• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Vergelijking: de nieuwe Peugeot 508 vs. de oude

Auteur: ikschrijfookoverautos, gepost 24 februari 2018 om 17:00 – 57 Reacties

Vergelijking: de nieuwe Peugeot 508 vs. de oude


De Franse sedan werd deze week eindelijk vernieuwd, en hoe.

Peugeot presenteerde deze week onder luid gejubel de nieuwe 508. De wagen wijkt op verschillende vlakken van zijn voorganger af, maar het nieuwe en verbeterde design voert zonder meer de boventoon. Daar waar de vorige 508 destijds een nieuw pad in durfde te slaan, zal de nieuwe 508 proberen door te bouwen op het succes dat de Franse sedan wist te behalen. Tijd om de verschilbril op te zetten.

Design
De in 2011 onthulde Peugeot 508 was in feite gulden snede tussen de twee modellen die de wagen zou vervangen. Met name aan de voorzijde herkennen we elementen van de grille van de Peugeot 407 terug, maar doen de koplampen, en met name de positionering, juist iets meer denken aan de 607. Peugeot sloeg met de 508 echter een belangrijke weg in, door de gigantisch grote koplampen adieu te zeggen en over te stappen op een strakker design. Voor de achterzijde kunnen we hetzelfde zeggen. Waar de 407 en 607 beide vrij negatieve aandacht trokken door hun gecombineerde afzichtelijkheid, straalde de 508 een stuk meer zelfvertrouwen uit. Dit in tegenstelling tot het ietwat onnozele design waarmee zijn voorgangers het moesten doen.

Vergelijking: de nieuwe Peugeot 508 vs. de oude

Vergelijking: de nieuwe Peugeot 508 vs. de oude

De eerste 508 was op zich dus al een enorme stap in de goede richting, maar met de nieuwe 508 overtreffen ze zichzelf. De Peugeot zou geïnspireerd zijn door de Instinct Concept, die de Fransen vorig jaar presenteerden. Persoonlijk zie ik de elementen niet precies terug, maar dat is verre van een probleem. De auto oogt immers een stuk frisser en, veel belangrijker, opvallend genoeg om een eigen publiek te trekken. Daar had het vorige model enigszins moeite mee. Hoewel de verkoopcijfers dit destijds niet helemaal reflecteerden (de auto verkocht redelijk goed) miste hij nog die geheel eigen blik waarvan mensen daadwerkelijk zouden opschrikken. De vorige 508 was aanwezig, maar wist net niet de impact achter te laten waarnaar het merk eigenlijk verlangde.

Met de nieuwe 508 verandert dit. Moet ook wel, want in een tijd waarin de vermaledijde crossover regeert, is het noodzakelijk om uitgesproken genoeg voor de dag te komen om een blijvende indruk achter te laten. Gebeurt dit niet, dan wordt de reddeloze sedan zonder pardon opgeslokt. Het is dan ook fantastisch om te zien dat Peugeot ervoor gekozen heeft de 508 een woest gezicht te geven. Niet alleen dat, want het naar een coupé neigende lijnwerk geeft de wagen een ongegeneerde kijk op de eigenlijke vorm van een sedan. Daarbij heeft de auto opvallende vervormingen in het plaatwerk die van voor tot achter zijn doorgetrokken. De strakke, ietwat inkepende achterzijde maakt het totaalplaatje volledig af. Door het imponerende uiterlijk zou je dan ook niet zeggen dat de nieuwe 508 fractioneel kleiner is, maar het tegendeel blijkt te kloppen.

Interieur
Het is natuurlijk een kwestie van smaak, maar gekeken naar de oude 508 ziet eigenlijk alleen het stuur er beter uit dan bij de nieuwe. De vernieuwde 508 is echter fraaier in elk ander opzicht. Niet alleen oogt het dashboard vele malen minder onrustig, hij straalt een look uit waarvan je oprecht overtuigd bent dat deze thuishoort in het premiumsegment. De nieuwe 508 gebruikt verschillende materialen aan de binnenzijde en doorbreekt de eentonigheid van het vorige exemplaar (aankoopadvies) met gekleurde stiksels en subtiele accenten.

