
Ik deed de test met ons wagenpark en het antwoord gaat je verbazen!
Heerlijk he, tenminste dat vind ik wel. Deze gladde omstandigheden maken autorijden tot een feest. Eindelijk kunnen we (redelijk) legaal de grenzen van de grip opzoeken, misschien zelfs een klein driftje neerleggen of een donut doen.
Of lekker sleeen achter de auto, zoals ik wat gasten in Lelystad zag doen. Ooit hing ik mezelf op een snowboard achter een Range Rover diesel. Heerlijk.
Verkeershorror
Op maandag moest ik echter naar kantoor (Amsterdam), daarna naar Leusden en toen weer door naar Lelystad. Het was maar code geel, dus ging best. Tot het allemaal wat minder soepel ging. Dat kwam vooral door anderen, want met mijn superieure rijkunsten, ben ik natuurlijk niet voor één sneeuwvlokje te vangen.
Vlak bij het nieuwe Autoblogkantoor in 020 is er direct na een rotonde een klein heuveltje. Op die heuvel stierven op maandag diverse ego’s van tweewielaangedreven zomerbanden-rijders. Gelukkig was er nog een andere route de wijk uit. Maar die was glad, heel glad….
Aandrijfconcept 1: vierwielaandrijving en zomerbanden
Zo glad dat ik onderstuurde op een rotonde met een snelheid van 18 km/u. Tot die tijd was het prima toeven in de Audi A6 e-hybrid quattro. Met remmen moest ik iets meer rekening houden met de sneeuw, maar bochten en accelereren gingen verbazingwekkend goed. Wie heeft er winterbanden nodig op zijn quattro?

De duurtest Volvo XC60 had net een mini-overwintering erop zitten in Zuid-Frankrijk. Ook die staat dus op zomerbanden, maar ook daarmee is het echt meer dan prima door de sneeuw ploeteren. Ook hier weer: wel blijven nadenken als je moet remmen of eigenlijk daarvoor.
Aandrijfconcept 2: achterwielaandrijving en winterbanden
Nadat ik onze BMW 530i (ja die is er ook nog) had uitgegraven, kon de machtige Beierse machine zijn kracht laten zien. Munchen ligt een behoorlijk stuk meer landinwaarts dan Nederland en de Alpen zijn om de hoek. En met de superieure 50:50 gewichtsverdeling van deze Autobahn-beuker moest de sneeuwrit wel een feest worden.

Enige nadeel is dat de 19” wintervelgen nogal vet rubber he. De winterbanden hebben de maar 275/35 R19. Leuk voor op een 911, maar voor de 530i betekent het dat het aantal banden-millimeters het aantal pk’s overtreft. Een iets smallere winterband geeft meer druk op ijs en sneeuw en is dus beter.
Met uitgeschakeld ESP gaat de BMW 530i lekker dwars (niet tegen mijn vrouw vertellen). Toch was de grip ook weer niet fantastisch en op andere momenten kom je ook weer wat vermogen tekort.
Dat bleek uiteindelijk niet het echte issue. Tijdens mijn laatste stop in Lelystad (er komt weer iets leuks aan), moest ik even op pad en keerde weer terug en zette de 530i in hetzelfde vak. Althans de helft van de 530i, want de platgereden sneeuw bleek echt te glad voor de machtige turbo-viercilinder. Gelukkig kon cameraman Martijn me een klein duwtje geven.
Aandrijfconcept 3: achterwielen, sper, winterbanden
Met de ervaringen van de 530i in het achterhoofd, zou jij misschien niet met een Porsche 911 de sneeuw in durven gaan. De winterbanden op de 997 zijn zelfs nog breder dan op de 530i, dus dat beloofde wat. Er is echter ook een groot verschil: de motor van de 911 zit achterin en dus rust een groot deel van het gewicht op de achterwielen.
Bovendien heeft mijn 911 Carrera S de optie met code P17. In plaats van de adaptieve dempers PASM heeft de Carrera S dan het vaste sportonderstel (-20 mm) incl. mechanische achteras sper. Optiecode 220 voor intimi, ook wel de mechanisch achteras-sperdifferentieel genoemd.

Wat een genot is dat. Normaal rijdend is het al een verschil, maar in de sneeuw transformeert de sper een 911. Wielspin is altijd gelijkmatig over beide wielen. Dat geeft meer tractie en voorkomt het “happen” als één van de achterbanden een klein beetje grip heeft.
