
Althans, dat doet de naam van de auto vermoeden.
Het zijn twee schier onverenigbare werelden. Sportiviteit en bedrijfswagens. Een bestelbus heeft nu eenmaal te maken met een paar functionele eisen. Denk aan een grote laadruimte en lage kilometerkostprijs.
Sportieve busjes
Voor een sportieve auto wensen we allemaal zoveel mogelijk vermogen en een zo laag mogelijk gewicht. Het liefst met een uitstekende wegligging. Dat gaat niet helemaal samen. Desondanks zijn auto’s als de GMC Vandura, Espace F1 en Transit zeer tot de verbeelding sprekende auto’s.

Expert Sport
Nu zijn bovenstaande voorbeelden vrij onbereikbaar. Peugeot schiet ons te hulp met een sportieve bedrijfswagen, gelukkig. De auto heet voluit: Peugeot Expert Sport. De auto begon zijn carrière vorig jaar als Expert Sport Edition, speciaal voor de Nederlandse markt. Wegens het overdonderende succes heeft Peugeot besloten de auto in heel Europa te leveren als absoluut topmodel.

Luxe uitrusting
De Export Sport is een perfecte auto voor mensen die een particuliere bestelbus zoeken of voor de MKB-eigenaar die zichzelf wil verwennen, maar ook nog daadwerkelijk wil kunnen werken met zijn nieuwe bestelbus. Peugeot pakt behoorlijk uit qua uitrusting, want de Export Sport beschikt standaard over Xenon, automatische airco, alarm, navigatiesysteem, WiFi en DAB+ radio. Ok, voor een bus vrij luxe, maar niet ongewoon. Maar wacht Mike, er is meer! De Export sport krijgt ook standaard spraakherkenning, een head-up display en adaptieve cruise control. Op een bedrijfswagen!
Exterieur
Het sportieve gedeelte van de Export Sport kun je herleiden aan aan het uiterlijk van de auto. De Expert Sport is namelijk voorzien van het Exterieur Black Pack. Dan zijn items als de omlijsting van grille en dergelijke in het zwart gespoten. Er is keuze uit twee kleuren: zwart en wit. De sportieve busliefhebber die wil opvallen kon de Expert Sport nog sportiever maken met het Pack Aero (sidesteps, diffuser, skidplate, spoiler). Ook het ‘Pack Glass; is leverbaar, dan krijg je getinte panelen die lijken op privacy glass.
Interieur
In het interieur is de Expert Sport ook behoorlijk luxe voor een bus. Naast de genoemde uitrusting krijg je namelijk een interieur geheel in Eco-leder bekleed. Het zwarte ‘bijna-echt’ leder wordt uitgerust met contrasterende grijze stiksels. De deurpanelen tarten de goede smaak met ‘carbon leer’ afwerking. Een luxe bus is geen luxe bus zonder luxe vloermatten en verrek, die krijg je ook gewoon mee van Peugeot op de Expert Sport.
Motoren en uitvoeringen
Gaat zo’n Expert Sport nu ook een beetje vooruit? Op zich wel. De Expert Sport is alleen leverbaar met de dikkere motoren. Er is keuze uit twee BlueHDI motoren. Eentje met 150 pk en een met 180 pk. De versie met 150 pk heeft altijd een handbak, de 180 pk variant heeft altijd een automaat. Er is keuze uit drie carrosserie varianten: de Standaard, Long en en Dubbele Cabine.

De Peugeot Expert Sport maakt zijn debuut op de VSK in Utrecht en staat vanaf week 9 dit jaar bij de dealer. De Expert Sport is leverbaar vanaf 31.995 excl. bpm en BTW.
Is er weer wat met de app? Kan het nieuws niet eens meer zien. Ook werkt beantwoorden op reacties niet via de browser.
@crepito: nou meid.
@crepito: t ziet er de laatste tijd sowieso raar uit. De afbeeldingen zijn heel klein en er staat een • voor. T ziet er op de site vast mooi uit maar ik denk dat de meeste traffic via de app komt.
@matter: de redactie heeft al verschillende keren aangegeven, dat een ruime meerderheid van de traffic via de site is. Had ik ook niet verwacht. Ik gebruik de app veel meer
@benja01: Een website, is dat net zoiets als een spinnewiel?
@rickthestig: juist apps zijn achterhaald, een alternatieve weergave van een website speciaal voor een klein scherm. Nergens meer voor nodig eigenlijk. Maar mensen worden helemaal happy als ze 10.000 apps op hun mobieltje hebben.
@mashell: het handige van een app is dat je in een klik op de gewenste pagina komt. Zo’n klein scherm typt nog altijd lastig.
Voor het laatste nieuws moet je gewoon even met de browser naar Autoblog gaan… En als je een reactie wilt beantwoorden ga je gewoon even naar de app… Voor het bekijken van foto’s moet je heel even terug naar Autoblog via de browser… En als je een plusje wilt geven ga je gewoon weer even naar de app… Is even wennen, maar na een week weet je niet beter.
@moveyourmind: hahaha, zo ben ik ook al een tijdje bezig;)
@moveyourmind: Binnenkort in de webshop; de paarse krokodil, met AB logo!
Ik vind de nieuwe website van Autoblog eerlijk gezegd toch wat minder.
Als de Adaptive Cruise Control niet is in te stellen op 5 meter of minder denk ik niet dat hij veel gebruikt gaat worden in een busje?
@basman147: en met 180pk kunnen ze het nog net wat langer volhouden achter je ;)
Haha zo waar
Goed gedaan van Peugeot. Diversiteit is belangrijk de witte kale instappers voor de groot verbruikers en mooie sportieve bussen voor de zzp’er die iets speciaals zoekt. Volkswagen doet dit overigens al jaren en met succes.
@edward330d: je bedoeld mooie sportieve bus voor de ZZPer zonder zakelijk inzicht?
@mashell: ZZP: Zonder Zakelijk Perspectief
@mashell: wat heeft dat met zakelijk inzicht te maken? Als je leuk verdient kun je toch beter 5000€ extra in je busje steken (als je auto’s leuk vind) dan al je zuur verdiende centen aan de belastingdienst over te maken als inkomsten belasting.
is dit nou een opel busje met een andere neus?
Dus de dikkere motor heeft nu maar 3 pk extra. Terwijl Opel met dezelfde motor 200 pk eruit haalt.
Mooi antwoord op de sportieve versie van de Transhit
Tis en blijft Peugeot. Het is eerste klas………..rommel
Maar het blijft een busje.
Veel negatieve reacties maar ik vind het wel mooi gedaan. Als ik zzp er was en ik had wat geld over zou ik deze wel overwegen.
Hoeveel ondernemers zullen dit daadwerkelijk doen? De ondernemers welke privé met hun bedrijfsvoertuig rijden, en deze hierom leuk aankleden kiezen toch voor een Transporter of een RAM.
Foto’s door een ware autoblogger