Vergelijking: de nieuwe Peugeot 508 vs. de oude

Vergelijking: de nieuwe Peugeot 508 vs. de oude

Daarbij monteerde Peugeot de meest recente versie van haar i-Cockpit. Dit betekent dat de analoge klokken die het vorige model nog had uit het raam worden geworpen, evenals dat hevig gedateerde infotainmentsysteem. In plaats daarvan mogen inzittenden voortaan spelen met een 8- tot 10″ touchscreen. De bestuurder zelf krijgt de meest relevante informatie op het 12,3″ scherm te zien.

Geef je om bagageruimte, dan heb je minder aan de nieuwe 508. Waar het nieuwe model zonder en met neerklappen van de achterbank respectievelijk 487 liter en 1.537 liter aan bagageruimte heeft, overtreft de vorige 508 de nieuweling ruimschoots. Het oudje biedt respectievelijk 565 liter en 1.581 liter aan ruimte. Dit kunnen we echter weer deels wijten aan het feit dat de nieuwe Berline iets gekrompen is t.o.v. zijn voorganger.

Techniek
Over krimpen gesproken, de motoren van de nieuwe 508 zijn er ook niet groter op geworden. De nieuwe 508 krijgt bij introductie twee 1.6 PureTech benzinemotoren en vier verschillende diesels, die rangeren van 1,5-liter tot 2-liter BlueHDi-motoren. Het gelimiteerde aantal benzinemotoren produceren echter wel meer vermogen dan voorheen. De PureTech-blokken zijn momenteel beschikbaar als 180 pk en 225 pk sterke varianten. De diesels lopen van 130 pk tot en met 180 pk. Overigens krijgen alle nieuwe Peugeots 508 standaard een achttraps automaat. Of nou ja, behalve de BlueHDi 130 S&S dan. De Fransen hebben daarnaast nog een plug-in hybride op de planning staan voor de liefhebbers.

De vorige 508 had een grote verscheidenheid aan motoren. Van de 1.6 VTi met 120 pk en de 2.0 HDi tot 140 pk, tot aan de 1.6 THP met 165 pk en de 204 pk sterke 2.2 HDi uit de 508 GT. In zijn zevenjarig bestaan heeft de vorige Peugeot 508 heel wat krachtbronnen mogen begroeten, de een krachtiger dan de ander. Daarbij was het hebben van een automatische versnellingsbak niet zo vanzelfsprekend als het nu is.

Vergelijking: de nieuwe Peugeot 508 vs. de oude

Vergelijking: de nieuwe Peugeot 508 vs. de oude

De nieuwe Peugeot 508 staat op het EMP2-platform waar we inmiddels goed bekend mee zijn. Dit betekent dat hij ergens diep verborgen overeenkomsten heeft met auto’s als de nieuwe Peugeot Rifter, maar bijvoorbeeld ook de DS 7 Crossback. De vorige Peugeot 508 was op zijn beurt weer verwant aan de inmiddels verdwenen Citroën C5. Alhoewel er sprake is van een mogelijke opvolger van de C5, of zelfs de C6, blijft de harde informatie hierover beperkt. Het zou echter goed kunnen dat, mocht ‘ie komen, hij op hetzelfde platform zal staan.

Conclusie
Na meerdere jaren door de 508 verwend te zijn geweest, was de tijd inmiddels bijna overrijp voor een nieuw model. Hoewel het merk soms nog wel eens de mist in wil gaan met langverwachte auto’s, is de nieuwe Peugeot 508 in vrijwel ieder opzicht een verbetering ten opzichte van zijn voorganger. Het voornaamste, in mijn ogen, is echter het puike design waarmee de Fransen op de proppen zijn gekomen. Ik kan dan ook niet meer dan hopen dat het ietwat gewaagde design van Peugeot zich zal uitbetalen in de winst van vele harten.