Vroeger stond de mechanische sper vaak als wegfahrsperre op de optielijst. En ja, daar in het ook echt handig voor. Dat je er ook lekkerder mee kan vegen is bijna een bonus.
Kortom: de 911 met sper en winterbanden is nu het fijnste vervoer. Het is weer afzien. Hoe ging het jullie af in de sneeuw?






Als een mechanische sper zoveel voordelen biedt, waarom wordt dit dan bijna nooit standaard geleverd op achterwiel aangedreven auto’s?
Kosten. We leven in een tijd waar we niet eens meer knoppen voor sommige dingen krijgen, dus de kosten voor een sper pakt geen fabrikant standaard.
Met elektronica kan je bovendien een deel oplossen, maar perfect wordt het nooit.
Het maakt je ESP/ABS een stuk minder efficient/mogelijk. Bovendien is uitbreken onder afremmen echt wel een dingetje met sper diff’s, vroeger ging iedere manta met sper-diff al wel eens toertje rond voor de bocht.
Een sper diff is imho eig. enkel verantwoord op auto’s van mensen die er bewust voor kiezen en die weten wat het doet.
Dat is inmiddels niet echt een probleem meer. Sterker nog, met electronica kan je de afstelling wat ruiger maken.
Het monteren van een mechanisch sper is heel veel duurder dan een soort sperwerking te creeren door het spinnende wiel af te laten remmen door de abs electronica. Beetje afhankelijk van het type sper diff dat wordt gebruikt kan het ook wat aandrijfreacties geven (vind niet iedere automobilist leuk) en het geeft ook extra krachten aandrijfassen e.d. (zwaarder uitvoeren of sneller slijtage).
Alle auto’s op winterbanden. De XC90 was ronduit saai met deze sneeuw. Remt goed, glijdt amper. De panamera turbo S is een feest, kun je heel precies mee over de weg laten uitbreken en in het gareel houden. Rotondes gecontroleerd rondglijden. De 911 nog niet geprobeerd.
BMW 530xd winterbanden. Non-issue in de sneeuw. Net terug van wintersport in de Franse Alpen machtig gevoel komt overal. Wellicht met dcs volledig uit 4 wiel spin. Maar niet geprobeerd.
Punto met 4 seasons eigenlijk ook geen probleem. Wel leuk klooien in de sneeuw.
Z4 op zomerbanden. Zal vast erg leuk zijn maar probeer het maar niet. Kan op huilen uitlopen. Dus die staat lekker warm.
Word oud denk ik…
Geen stoere verhalen, ik zit toch wel een beetje met samengeknepen billetjes te rijden voor de echt verplichte nummertjes. Ondanks BMW xDrive voel ik 4 wielen met een toefje gas al doordraaien. Iets een heuveltje met wat ijs kom ik amper op bij parkeervakken. Geen epische drifts, daar is mijn auto veel te duur voor en mijn rationele dus verstand te angstig. Er ligt best wat ijs en echt niet overal is goed gestrooid. Dus rustig aan de boel heel houden is mijn motto.
En ondertussen rijden er auto’s <1000 euro ineens allemaal alsof ze Max Verstappen zijn, en dat zonder winterbanden.
Geen winterbanden, neem ik aan? Mijn xdrive op winterbanden heeft massa’s tractie….
Mijn X-Drive op All Season ook.
Nee, een beetje dom. Ik heb hem net 2 maanden en nog niet gekocht. Die ga ik absoluut volgend jaar (zoals altijd) weer kopen.
Overigens scheelt het antwoord op deze vraag wel echt enorm waar je woont in Nederland, hier in Vught ligt zo 25cm sneeuw en vroor het vannacht 5 graden. En veel ijs, wat hoogteverschillen, stukken zonder sneeuwschuivers en geen zout. Dat is ook met winterbanden niet echt lekker. Maar 20km verderop ligt er 5cm, zon op de weg en is alles dooi en tuf je zo door natuurlijk. Ook met zomerbanden.
Aha, dat maakt het voor mij wat duidelijker. Dan kan je volgend jaar met een gerust hart de besneeuwde weg op. Hier in het Gooi ook best veel sneeuw en af en toe wat hoogtemeters. Allemaal geen probleem met xdrive. Grootste risico zijn de medeweggebruikers die soms geen notie lijken te hebben… De Max Verstappens om jouw woorden even aan te halen.
