• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Verwacht dit weekend meer ploffende Renault-motoren

Auteur: ikschrijfookoverautos, gepost 13 april 2018 om 10:57 – 23 Reacties

 Verwacht dit weekend meer ploffende Renault-motoren


Fans van Max hoeven de televisie niet aan te zetten.

Na twee verreden Grand Prixs en slechts één gesneuvelde motor, kijkt Renault buitengewoon positief naar de rest van het seizoen. Tijdens de wintertests werd besloten aanvankelijk rustig aan de doen, om te bekijken of de gewenste betrouwbaarheid aanwezig was. Het inleveren van vermogen moest maar even op de kin genomen worden, wat betekende dat de drie teams met Franse krachtbronnen iets harder hun best moesten doen dan de rest.

Dit deed de één beter dan de ander. McLaren, bijvoorbeeld, heeft bij lange na nog niet de auto gecreëerd waarover ze de paddock al jaren vertellen. Desondanks kenden ze een tweetal gunstige races en wisten ze te kapitaliseren op de fouten van anderen, met als resultaat dat Fernando Alonso momenteel de vierde plek in het kampioenschap bezet. De Red Bulls, daarentegen, zijn nog nergens te bekennen. Dit is echter weer te danken aan het inmiddels zo voorspelbare ongeluk dat aan het team verbonden is. Althans, dat geldt in ieder geval voor één zijde van de garage.

Nu blijkt dat de krachtbron uit Viry-Châtillon zijn werk niet onaardig doet, heeft Cyril Abiteboul laten weten dat de klantenteams en het fabrieksteam de kraan open mogen draaien. Waar de teams tot op heden in beperkte mate met de high power modes mochten werken, mogen ze er vanaf dit weekend uitvoerig gebruik van maken. Tegenover Autosport vertelde de Fransoos dat alles redelijk volgens plan verloopt.

“We are doing what we said we would be doing. We wanted to confirm reliability, which we’ve done so far. We have had an incident with Ricciardo, but the reason is still unknown, as we are talking. Whether it was chassis or engine related, we’re still unsure of the root cause. It was an electrical issue, which obviously impacted the energy store. Apart from that, combustion engine-wise and ERS, it’s pretty OK. We are obviously pushing the envelope in terms of usage and operation of the engine.”

Het is positief dat Renault de zaken op orde lijkt te hebben, maar wanneer de teams ineens meer van de krachtbron mogen gaan vragen, zullen ze zich wederom op onbetreden terrein bevinden. Zoals gezegd hebben de door Renault aangedreven teams tot op zekere hoogte al gebruik mogen maken van de high power modes, maar extensief gebruik zal wellicht negatieve consequenties opleveren. Ploffende motoren, bijvoorbeeld.

Ook interessant!

  • Salaris Max Verstappen stijgt niet mee met inflatie
  • Red Bull: "Hamilton moet een raceban krijgen"
  • Blijft Max Verstappen de rest van zijn carrière bij Red Bull?
  • Toch streep gezet door de GP van Australië dit jaar
    Waarom Max Verstappen zo'n trage pitstop had

Nieuwste artikelen

  • Goed nieuws: EV’s zijn net zo dodelijk als benzineauto’s – hybrides zijn veel gevaarlijker
  • Lolbroek rijdt expres te hard langs politie en vraagt agenten om geinige flitsfoto
  • Volkswagen heeft goed nieuws voor de Polo met verbrandingsmotor!
  • Premium sedans verkopen voor geen meter in Europa, op deze EV na
FacebookTweetPinLinkedIn

cyril-abiteboul, daniel-ricciardo, Formule 1, Max Verstappen, Racing, Red Bull Racing, Renault

Vorig bericht: « Is deze 911 Turbo S de normaalste Mansory ooit?
Volgend bericht: Kwalificatiecrash Bahrein was Max z’n schuld »

Lees Interacties

Reacties

  1. Edge zegt

    13 april 2018 om 11:13

    Red Bull heeft het verhaal van Abiteboul inmiddels ook bevestigd. Christian Horner vertelt dat Max’ voet waarschijnlijk van het pedaal trilde toen hij over de kerbs reed: https://www.motorsport.com/f1/news/verstappen-bahrain-qualifying-crash-no-mechanical-issue-1025552/

    Login om te reageren
    • ikschrijfookoverautos zegt

      13 april 2018 om 11:18

      @Edge: bijna hetzelfde als 150 pk extra :)

      Login om te reageren
    • 545e60 zegt

      13 april 2018 om 11:22

      @Edge: Nu zou die Jack eens ballen moeten hebben en een kritische vraag aan Max stellen. Max waarom lulde je uit je nek over die 150pk extra? Je eigen teambaas en Renault zeggen dat je gewoon te hoog over de kerb ging en daardoor vervolgens te veel gas hebt gegeven?

      Login om te reageren
      • Edge zegt

        13 april 2018 om 11:27

        @545e60: Nja, het een hoeft het ander niet per sé uit te sluiten. Robert Doornbos en Verstappen kwamen onafhankelijk van elkaar met hetzelfde verhaal. Het zou dus prima kunnen dat ze er binnen van overtuigd waren dat het probleem in de motor of het gaspedaal zat, en nader onderzoek pas uitwees dat dat niet zo was.