Ook interessant!

  • Peugeot 508 PSE rijtest en video
  • SPOTiCAR, het nieuwe occasionlabel voor Peugeot, Citroën en Opel!
  • Nieuwe Citroën C5
    Nieuwe Citroën C5 wordt weer briljant Frans
  • Dit kost het nieuwe topmodel van Citroën

Nieuwste artikelen

  • Goedkoopste 997 van Marktplaats is ook de opvallendste
  • Autosalon van Brussel 2026: dit zijn de primeurs
  • Kia viert 80-jarig bestaan met dit bijzondere apparaat
  • Scoor deze ‘vergeten’ Saab op Marktplaats
FacebookTweetPinLinkedIn

407, 508, 607, c5, Citroen, Peugeot, Vergelijkingen

Vorig bericht: « Doorsta de apocalypse met het ultieme off-road motorhome
Volgend bericht: Special: Ford Crown Victoria »

Lees Interacties

Reacties

  1. honeyhanger zegt

    24 februari 2018 om 17:18

    Ik vind de oude model toch mooier

    Login om te reageren
    • lckies zegt

      24 februari 2018 om 17:32

      @honeyhanger: oké! Doen we niets mee

      Login om te reageren
      • honeyhanger zegt

        24 februari 2018 om 17:32

        @lckies: met jouw reactie ook niet, en nu wegwezen

        Login om te reageren
        • lckies zegt

          24 februari 2018 om 17:33

          @honeyhanger: <3

          Login om te reageren
        • cpp1 zegt

          24 februari 2018 om 17:47

          @honeyhanger: hij heeft gelijk. Met deze dramatische troep kunnen wij helemaal niets. Gewoon in Frankrijk blijven met die rommel, dat is voor iedereen ‘t beste.

          Login om te reageren
        • kauwsjotel zegt

          24 februari 2018 om 22:32

          @honeyhanger: mand..

          Login om te reageren
    • WinkeB zegt

      24 februari 2018 om 17:39

      @honeyhanger: ik vond het oude Nederlandse grammatica ook mooier

      Login om te reageren
    • min2max zegt

      24 februari 2018 om 20:04

      @honeyhanger: Eens. Maar ik had echt bewondering voor de nog achterwielaangedreven 504. Wat een prachtig design en wat een comfortabele limousine. Dat was echt een auto die de concurrentie aankon met de Mercedes 200 (voorganger huidige E Klasse).

      Login om te reageren
  2. fromtheg zegt

    24 februari 2018 om 17:23

    Wat een mooi design. Hele vooruitgang.

    Login om te reageren
  3. simonferrari zegt

    24 februari 2018 om 17:24

    Het exterieur is werkelijk prachtig en bijzonder strak! Stukken beter dan het vorige model wat bij mij overkwam als ‘net niet’. Over het interieur ben ik nog niet echt te spreken. Dat kleine stuur en die gekke kermisverlichting hoeft van mij niet. Ben wel erg benieuwd naar de afwerking en materiaalgebruik van het interieur. Daarnaast kijk ik nu al uit naar de station. Chapeau Peugeot!

    Login om te reageren
  4. volvo480gtt zegt

    24 februari 2018 om 17:25

    Ik vind de 607 juist een mooie verschijning. Nog steeds…

    Login om te reageren
  5. parttimeautospotter zegt

    24 februari 2018 om 17:25

    Wat een prachtige auto. Wanneer word de SW gepresenteerd?

    Login om te reageren
    • cossiekiller zegt

      24 februari 2018 om 21:57

      @parttimeautospotter: Inderdaad. De station moeten we in de Benelux hebben! Als die ook maar een klein beetje lijkt op die Instinct concept weet ik welke mijn volgende familycar wordt!

      Login om te reageren
      • parttimeautospotter zegt

        24 februari 2018 om 22:55

        @cossiekiller: Hetzelfde voor mij. Als die ook met die stijlloze portieren komt?