Oh en dat snap ik ook wel hoor. Ik vind het lollig dat er vanalles gebeurd, maar “rustig” is anders. We zijn dat in Nederland gewoon niet zo gewend, dus logisch dat je daar geen lol beleefd. Voorzichtig zijn dan maar :)
Ik heb een i4, Z4 G29 en een Mini Clubman JCW. Alle drie met volledige winterset. Best winterproof zou ik zeggen de Clubman JCW met All4 en extra verstralers.
Ik heb speciale noppenbanden op de fatbike, super
Nou, dan zou ik vooral juist rechts blijven rijden.
Mijn i4. Gewoon op zomerbandjes. Ben vooral enorm te spreken over de tractiecontrole, die werkt fenomenaal. Ik rij weg in een enorm besneeuwde en spekgladde straat, maar kan gewoon het pedaal tot op de bodem induwen. De elektronica zorgt ervoor dat je dan heel rustig en gedoseerd van je plek komt. Top. Ronduit top.
Nou ben ik toch wel heel erg blij dat er winterbanden onder de auto zitten.
Al heb ik wel het idee dat ze, ondanks dat ze voor de sneeuw gemaakt zijn ze op dit moment minder lekker aan het asfalt plakken dan afgelopen zomer toen het 35 graden was.
Mn daily Golf 7 GTI op winterbanden heeft nergens echt last van, snap niet waarom mensen zo achterlijk langzaam rijden hier (10/15 waar je 60 of harder mag bijvoorbeeld) in de regio behalve dat ze doodsbang zijn….
Allseasons van Hankook op AWD XC60 youngtimer. Merk eigenlijk weinig verschil met winterbanden wat ik voorheen had (in de zomer meer verschil tussen allseasons en zomerbanden?).
In metingen en tests is winterband beter, maar ik moet zeggen dat voor mij in daily life alles in Nederland inclusief deze week, allseasons helemaal prima zijn.
Ja heb sinds 2 jaar ook alleen all seasons , onder de X5 en de Tiguan zitten Michelin Cross climate 2, doen vrijwel niet onder voor winterbanden. Daarnaast voor beide een zomer set .
Ik snap niet dat mensen in deze omstandigheden op zomer banden de weg op gaan. Je ziet genoeg aanrijdingen en glij partijen
Wij hadden hier vorige maand behoorlijk wat sneeuw wat de volgende dag bevroren was.
Beide auto’s die FWD hybride aandrijflijn hadden met all season banden kwamen de oprit niet af.
Mijn oprit is een helling maar nou niet echt enorm steil.
Zowel vooruit als achteruit was het een drama, vast op platgereden sneeuw die bevroren was.
Dat was mijn probleem ook met de 530i. Een klein laagje aangekoekte sneeuw, wat was plat gereden en meteen kom je nergens meer.
Zeg… is jouw account gehackt? ;)
Dan inderdaad te brede winterbanden op de aangedreven wielen. Mijn 530e (G61) met alleen achterwielaandrijving komt verbazingwekkend goed uit de voeten in de sneeuw. Is me echt honderd procent meegevallen. Mijn winterbandenset is geen breedset, dus relatief smalle achterbanden. Ziet er niet uit, maar het werkt eigenlijk best wel goed.
Onze countryman JCW is in de sneeuw duidelijk beter dan de GLE, beide op winterbanden.
De 540i xdrive op hagelnieuwe winterbanden. Feilloos. De 944 staat uiteraard in de winterstalling en de 535d op de sloop.
Sinds kort een merc c350e in bezit.
Met 19” zomersloffen
Heb mooi paar driftjes gemaakt op de snel eg wat niet de bedoeling was. 1x zag ik de paal heel dicht bij komen.
Leuk die achterwielaandrijving
Voor de rest wel een fijne wagen
Subaru Forester XT met wat extra’s, handbak, sper en winterbanden tot een halve meter geen probleem.
De Legacy 3.0R Spec B met handbak en winterbanden van m’n pa ook erg goed te doen.
Trekhaken komen erg van pas nu om anderen eruit te trekken.
