peugeot komt met meer GTI’s én goed nieuws
  • Audi’s grote verwarring staat binnenkort bij jou voor de deur?
  • James Bond-klassieker wordt van A tot Z opgefrist
FacebookTweetPinLinkedIn

9-4x, marktplaats, occasion, Saab

Vorig bericht: « Deze Italiaanse klassieker werd speciaal voor Tom Hanks gebouwd
Volgend bericht: Dit is de auto-collectie van Zak Brown »

Lees Interacties

Reacties

  1. danmar zegt

    16 juli 2017 om 21:03

    Tsja, wat de gek ervoor geeft natuurlijk. Grote vraag is of er nog onderdelen leverbaar zijn en hoe je daar aan moet komen.

    Login om te reageren
  2. bluebird zegt

    16 juli 2017 om 21:04

    Ik vraag me af waar je de bumper delen vandaag gaat halen?

    Login om te reageren
    • cossiekiller zegt

      17 juli 2017 om 09:08

      @bluebird: ik heb wel een weekje de tijd.

      Login om te reageren
  3. prop zegt

    16 juli 2017 om 21:27

    Met deze km stand / en bouwjaar is dit zelfs bij een andere merk zonder schade een stevige vraagprijs

    Login om te reageren
    • rulefollower zegt

      17 juli 2017 om 08:10

      @prop: Of je koopt gewoon een nieuwe voor 42 mille in Duitsland:
      https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=214345248&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=21800&makeModelVariant1.modelId=10&pageNumber=1&scopeId=C

      Login om te reageren
  4. michaelknight zegt

    16 juli 2017 om 21:30

    Wauw… Wie koopt dit voor deze prijs?! Er valt vast iets af te dingen, maar het blijft een gigantisch bedrag voor een niet zo bijzondere, auto, afgezien van de gefabriceerde aantallen.

    En dan ook nog de kans op verborgen gebreken door de klapper.

    Wauw.

    Login om te reageren
  5. bsxc2 zegt

    16 juli 2017 om 21:49

    ‘Graag alleen Saab deskundige reacties’. Verkoper: ‘Hey Vic kom jij even vanuit je kraakpand in Laren vertellen aan meneer X hoe je aan Saab onderdelen komt’.

    Login om te reageren
    • sulobb zegt

      17 juli 2017 om 03:38

      @bsxc2: Als ik Saab-deskundige was, had ik ‘em uitgescholden…

      Login om te reageren
  6. Svenska_Aeroplan_AB zegt

    16 juli 2017 om 21:56

    Heeeeel even dacht ik, die ga ik halen!! Tot de foto van de voorkant…. :(

    Login om te reageren
    • WinkeB zegt

      16 juli 2017 om 22:04

      @svenska_aeroplan_ab: ga ‘m halen, zet hem met front eerst in je garage, en kijk elke dag naar de kont. 21000 well spent lijkt me!

      Login om te reageren
  7. fiestaxr2 zegt

    16 juli 2017 om 22:18

    WOK

    Login om te reageren
  8. raoufff zegt

    16 juli 2017 om 22:30

    Met een beetje passen en meten kan je er ook wel een front van een 9-5 of 9-7x opschroeven, anders moet je ff Leepu om hulp vragen

    Login om te reageren
    • sulobb zegt

      17 juli 2017 om 03:41

      @raoufff: ‘De 9-4X was het zustermodel van de Cadillac SRX.’ Of een SRX-front xD

      Login om te reageren
  9. e36m3gt zegt

    16 juli 2017 om 23:20

    Die verkoper is niet goed bij zijn hoofd… 21k voor een schadebak waarvan je de onderdelen bijna tot niet kunt krijgen… ga er maar vanuit dat als je de onderdelen kunt vinden deze flink aan de prijs zullen zijn.. 10k is een meer op zijn plaats…

    Login om te reageren
  10. 550maranello zegt

    16 juli 2017 om 23:46

    Bumpers, koelers, koplampen en meer schade zegt de adverteerder. Bv de 2 voorschermen maar waarschijnlijk ook motor of delen daarvan. Lijkt echt wel een schade die hoger is dan 10k. De auto kan op deze wijze nooit goed gekeurd zijn door de RDW. Dus geen NL kenteken… 10k is nog teveel zeg ik, maar ja, vragen staat vrij

    Login om te reageren
  11. toyotafortuner zegt

    17 juli 2017 om 05:00

    Mmm…

    Ik vind de SRX toch beter ogen.

    Login om te reageren
  12. E34M5Touring zegt

    17 juli 2017 om 10:40

    Haal er lekker zelf 1 uit de US als je dit graag wil. Die prijs, met schade is echt belachelijk. Je koopt een Aero met 17k miles voor 25k USd (denk als je die kerel 20k biedt dat ie heel snel ja zegt). Zonder schade, zonder 70k miles. Voor de prijs van t schadebedrag + aanschaf van de deze, heb je die ook wel op NL bodem.
    https://www.cars.com/for-sale/searchresults.action/?rd=99999&mkId=20038&mdId=42943&searchSource=ADVANCED_SEARCH&zc=29910&stkTypId=28881

    Login om te reageren
    • pjjmv zegt

      17 juli 2017 om 10:55

      @e34m5touring: Ze beginnen al bij 11k zelfs, ook dan heeft ie echt nog niet veel miles op de klok staan

      Login om te reageren
      • e36m3gt zegt

        17 juli 2017 om 19:49

        @pjjmv: dat wilde ik net zeggen?

        Login om te reageren
  13. toeter11 zegt

    17 juli 2017 om 11:21

    Echte een mooie auto, jammer van de schade idd.

    Login om te reageren
  14. madmarky zegt

    17 juli 2017 om 13:48

    “Het is naast een snelle auto, ook nog eens een complete.”
    Valt anders flink tegen. Leuk die navi en leren bekleding, maar ik had er graag ook een voorbumper, grille en koplampen bij gehad.

    Login om te reageren
  15. jeroenwz zegt

    17 juli 2017 om 18:24

    21.000 euro voor een schadeauto?
    Voor een nep-Saab?
    In geen 21.000 jaar.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North