        Login om te reageren
      • stefstuntpiloot zegt

        13 april 2018 om 16:45

        @545e60: Jack kan geen kritische vragen stellen.

        Login om te reageren
    • 545e60 zegt

      13 april 2018 om 11:27

      @Edge: Volgens mij zegt Horner dat door de kerb een trilling in zijn voet werd veroorzaakt, waardoor hij het pedaal juist iets teveel intrapte en niet dat de voet van het pedaal trilde.

      Login om te reageren
      • Edge zegt

        13 april 2018 om 11:41

        @545e60: Ja, inderdaad. Ik had het stukje niet helemaal goed gelezen. Het lijkt mij aannemelijker dat hij hem dan te diep intrapt, dan dat hij van het pedaal trilt ;)

        Login om te reageren
    • gjvp zegt

      13 april 2018 om 12:07

      @Edge: Je kunt niet van het pedaal trillen.. al eens gezien hoe de pedalen van den f1 eruit zien? Onmogelijk. En weer overdreven journalistiek

      Login om te reageren
      • Edge zegt

        13 april 2018 om 12:10

        @gjvp: Zie mijn reactie hierboven, dat was een vertaalfout van mijn kant. Excuus!

        Login om te reageren
  2. str8six zegt

    13 april 2018 om 11:15

    Als F1 fan gaat de tv toch aan en als Max uitvalt blijft ie aan staan.

    Login om te reageren
    • ikschrijfookoverautos zegt

      13 april 2018 om 11:17

      @str8six: Zo hoort het ook.

      Login om te reageren
    • ewoudhoed zegt

      13 april 2018 om 13:11

      @str8six: amen!

      Login om te reageren
  3. vonklausenburg zegt

    13 april 2018 om 11:21

    Max eruit in de race? Boeiend. Of F1 niet leuk genoeg is om Haas te volgen, of om te zien dat Alonso nog steeds mooi kan rijden? Of om te zien dat Ferrari toch heel snel is? De televisie blijft aan, want ook zonder Max is het nog leuk genoeg. Max = F1, maar F1 =/= Max.

    Login om te reageren
    • Gulli zegt

      13 april 2018 om 12:06

      @vonklausenburg: idd, ik heb zitten genieten van Gasly en Ericsson afgelopen race. Leuk als een ‘minder’ team ineens mooie resultaten kan laten zien!

      Login om te reageren
  4. royaledeluxe zegt

    13 april 2018 om 11:28

    Dat er een motor gesneuveld is tijdens de B

    Login om te reageren
  5. w0o0dy zegt

    13 april 2018 om 12:04

    Lachwekkend het uitvallen van Ricciardo kan aan het chassis liggen? Hoe dan? Heeft hij een kill-switch ingedrukt? Heeft het ding die geweldige power-unit van Renault kortgesloten?

    Feit is dat van alle motoren er bij Renault de meeste problemen zijn en zijn geweest.

    Ik mag die Abiteboul niet en vertrouw hem nog minder.

    Login om te reageren
    • peug206 zegt

      13 april 2018 om 15:06

      @w0o0dy: die van renault kenden enkele ongelukkige testdagen. Maar bij renault zelf is nog geen enkel blok gesneuveld. Bij zowel mclaren als red bull wel. Oh en die honda van vorig jaar gaat ook hard vooruit ineens…

      Login om te reageren
  6. gregorius zegt

    13 april 2018 om 12:07

    Na 2 races, staat Max flink bovenaan in de Maldonado/Kobabashi 2018 award.
    Zou me niks verbazen als hij in de eerste 2 bochten dit weekend weer in een ‘geen ruimte laten’ situatie komt.

    Verder erg interessant om te kunnen zien hoe de STRs zullen gaan; China lijkt me toch wel een echt F1 Circuit met high downforce werk en een retelang recht stuk. Lijkt me heerlijk als die Honda’s hart kunnen lopen en de STR genoeg downforce heeft om in de top 10 te kunnen qualificeren.

    Login om te reageren
  7. HZW zegt

    13 april 2018 om 18:07

    Met Honda komt het echt wel goed, volgend jaar ook in de RedBull.

    Login om te reageren
  8. drdrift zegt

    13 april 2018 om 18:28

    Horner moet contract aanpassen, premie voor pole, premie voor uitrijden, premie top 3 finishen, megabonus voor winnen. Moet jij eens opletten dat max ineens wel kan “aansluiten” ….

    Login om te reageren
  9. Edge zegt

    14 april 2018 om 08:04

    De motor van Ricciardo plofte zo even geleden in FP3 al, en het is nog maar de vraag of ze hem op tijd klaar krijgen voor de kwalificatie. Misschien moet je je naam toch maar veranderen van @ikschrijfookoverautos naar @ikbenfamilievanjomanda ;)

    Login om te reageren
    • ikschrijfookoverautos zegt

      14 april 2018 om 08:52

      @edge: Ik zag het inderdaad! Noem me Harry a.k.a. ikschrijfookoverautos a.k.a. ikbenfamilievanjomanda a.k.a yungformule1orakel.

      Login om te reageren
  10. dotternetta zegt

    15 april 2018 om 21:33

    Nou nou, kom maar op met de excuses voor de relschopperij

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North