Niro EV: kan niets rechtdoor zonder traction control.
alles anders dan rechtdoor kon toch al niet echt dus dat was geen verrassing.
wel een mooi ding is de standverwarming. Weliswaar via een waardeloze app en dom uitgevoerd (ruitenwissers vriezen vast door dooiwater, meet geen interieurtemp maar werkt slechts op tijd) maar na een paar keer opnieuw aanzetten is het een prima oplossing tegen krabaversie.
Outlander III : 4wd geforceerd aan: niks meer aan de hand, gewoon overal doorheen. Niet uitzetten, dan moet de software gaan bedenken welk wiel wanneer wel of niet enzo: duurt lang en overbodig.
4wd is de norm, graag zonder electronische troep er tussen. Oftewel: Audi Quattro gen I en II rules.
Lexus RX450h met AWD en zomerbanden. Ploegt overal doorheen. Remweg door zomerrubber uiteraard wel wat langer maar ligt alsnog als een blok op de weg. Mercedes van mijn betere helft is fwd en staat op allseason continentals maar de Lexus doet het wel echt beter. Zal ook deels door het gewicht komen. De Lotus Exige staat op semi slicks en komt dus de stalling niet uit haha.
Onze nog geen 2 weken oude Skoda Superb Combi PHEV heeft het op Goodyear zomerbanden toch echt niet goed in deze tijd van het jaar.. ach ja slow and steady en rekening houden met een ver-10-voudiging van je remweg. En dan alsnog met de neus op de rotonde steken..
2003 mx5 op zomerbanden. Hard gaat het toch niet, en hoef nooit ver. Rekening houden dat de achterkant soms uit wil breken maar dat gaat allemaal zo voorspelbaar.Onder 45 graden invoegen op de pley route was dan wel weer spannend.
Grappig, zou verwachten dat je dan ook nergens zou kunnen komen. Dat doet een MX5 dan toch wel weer erg goed.
Net weer thuis van ritje door de sneeuw. Ik kom er, maar daar is alles wel mee gezegd. Continu wegglijdende achterkant, wat grappig is, zolang je nergens heen hoeft. Ik begin toch langzaam in te zien dat de combinatie lichte auto, achterwielaandrijving, nul elektronische hulpmiddelen en zomerbandjes niet optimaal is met sneeuw.
De octaaf staat op zomer rubber te niksen op de oprit. Ik moet momenteel nergens heen. De eerste meetings van het jaar kunnen online. (De projecten hebben tijdens de kerstvakantie toch stil gelegen er is dus weinig ter plaatse te bespreken)
De BMW GS (mijn primair / voorkeurs vervoersmiddel) heeft M+S rated Michelin Anakee Adventure rubber er onder liggen.
Maar ik hou hem toch echt liefst in de garage tot het wegdek droog is (mag vriezen) of enkele graden boven de nul als het nat is.
M’n zelf aangedreven tweewieler die ploeg ik er wel met plezier doorheen.
Die heb ik daarstraks nog even vers 55-559 rubber voorzien :)
Michelin Anakee? Wat was ik blij dat die er bij mijn GS vanaf gingen. Wat een pokkeherrie maken die banden.
Onze Renault Megane RS (2006) heeft het als voorwielaandrijver op zomerbanden maar lastig in de sneeuw: vooral hier thuis in de oplopende straat met aangekoekte sneeuw kom je niet makkelijk weg.
Voor de Audi RS6 (2003) met Quattro is het ondanks de zomerbanden geen probleem om vooruit te komen. Als ik in bochten ga glijden dan kan ik het beste niet remmen maar juist wat gas geven om weer tractie te krijgen. Zowel ESP als ABS is kapot sinds enkele maanden dus ik anticipeer wel goed in het verkeer en op gevoel remmen totdat t blokkeerd dan rem loslaten en sturen en gassen. Heb nu 3x een compleet lege en besneeuwde parkeerplaats opgezocht om wat te slippen en te sturen 😇
Audi TT Roadster Quattro (Haldex) winterbanden en stoelverwarming, spelen in de sneeuw.
Quattro sedan (geen ‘ultra’ maar noch echte) met wat smallere winterbanden, luchtvering (en eigenlijk alle settings) in ‘comfort’ en rijden maar. Helaas heeft Audi al tijd geleden besloten geen sport diff meer te leveren, dat werd te weinig gekocht. Maar ook zonder rijdt het prima op gladde wegen, alleen de vierwielbesturing geeft wat onrust als het echt glad is.
