• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Te veil: twee open Rolls-Royces voor een vriendenprijs

Auteur: Loek, gepost 24 november 2018 om 11:34 – 15 Reacties

Phantom Drophead schade


Het wordt wel gelijk duidelijk waarom.

Rolls-Royce wordt vaak gezien als de, eh, Rolls-Royce van de autowereld. Het is één van de duurste automerken die met zijn uitbundige heritage al vele jaren de bovenste bovenkant van de markt serveert. Daarom is het geen schande als de prijzen ietwat uit de hand lopen. Een Phantom zonder verlengde wielbasis kost in Nederland een slordige 550.000 euro, voordat je hem vol gooit met de op maat gemaakte opties. De welbekende Nederlandse Phantom met het kenteken RR-802-P zat bijna 80 ruggen boven die basisprijs: in een grijs met zwarte kleurstelling. Kun je nagaan.

Tweedehands shoppen is een beter idee. Ook dan kom je niet uit op stuntprijzen, maar het loopt ook niet op tot meerdere tonnen. Dat geldt voor oude(re) modellen, maar ook voor de chromen 7 Serie Phantom VII. Voor de RR’s van de nieuwe garde, zoals de Ghost, Wraith, Dawn, Phantom VII facelift en de Phantom VIII, gelden hogere prijzen. Extra merkwaardig dus dat er twee cabrio’s te veil staan met een minimumbod wat veel lager is.

Ten eerste: een witte Phantom Drophead Coupé. Zo worden ze niet meer gemaakt. Als je nu een open RR wilt, moet je uitwijken naar de iets kleinere Dawn. Daarover later meer, deze Phantom DHC uit 2016 kostte nieuw zo’n 650.000 euro. Nu staat het minimumbod op 76.500 euro. Voor een auto om bijna 90% af te schrijven in twee jaar (286.750 euro per jaar, eet dat, Mercedes V12!) moet er iets mee zijn. En ja: dat klopt.

Phantom drop

Iemand heeft – relatief vakkundig, ook daarover zometeen meer – de auto ontdaan van zijn voorbumper, grille, linker voorspatbord en de gehele sideskirt. Daardoor missen er wat essentiële onderdelen, maar de 6.75 liter grote V12 spint nog als een tevreden poes. Bovendien heeft die er maar 177 mijlen (284 km) op zitten. Nadelen? Er mist zo veel dat de auto in de VS, waar hij te veil staat, als sloopauto werd opgegeven. Naar verluid betekent dat slopen of exporteren, de auto opkalefateren en op Amerikaans kenteken zetten gaat een moeilijk of duur grapje worden. Voor zover 76.500 dollar (67.500 euro, de prijs van een lekker aangeklede Audi A4) überhaupt ‘goedkoop’ is.

Dawn

De eerdergenoemde Dawn baseert zich op de Ghost, niet de Phantom. Daardoor is hij iets kleiner, op dezelfde manier dat de Costa Concordia kleiner is dan de Symphony of the Seas. Je komt namelijk op het gebied van ruimte en luxe ook niks tekort in de nieuwe dakloze Rolls-Royce. In dit specifieke exemplaar helaas wel: een halve voorkant. Dit is geen vakkundige verwijdering, maar een dikke crash. Na slechts 2.344 mijlen (3.772 km) gaf deze Rolls de pijp aan Maarten. Airbags vervangen moet sowieso, evenals de hele voorkant opnieuw bouwen. Wel lijkt ook hier het motorcompartiment niet aangetast te zijn. Dus je kunt altijd nog de twee motoren achter elkaar in een Transit leggen en een 13,5 liter V24-aangedreven dragbusje maken. Om maar eens iets te noemen.

Dawn schade

De Dawn, of wat er van over is, start vanaf 40.250 dollar (35.500 euro). Wel in dezelfde sloopregeling als de Phantom, dus alleen voor eerdergenoemd motorswap-projectje heb je er wat aan. Of je moet handig zijn en van beide Rollsen nog een exemplaar vinden die van achter getorpedeerd zijn.

Ook interessant!

