• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Ford komt met nog duurdere Fiesta ST

Auteur: willeme, gepost 10 april 2019 om 17:59 – 32 Reacties

Afbeelding Ford komt met nog duurdere Fiesta STAfbeelding Ford komt met nog duurdere Fiesta STAfbeelding Ford komt met nog duurdere Fiesta STAfbeelding Ford komt met nog duurdere Fiesta STAfbeelding Ford komt met nog duurdere Fiesta STAfbeelding Ford komt met nog duurdere Fiesta STAfbeelding Ford komt met nog duurdere Fiesta STAfbeelding Ford komt met nog duurdere Fiesta ST

Ford Fiesta ST Performance Edition '19
Hij was al niet zo goedkoop.

In de wereld van Hot Hatches uit de compacte klasse is de Ford Fiesta ST een van de leukere. Ten eerste omdat het segment erg klein is op het moment. De Toyota Yaris GRMN wordt in kleine aantallen tegen een monsterlijke prijs verkocht en de Volkswagen Polo GTI is zo agressief als een 9 jaar oude Labrador met Red Bull op. Totdat Renault en Peugeot met een snelle Clio R.S. en 208 GTI komen, lijkt de heldhaftig klinkende Fiesta de aangewezen kandidaat voor de enthousiaste bestuurder.

Enige nadeel is zijn prijs: de Fiesta ST is erg prijzig. Dat wordt alleen maar erger met de Fiesta ST Performance Edition. Het eerste wat opvalt is de meerlaags ‘Magnetite’ oranje lak. Het staat de auto erg goed. Natuurlijk hoort Performance Blue op een snelle Ford, maar de Fiesta ST kan deze kleur goed hebben. Zoals je kunt staan staat de Fiesta ST Performance Edition wat lager op zijn wielen.

Ford Fiesta ST Performance Edition '19

Dat komt door de verlaging-set van Ford Performance. Dit is niet simpel een setje kortere veren, maar een complete veer/demper combinatie. De Fiesta ST Performance Edition moet hiermee nog beter sturen. Volgens Ford Performance is de set uitgebreid getest op de Nordschleife van de Nürburgring. De Fiesta staat voor 1,5 cm lager en achter 1 cm. De wielen helpen daar ok aan mee. De 10-spaaks velgen zijn 18″ in diameter en wegen 1,75 kg minder per velg.

Ford Fiesta ST Performance Edition '19

De Fiesta ST Performance Edition is gebaseerd op de Fiesta ST-3 (de enige die je in Nederland kunt krijgen). Dat betekent wel dat het sperdifferienteel van Quaife tot de standaarduitrusting behoort. Ondanks de naam heeft de halve zes-in-lijn van de Fiesta ST Performance Edition niet meer vermogen dan het origineel. Gelukkig heeft Mountune daar wel een oplossing voor. De Performance Edition is 3.500 euro duurder dan de standaard ST 3. In Nederland kost de Fiesta ST-3 33.370 euro. Er is nog meer slecht nieuws, want vooralsnog is de Fiesta ST Performance Edition alleen leverbaar in het Verenigd Koninkrijk.

Ook interessant!

  • Prijs opgefriste Fiesta moet je niet omrekenen naar guldens
  • Ford Fiesta facelift
    Ford Fiesta facelift officieel, meer kracht ST
  • Pretpakket maakt de Fiesta en Puma ST nóg leuker
  • Ford Puma ST Gold Edition is geen toeval

Nieuwste artikelen

  • BREEK: BMW iX3 komt volgend jaar ook met echte premium
  • Biem! Hoe vaak crasht die Tesla Robotaxi nu eigenlijk?
  • Gespot – Heerlijke Lancia Delta restomod in goed gezelschap
  • Waarom Lando Norris geen straf kreeg bij het inhalen van Tsunoda
FacebookTweetPinLinkedIn

fiesta, fiesta-st, Ford, Ford-Performance, oranje, velgen, verlaagd

Vorig bericht: « Breek! Grand Prix van Nederland komt in mei 2020!
Volgend bericht: Deze 900 pk sterke AMG kost 750 mille »

Lees Interacties

Reacties

  1. ghost zegt

    10 april 2019 om 18:16

    Kleurtje is in ieder geval ideaal voor Koningsdag!