Geen grap: Smartje uit 98 met winterbanden ploegt prima door 20 cm sneeuw (al duurt het wel even voor het interieurtje is opgewarmd).
Heb heerlijk lol in onze Tiguan uit 2011 met 4×4 en all seasons. Ploegt lekker overal door, start altijd en snel warm. Ik geniet!
Lijstjd van wat er is (geweest):
Ioniq 5 AWD met winterbanden
Audi S3 met winterbanden
BMW 330xi touring met winterbanden
Citroen BX GTI 4×4 met winterbanden
Als het maar AWD is 😎
Mijn vorige Volkswagen ID.3 had toch wel wat moeite met sneeuw door de achterwielaandrijving. Maar de huidige Kia EV3 heeft er geen enkele moeite mee. Range is nog dik prima en op all-season banden en met de sneeuw-stand aan geen enkel probleem met grip. Geen glijpartijen, geen slippen. Helemaal prima! Enige auto die ooit echt moeite had met sneeuw was de Opel Astra, maar goed, die had bij ieder type weer problemen… Wat een ramp was die auto! Met als dieptepunt een terugroepactie na anderhalf jaar omdat de remmen er spontaan mee uit konden schijen…
Nu een A6 phev met quattro ultra, volstaat prima in dit platte landje op all seasons (geen fan van maar daar stond ie al op) maar hiervoor een b9 s4 met torsen gehad, dit was wel iets voorspelbaarder en echt een beest in de (diepe) sneeuw. Op een of andere manier toch iets voorzichtiger met de ultra maar grote kans dat dit komt door winter vs all seasons nu.
Normaal ga ik zo veel mogelijk met de fiets naar het werk. Vandaag neem ik de bakfiets van mijn vrouw om toch niet zomaar omver te gaan (beetje veiligheid). Het meeste winterproof is de Renault Modus van mijn vrouw maar eigenlijk wil ik liever niet met de auto rijden nu :) Veel geluk vandaag allemaal!
Hier de Audi A6, zelfde als Willeme, had op winterbanden en dat gaat prima.
Beste sneeuw auto is de GR Yaris op blizzards, spring bijna over een bergpas heen.
De G-klasse met lekkere grote offroad bandjes, 3 sperren en 4×4 :) al doet de UP op viking allseasons het ook niet slecht, beter dan de polestar op zomerset haha
Afgelopen week weer in Duitsland, in de Harz geweest, we zitten daar vaak. Waren er met 2 auto’s. Met de V90 T6 Recharge rij je met 2 vingers in je neus elke besneeuwde helling op, saai…. Met de S211 E320, achterwielaandrijver, uit 2003 is het echt leuk en soms ook spannend. ESP uit de helling op, anders redt je het niet dus slippend en achter uitbrekend naar boven. Liefst lekker midden op de weg rijden. De helling van Bad Harzburg naar Torfhaus is de mooiste uitdaging, daar moet je vaart houden in de sneeuw want kom je stil te staan, zeker op het laatste steilste stuk, dan is het lastig weer wegkomen.
Beide uiteraard met echte winterbanden. Wel grappig, dure Michelins onder de Volvo, goedkope Goodrides onder de Mercedes…en echt, die Goodrides zijn top, ook dus in de echte – Duitse- winter. Rij er al jaren mee, gaan wel elk jaar twee nieuwe onder maar ik rij er dan ook van oktober t/m april mee. Maar echt, die kan je er prima onder hebben liggen.
Ioniq 5N met winterbanden, heerlijk spelen in de sneeuw. Driftmodus aan, setting op 80% achterwielaandrijver, esc op sport. 1 groot feest! Wel een beetje zoeken naar de veilige plekken want we willen natuurlijk geen ongelukken.
540D xdrive G31 op Michelin Alpine 7. Aangepaste xdrive setup. Dus iets minder kracht naar voren dan standaard. Episch om te rijden. Met alles uit en bij veeel ruimte op ieder moment 4 wiel slip op wekken en lekker spelen in de sneeuw door die karrenvrachten aan koppel. Eigenlijk is de xdrive met alles uit makkelijker te rijden in de sneeuw, wat natuurlijker. Alleen dat durf ik dus niet tussen het normale verkeer.
Verder geen sneeuwpak te dik of te glad tot nu toe.