        Login om te reageren
    • hollandbest zegt

      25 februari 2018 om 16:55

      @parttimeautospotter: gewoon de sedan kopen

      Login om te reageren
  6. rufctr01 zegt

    24 februari 2018 om 17:31

    Een schitterende auto met een gaaf interieur.
    En het stuur is echt fantastisch, het is wel even wennen.

    Login om te reageren
  7. draganbakema zegt

    24 februari 2018 om 17:38

    Ik wil deze auto heel graag. Ik rij nu 508sw. Dit mag heel graag de volgende worden. Verwacht alleen dat ie duurder gaat worden dan het huidige model. Prachtige auto

    Login om te reageren
  8. Dutchdriftking zegt

    24 februari 2018 om 17:45

    Heel mooie wagen!

    Login om te reageren
  9. cpp1 zegt

    24 februari 2018 om 17:46

    Beide dramatisch lelijke auto’s. Voor mij mag dat hele hedendaagse Peugeot door de shredder heen!

    Login om te reageren
    • v6ti zegt

      25 februari 2018 om 09:08

      @cpp1: ja nu weten we t wel. Hup terug je kooi in.

      Login om te reageren
    • Loek zegt

      25 februari 2018 om 10:49

      @cpp1: ze beginnen idd steeds meer op Audi te lijken…

      Login om te reageren
  10. e28forever zegt

    24 februari 2018 om 17:57

    “ Niet alleen oogt het dashboard vele malen minder onrustig,”

    Heb jij een bril nodig?
    Het nieuw dashboard heeft een hoog Playstation/kermis gehalte, maar om dat nu “vele malen minder onrustig” te noemen??

    Login om te reageren
    • stijnn zegt

      24 februari 2018 om 18:02

      @e28forever: eens, is juist volledig andersom. Het nieuwe interieur is veel drukker en kermis. Raar dat dit zo wordt geschreven. Fakenews??

      Login om te reageren
    • mark997gt3 zegt

      24 februari 2018 om 18:48

      @e28forever: de schrijver heeft duidelijk niet gekeken….. minder onrustig…… het is vele malen onrustiger! Wanne gek…..

      Login om te reageren
      • ikschrijfookoverautos zegt

        24 februari 2018 om 20:51

        @mark997gt3: jimma waus

        Login om te reageren
    • doublechevron65 zegt

      25 februari 2018 om 14:41

      @e28forever: is toch ook een trend? Kijk maar naar de nieuwe A-Klasse, schijnbaar willen dit zo…

      Login om te reageren
  11. dwfc zegt

    24 februari 2018 om 18:47

    Smaken verschillen, maar het is tenminste een volledig ander model dan de steeds geretoucheerde modellen van Audi, BMW etc. Die zijn zo saai met hun opvolgers dat je het resultaat reeds vooraf kent.

    Login om te reageren
  12. johnwaters zegt

    24 februari 2018 om 18:58

    De laatste keer dat ik iets heb zien rangeren waren geen BlueHDi-motoren van PSA maar een goederentrein.

    Ikschrijfookoverautos kan misschien veel, behalve deftig schrijven.

    Login om te reageren
    • doublechevron65 zegt

      24 februari 2018 om 22:02

      @johnwaters: wat is “deftig schrijven?”

      Login om te reageren
      • johnwaters zegt

        24 februari 2018 om 22:43

        @doublechevron65: een gamma aan motoren misschien?

        Login om te reageren
        • doublechevron65 zegt

          25 februari 2018 om 14:25

          @johnwaters: ufs ja… zware motoren

          Login om te reageren
          • johnwaters zegt

            25 februari 2018 om 19:12

            @doublechevron65: zware motoren, om treinen te rangeren

            Login om te reageren
            • doublechevron65 zegt

              25 februari 2018 om 19:15

              @johnwaters: of voor mensen die zwaar gegeten hebben…

              Login om te reageren
    • koentag zegt

      25 februari 2018 om 00:05

      @johnwaters: toen ik het stukje over design las dacht ik net het tegenovergestelde: je moet het maar kunnen zo meerdere alinea’s schrijven zonder in herhaling te vallen en op hetzelfde moment de lezer geboeid houden. Die interieur typo is bij mijn weten dan ook het enigste foutje.