    Login om te reageren
  2. Jochempie zegt

    10 april 2019 om 18:19

    “Er is nog meer slecht nieuws, want vooralsnog is de Fiesta ST Performance Edition alleen leverbaar in het Verenigd Koninkrijk.” Verdulleme!

    Login om te reageren
  3. moveyourmind zegt

    10 april 2019 om 18:31

    Nog steeds dé hot hatch in zijn klasse.

    Maar de nieuw 208 staat ook in de startblokken. En ze zouden bij Peugeot gek zijn als ze van het nieuwe succesnummer van ze geen groter succes zouden maken door er geen ultieme versie van uit te brengen.

    Zou in elk geval mooi zijn als Peugeot met een tegenhanger van de ST komt. En de wapenwedloop in deze klasse ook weer aangewakkerd wordt.

    Login om te reageren
  4. flutterby zegt

    10 april 2019 om 18:49

    Vandaag en gister nog gezien, erg leuke auto al had ik in eerste instantie moeite om te plaatsen wat het precies was (stond ín een autotransporter en werd uitgeladen).

    Login om te reageren
  5. toyotafortuner zegt

    10 april 2019 om 18:51

    >en de Volkswagen Polo GTI is zo agressief als een 9 jaar oude Labrador met Red Bull op.
    Wat een heerlijk stuk is dit!

    Login om te reageren
    • michaelb zegt

      10 april 2019 om 19:40

      @toyotafortuner: Sorry, heb met beide gereden en de Polo heeft toch echt een beter balans zeker voor dagelijks gebruik. Die Fiesta is echt een vermoeiend nerveus ding.

      Maar goed hard roepen en elkaar enkel na praten hier blijft een issue.

      Login om te reageren
      • toyotafortuner zegt

        10 april 2019 om 19:50

        @michaelb: meh. De Polo is vooral leuk, als je de graag de aso uithangt in Amsterdam West en vergelijkbare plekken

        Login om te reageren
        • davelepeef zegt

          10 april 2019 om 20:07

          @toyotafortuner: nou, hoho. Volgens mij krijg je er ook een gucci pet bij dus niet zo laatdunkend…

          Login om te reageren
        • michaelb zegt

          10 april 2019 om 21:59

          @toyotafortuner: Ehm verwar je m nu niet met een V40?

          Login om te reageren
        • bernoulli zegt

          10 april 2019 om 23:06

          @toyotafortuner: een 6N ja.

          Login om te reageren
        • dijan zegt

          11 april 2019 om 09:45

          @toyotafortuner: Wat een verschrikkelijk gezocht antwoord. Als je niets beter weet te vinden om tegengas te geven ,hou dan je mond.

          Login om te reageren
      • willeme zegt

        10 april 2019 om 23:15

        @michaelb: Bwoah. Het is maar net in welke situatie je je bevindt. Zoek je de leukste Hot Hatch in deze klasse, vind ik de Fiesta ST leuker. Daar hebben ze echt een bijzonder fijn rij-ijzertje van gemaakt. De Polo GTI is de betere allrounder.

        Het is eigenlijk vrij simpel. Is het je enige auto waarmee je ook normale woon-werk kilometers moet doen en wil je af en toe een potje sturen, dan doet de Polo dat het beste. Is het een auto voor erbij, dan is de Fiesta ST verreweg de leukere keuze. Het ding is standaard al behoorlijk hard geveerd en vrij nerveus qua stuurgedrag. Niet iedereen ziet daar dag-in-dag-uit op te wachten.

        Login om te reageren
  6. emping zegt

    10 april 2019 om 18:57

    Leuk ding maar wordt zo wel erg prijzig.