  • Rolls-Royce Hermès Phantom is privéjet voor op de straat
  • Zo is de Rolls-Royce Phantom net een sportauto
  • Deze Rolls-Royce Phantom laat je overal sterretjes zien
  • Flink wat goedkoper
    De afschrijving van deze Phantom is astronomisch

Nieuwste artikelen

  • Gespot – Heerlijke Lancia Delta restomod in goed gezelschap
  • Waarom Lando Norris geen straf kreeg bij het inhalen van Tsunoda
  • LANDO NORRIS IS DE F1 WERELDKAMPIOEN VAN 2025
  • De enige Bugatti EB110 op Nederlands kenteken is gespot!
FacebookTweetPinLinkedIn

Cabrio, dawn, drophead-coupe, occasion, phantom, Rolls-Royce, schade, veiling

Vorig bericht: « Wat is PSA van plan met Toyota en het stadsauto-trio?
Volgend bericht: Deze 8 auto’s op gele platen zijn allemaal nep »

Lees Interacties

Reacties

  1. spykerboy zegt

    24 november 2018 om 11:48

    Leuk projectje komende winter…

    Login om te reageren
    • jochempie zegt

      24 november 2018 om 20:56

      @spykerboy: 3d scanner aanzwengelen en zelf die panelen maken uit carbon!

      Login om te reageren
      • spykerboy zegt

        25 november 2018 om 11:58

        @jochempie: precies! Word ie nog lichter ook!

        Login om te reageren
  2. jdbn zegt

    24 november 2018 om 12:01

    Die eerste lijkt redelijk vakkundig gedemonteerd te zijn.. kwestie van wat nieuwe panelen bestellen en klaar? Ok, zal flink in de kosten lopen, maar voor die eerste wel financieel interessant lijkt me. Mits je zeker een ton te besteden hebt aan een auto dan…

    Login om te reageren
    • mats106rallye zegt

      24 november 2018 om 16:51

      @jdbn: dacht ik ook, maar is volgens mij flink wat gebogen. Het zou natuurlijk zo maar kunnen dat het zo’n harde klap was dat het chassis een klein beetje is verbogen en dan ben je de klos

      Login om te reageren
  3. moveyourmind zegt

    24 november 2018 om 12:21

    Voor de echte drophoofd die bij dageraad al aan de Autodrop total loss zit.

    Login om te reageren
  4. piquet1986 zegt

    24 november 2018 om 13:00

    Waarom is de op de headerfoto de linkervoorkant kapot en de bij de schadefoto de rechtervoorkant. Fototje gespiegeld?

    Login om te reageren
    • piquet1986 zegt

      24 november 2018 om 13:01

      @piquet1986: Andere Rolls zie het al, de velgen en raamkleur zijn anders

      Login om te reageren
  5. dees zegt

    24 november 2018 om 13:39

    Beide zouden leuk kunnen zijn voor de onderdelen.
    Kijk maar eens wat 4 originele RR velgen kosten.

    Login om te reageren
  6. wimof zegt

    24 november 2018 om 15:06

    Wat mij opvalt is dat de alu dwarsbalk die achter de bumper zit niet verder doorloopt waardoor je bij een klein overlap ongeval alle kracht op de vooras krijgt .
    Meestal met alle gevolgen van dien.

    Login om te reageren
  7. galverink zegt

    24 november 2018 om 15:49

    Staan bij RR geregistreerd als sloopauto, dus wereldwijd zal geen merkdealer of verzekeraar ze nog aanraken. En wie gaat een andere RR repareren met dubieuze onderdelen?
    Deze gaan naar Azië of Afrika. Of het wordt inderdaad een project of filmauto ofzo

    Login om te reageren
    • koekwaus zegt

      25 november 2018 om 13:20

      @galverink: of ze gaan naar Rusland, worden zo over 20 jaar gekocht door Hoovies garage

      Login om te reageren
  8. DCG zegt

    24 november 2018 om 19:47

    Ik zeg een coole ‘rat rod’ van maken!

    Login om te reageren
  9. boxer74 zegt

    25 november 2018 om 06:04

    “Daardoor is hij iets kleiner, op dezelfde manier dat de Costa Concordia kleiner is dan de Symphony of the Seas.” : Meesterlijke pennetrek !

    Login om te reageren
  10. tstile zegt

    25 november 2018 om 16:40

    Even via YouTube ene Arthur contacteren, 20k en een fles wodka in de kofferbak meesturen en je krijgt ‘m terug als nieuw!

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North