Maar vrachtwagens uit de sneeuw trekken laat ik wel over aan de Audi boys :-p
3 weken oude Volvo EX30 Twin performance met 4WD en hagelnieuwe winterbanden. Voel bijna geen verschil dan zonder sneeuw rijden.
Defender met BFG KO3 eronder ploegt overal doorheen💪🏻. XC90 op winterbanden en in awd modus gaat ook heerlijk.
De 15 jaar oude Mitsubishi Colt op winterbanden, heb de Ducati Monster nog niet geprobeerd
Jaguar XJ uit 2004 op nieuwe all seasons, beter dan verwacht. Grip is prima. Door de lange wielbasis prachtig dwars over rotondes te sturen :D :D :D
Gaat nog veel makkelijker dan de E92 die ik hievoor had.
Heb er ook zo een als daily driver, een 3,0 V6 short wheelbase. Met goede kwaliteit, vrijwel nieuwe winterbanden eronder. Ondanks de bescheiden motor moet het gaspedaal met enig beleid bediend worden ter voorkoming van wielspin. Zowel het soort oto als het boven beschreven rijgedrag zetten me niet direct aan tot het uitproberen van de drift mogelijkheden van de XJ. Maar ik geloof je onmiddellijk dat het kan.
Q7 met Quattro én winterbanden, had vanochtend geen enkel probleem…
Saab 9-3 en Mini Cooper alle twee op winterbanden, ook geen probleem
Nice.
Hier in Zwitserland is dit weer normaal :). Maar ook waar ik woon was een pak sneeuw.
De XC90 met winterbanden rijdt als verwacht. Net zo saai en betrouwbaar als in alle omstandigheden.
De E63s echter is heerlijk. Met de kleinste beweging van de rechtervoet gaat ie heerlijk dansen, terwijl als je het wil, hij ook gewoon prima veilig rijdt; maar dan moet je de auto natuurlijk wel kennen. Wel o winterbanden natuurlijk.
2 jaar terug had ik een leegloper door een spijker in maatje die niet bij de Gamma ligt; dus lagen de zomerbandjes er al wat vroeger onder (eind Feb kon ik geen maatje 295 winterband meer vinden). Toen moest ik een week later toch nog een pass over waar het die ochtend voor het eerst in weken weer had gesneeuwd. Geen kans. 0% what-so-ever. Dan merk je pas het verschil tussen zomer en winter banden.
Net 2 maanden een nieuwe Mazda CX-60 in bezit.
4wd doet goed zijn werk en de auto voelt heel veilig aan in deze omstandigheden
Heb twee audi quattro’s uit vervlogen tijden (1987 / 1994), los sperdiff instelbaar. Een met weinig vermogen en best wat koppel onderin (i5 10V) en een met belachelijk veel vermogen (i5 20VT 400+ pk). Met die laatste heb ik vorig jaar een pools busje met aanhanger vol steigerwerk een kilometer door de straat waar meer dan 15 cm losse sneeuw lag, gesleept naar de grote weg (die wel geveegd was). Inclusief flinke helling. Ongelooflijk hoeveel grip en kracht er in zo’n ouwe perenkist zit.
Met de andere heb ik eens een prius uit een open veld vol sneeuw getrokken op kerstavond, was iemand uit de bocht gevlogen. Sleepkabel eraan en geen centje pijn. Met diezelfde auto ook 2x op wintersport geweest, van de parkeerplaats in val thorens zonder sneeuwkettingen na een week skieen starten en wegrijden terwijl er zeker 15 cm sneeuw omheen lag. Het sneeuwt zelden maar ik blijf het een supermooi systeem vinden op zulke momenten.
Met dit weer mis ik mijn oude Impreza wel hoor! 4WD en 300pk met winterbanden was niks anders dan fun!
2023 Tesla Model S Plaid op winterbanden is perfect. Beter wordt het niet denk ik:
– Heel goed doseerbaar qua vermogen om rustig weg te rijden.
– 4WD/dual motor en hele goede tractiecontrole, die hele kleine ingrepen kan doen.
– Vrij hoog gewicht dus veel druk op het wegdek.
– Luchtvering, dus kan omhoog in diepe sneeuw.
En in Track Mode kan alles uit en 100% naar de achterwielen.
Heb ook een 718 GT4 MR op winterbanden, maar die bewaar ik voor een besneeuwde circuitdag: https://www.youtube.com/shorts/-6z42Wr-hhI