    -EDIT: dank u, is inmiddels gefixt.-

    Login om te reageren
  7. dper4mance zegt

    10 april 2019 om 19:09

    Die wielen en schokdempers met veren kun je via Ford Performance ook gewoon bij een Nederlandse dealer bestellen.

    Login om te reageren
    • theblazerunner zegt

      10 april 2019 om 20:22

      @dper4mance: ja als je echt niet meer weet wat je met je geld moet

      Login om te reageren
  8. gandini zegt

    10 april 2019 om 19:10

    Wel even die diffuser zwart maken, maar verder echt geweldig!

    Login om te reageren
  9. michaelb zegt

    10 april 2019 om 19:35

    Blijft eruit zien als een opoe bak. Man ik mis het oude model. Zeker de pre-facelift.

    Login om te reageren
  10. cossiekiller zegt

    10 april 2019 om 19:42

    De Corsa OPC met mechanisch sperdifferentieel is er ook nog. 210pk, met wel wat meer gewicht dan de Fiesta, maar ook meer koppel. En voelt wat volwassener aan.

    Login om te reageren
    • 87sandyd zegt

      10 april 2019 om 22:01

      @cossiekiller: Die mag nog niet in de schaduw staan van de Fiesta. Echt, die auto kan je niet vergelijken met de Fiesta.

      Login om te reageren
    • willeme zegt

      10 april 2019 om 23:15

      @cossiekiller: In Nederland is die niet meer leverbaar, volgens de website van Opel. Wel een gave auto, dat absoluut!

      Login om te reageren
  11. amersfoorter zegt

    10 april 2019 om 19:53

    Hoeveel verkocht? 1?

    Login om te reageren
    • willeme zegt

      10 april 2019 om 23:17

      @amersfoorter: Goede vraag! In Nederland verkopen Fiesta’s van 33 mille voor geen meter, dus het zou mij niet verbazen dat het er een stuk of 50 zijn.

      Echter, in Groot-Brittannië zijn dit soort auto’s zeer populair. Vandaar dat zij een special editie krijgen en wij Nederlanders (nog) niet ;-).

      Login om te reageren
  12. bernoulli zegt

    10 april 2019 om 20:02

    Tof apparaat!

    Login om te reageren
  13. allesmetturbo zegt

    10 april 2019 om 21:03

    Mooie rijhoogte

    Login om te reageren
  14. tonino zegt

    10 april 2019 om 21:49

    -edit: dank u, is inmiddels gefixt-

    Login om te reageren
  15. 87sandyd zegt

    10 april 2019 om 22:02

    De beste is nog beter geworden, arme concurrentie…

    Login om te reageren
    • dijan zegt

      11 april 2019 om 09:43

      @87sandyd: Ja,daarom worden ze ook zoveel verkocht. ??

      Login om te reageren
  16. Dutchdriftking zegt

    10 april 2019 om 22:18

    Standaard een sper op een b-segment hot hatch is wel geniaal natuurlijk.

    Login om te reageren
    • Jochempie zegt

      11 april 2019 om 07:36

      @dutchdriftking: Dat ligt aan de importeur. De rest van de wereld krijgt ‘m standaard zonder.

      Login om te reageren
  17. suzikubelona zegt

    10 april 2019 om 22:23

    Een beetje uitgeklopte wielkasten had hem helemaal af gemaakt.

    Login om te reageren
  18. supertjeduc zegt

    10 april 2019 om 22:26

    Ik heb onder mijn abarth ook 18 inch oz velgjes en koni sportdempers
    Was daar minder voor kwijt dan 3500€
    Heb trouwens ook 200pk ( en dat koste wel veel )

    Login om te reageren
  19. berlinetta zegt

    11 april 2019 om 10:47

    Hoe geweldig hij ook mag rijden, qua uiterlijk haalt hij het niet bij de vorige. Deze is veel te lief. Vanuit sommige hoeken lijkt het soms wel een klein MPV. ik zou dan ook even wachten op de Clio RS. Die ziet er standaard al fantastisch uit en dat kan alleen maar beter worden.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North