      Login om te reageren
      • bisazza zegt

        25 februari 2018 om 08:27

        @koentag: enige

        Login om te reageren
      • doublechevron65 zegt

        25 februari 2018 om 15:06

        @koentag: wat bedoel je met; “Die interieur typo is bij mijn weten dan ook het enigste foutje”?

        Login om te reageren
  13. daihatsucuore zegt

    24 februari 2018 om 20:01

    Bij de eerste plaatjes was ik nog niet heel overtuigd, maar zo nog eens kijkend moet ik zeggen dat het een flinke sprong vooruit is. De auto brandt niet meer het netvlies weg, wat al winst is, maar nog belangrijker is het interieur een ladder of 2 omhoog gegaan. Maar zou ik voor een grote comfortable Franse sedan gaan, dan zou dat nog steeds Citroen zijn. Sorry Peugeot.

    Login om te reageren
    • 2wheeler zegt

      24 februari 2018 om 20:20

      @daihatsucuore: ah… dat Citroën wat eigenlijk van Peugeot (PSA) is bedoel je? OT: mooie voiture, hoop dat we hem vaak mogen zien, zeker met die mooie, blauwe kleur.

      Login om te reageren
  14. sanderm3 zegt

    24 februari 2018 om 20:31

    Leuk voor yuppen, kantoor papa’s en bouwvakkers die een auto mogen leasen. Precies het publiek wat er nu al in rondtuft.

    Login om te reageren
    • johnwaters zegt

      24 februari 2018 om 21:15

      @sanderm3: zei de badgesnob met het zielig BMW logo.

      Login om te reageren
    • barry355gtb zegt

      24 februari 2018 om 22:04

      @sanderm3: yuppen rijden in Audi of BMW net als kantoorpikken, dus dan is jouw reaktie niet zo relevant heh? Peugeot kopers zijn echt wel wat eigenzinniger en zeker weten geen bouwvakkers, want die sturen in neppe BMW M en oude Mercedes busjes.

      Login om te reageren
  15. AMG zegt

    24 februari 2018 om 20:31

    Vind de oude 2x mooie

    Login om te reageren
  16. volvov90 zegt

    24 februari 2018 om 20:34

    Achterkant lijkt op f430 scuderia

    Login om te reageren
    • viezefreddyw zegt

      24 februari 2018 om 21:10

      @volvov90: Whahaha. Wat?

      Login om te reageren
  17. drrossi zegt

    24 februari 2018 om 21:41

    Duidelijk nog nooit in een latere 607 gereden !

    Login om te reageren
  18. fiattotal zegt

    24 februari 2018 om 21:58

    De achterkant vind ik echt heel erg goed gelukt! Ben benieuwd hoe het er in het echt uitziet. Maar de vorige van 2011?! Time flies!

    Login om te reageren
  19. joppe zegt

    24 februari 2018 om 22:47

    Eindelijk een mooi doorlopende raamlijn. Ik vind het bij die Peugeots altijd zo lelijk dat ze vanachter zo plotseling stoppen.

    Login om te reageren
  20. wernerv8 zegt

    24 februari 2018 om 22:48

    Mooie wagen alleen die afzichtelijke dagrijverlichting. Vind het al complete onzin maar om het dan zo lelijk te maken.

    Login om te reageren
    • karhengst zegt

      25 februari 2018 om 10:28

      @wernerv8: Kan het ook niet mooi vinden, maar indien het stoort staat het de voorligger vrij naar de rechter rijstrook te verkassen en me vrij baan te geven.

      Elk nadeel hep z’n voordeel?

      Login om te reageren
  21. denniyo zegt

    24 februari 2018 om 23:39

    Waarom eigenlijk een versie van VOOR de facelift in het vergelijk? Daarna zijn ze toch stukken mooier en dat was de start voor de design route die ze vandaag de dag bewandelen

    Login om te reageren
  22. faithnomore zegt

    25 februari 2018 om 00:12

    Ik vind em enorm geslaagd. En dat na 15 tal jaar enkel walgelijke auto’s op de markt brengen.

    Maar goed, qua rijden is het wellicht nog steeds triestig.

    Doe mij maar een 504.

    Login om te reageren
  23. LaLancia zegt

    25 februari 2018 om 09:27

    De 607 afzichtelijk noemen gaat mij echt te ver. Ik ben gekwetst! Ik vind dat nog altijd een zeer fraaie limo om te zien.
    Ook de 407 vind ik eigenlijk helemaal niet zo lelijk. Het is iig wel een invloedrijk design gebleken.

    Login om te reageren
  24. bfvo zegt

    25 februari 2018 om 09:32

    Call me crazy, maar ik vind de voorkant wat weg hebben van de Dodge Charger ?

    Login om te reageren
  25. deurne zegt

    25 februari 2018 om 10:00

    Waarom heet de nieuwe 508 eigenlijk geen 509?

    Login om te reageren
    • karhengst zegt

      25 februari 2018 om 10:32

      @deurne: Mogelijk in de hoop ooit te kunnen zeggen dat ze X-miljoen 508’s hebben verkocht door de jaren heen.

      Je ziet immers dat VW zich er altijd over op de borst klopt en Toyota bijvoorbeeld lullig toe moet kijken bij het wedstrijdje ver plassen omdat ze de Corolla ineens Auris hebben genoemd.

      Login om te reageren
  26. BaRa zegt

    25 februari 2018 om 12:00

    Autobloggers, ik begrijp dat jullie vaak tegen de tijd moeten werken. Af en toe een taalfoutje in een artikel is geen probleem. Maar als ik om de andere zin struikel over een lapsus, tja, dan schiet mijn leesplezier er bij in. Een voorbeeldje:

    “Over krimpen gesproken, de motoren van de nieuwe 508 zijn er ook niet groter op geworden. De nieuwe 508 krijgt bij introductie twee 1.6 PureTech benzinemotoren en vier verschillende diesels, die rangeren van 1,5-liter tot 2-liter BlueHDi-motoren. Het gelimiteerde aantal benzinemotoren produceren echter wel meer vermogen dan voorheen. De PureTech-blokken zijn momenteel beschikbaar als 180 pk en 225 pk sterke varianten. De diesels lopen van 130 pk tot en met 180 pk. Overigens krijgen alle nieuwe Peugeots 508 standaard een achttraps automaat. Of nou ja, behalve de BlueHDi 130 S&S dan. De Fransen hebben daarnaast nog een plug-in hybride op de planning staan voor de liefhebbers.”

    (1) Tenzij Peugeot locomotieven bouwt, rangeren hun motoren helemaal niets.
    (2) “Het gelimiteerde aantal (benzinemotoren) produceert”, want enkelvoud, dus geen “produceren”. Dat het aantal motorvarianten beperkt is, kan je ook op een andere manier zeggen.
    (3) De Fransen hebben een plug-in hybride op de planning staan. Voor de liefhebbers. Bedoel je een planning voor de liefhebbers, of een plug-in hybride voor de liefhebbers? De volgorde van zinsdelen is wel degelijk belangrijk.
    (4) In het Nederlands schrijf je woordsamenstellingen aan elkaar, tenzij het betekenisverwarring veroorzaakt. Achttrapsautomaat. Plug-inhybride.
    (5) Of nou ja. Geen probleem om spreektaal te gebruiken. Maar combineer het dan niet met dat dikdoenerig techno-Nederlands, want het resultaat voelt ergerlijk fake aan.

    Dat zijn de meest opvallende fouten in een enkele paragraaf. Ga zelf maar na wat het dan is voor het volledige artikel.

    Login om te reageren
  27. frank2b zegt

    25 februari 2018 om 15:07

    Eindelijk! De muil is ingeruild voor een fraai smoel!

    Het werd tijd.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North