
Volgend jaar belooft een interessant jaar te worden voor de autoliefhebber
Het afgelopen jaar zijn prima verwend door de autofabrikanten. Zo verschenen goedkope modellen als de EX30 en Renault 5, maar ook geweldige auto’s als de Lotus Emeya, MG Cyberster, hybride 911, Ioniq 5 N. En er komt nog zoveel meer moois aan. Hieronder tonen we aantal van de dikste, coolste of om een andere reden interessante auto’s die in 2025 verschijnen of in de showrooms komen te staan. Voeg deze lijst gerust aan en geef aan naar welke auto jij het meeste uit kijkt.
Ferrari F80 en eerste Ferrari-EV


Ferrari krijgt een belangrijk jaar voor de kiezen. Niet alleen moet het Leclerc en Hamilton onder bedwang houden in de F1, ook de nieuwe supercar (de F80, hier linksboven) gaat in productie. Alle 799 stuks zijn trouwens al verdeeld en moeten aan het einde van 2025 bij de klanten terugkomen.
Tevens werkt Ferrari in 2025 aan de eerste volledige elektrische auto’s van het merk. Ferrari-voorzitter Benedetto Vigna zei hier al eerder over dat de presentatie van de EV in 2025 plaatsvindt. De verkoop start een jaar later in 2026. Hier rechtsboven zie je een testversie van de elektrische Ferrari op basis van een Maserati Levante. Dikke kans dus dat de EV een crossover wordt. Laat je trouwens niet afleiden door die nep-uitlaten: dit is de EV van Ferrari.
Lamborghini Temerario

De Huracán heeft lang de honneurs mogen waarnemen, maar nu is het tijd voor een nieuwe ‘baby-supercar’ van Lamborghini. Hij wordt afgelost door het apparaat hierboven: de Lamborghini Temerario. Anders dan zijn voorganger heeft de Temerario geen V10, maar een 920 pk sterke hybride V8. @Wouter mocht de Temerario al eens in het echt zien (onder streng toezicht van wat Lambo-bewaker).
Porsche 911 T-Hybrid

Afgelopen jaar maakten we kennis met de Porsche die de geschiedenisboeken ingaat als het kantelpunt. Vanaf de 992.2-generatie zal er een 911 zelf met (gedeeltelijke) elektro-aandrijving. De aftrap wordt gegeven door deze Porsche 911 T-Hybrid. Hoe dat rijdt, zie en hoor je in deze video.
Ford Mustang GTD (in Europa)

De Mustang kon blijkbaar af fabriek nog extremer. Na de Dark Horse liet Ford deze Mustang GTD zien. Een agressieveling van binnen en buiten. Een 5.2 liter V8 zorgt voor zo’n 800 pk. Ford werkt nu aan de typegoedkeuring voor de Europese markt zodat ie ook hier de weg op mag. Mocht het zover zijn, dan doet ie dat niet voor een appel en peer.
Jeep Wagoneer S

Lang waren slagschepen van Jeep en Cadillac verboden fruit voor ons Europeanen. Nu ook deze modellen elektrisch worden, brengen de Amerikanen de grote jongens ook naar ons continent. Zo ook de elektrische Jeep Wagoneer S. Deze EV heeft 600 pk aan vermogen en ruim 800 Nm aan koppel. Van 0 naar 100 km/u moet in 3,5 seconden kunnen en de actieradius is zo’n 480 kilometer. In 2025 introduceert Jeep de Wagoneer S in Amerika. Een jaartje later staat ie in de Nederlandse showrooms.
Elektrische Range Rover

Na een langdurige testperiode moet de eerste volledig elektrische Range Rover in 2025 verschijnen. Tenminste, toekomstige klanten kunnen dan een reservering plaatsen volgens JLR. Tegen die tijd zal de Range Rover met plofmotor alweer bijna aan een facelift toe zijn.
Polestar 5

Dit hierboven vat Polestar samen als een ”F-segment elektrische performance vierdeurs-GT”. Maar jij mag gewoon 5 zeggen. De volgende Polestar moet het merk laten strijden met Porsche en de Mercedes S-klasse. De Polestar 5 moet 885 pk aan vermogen en 900 Nm aan koppel krijgen. Daarnaast zorgt 800 volt architectuur voor een 0-80-laadtijd van 10 minuten. Komt Polestar er hierdoor weer bovenop?
BMW M2 CS (G87)

Na de breed uitgemeten lancering van de nieuwe M2 is het lang stil gebleven. We wachten nog altijd op een M2 Competition of CS. In 2025 zou de CS-versie van de G87 dan eindelijk moeten komen. De auto hierboven is trouwens een prototype van de M2 CS Racing. Zeg maar de raceversie van de CS. Zou die ducktail ook op de straatversie komen?
BMW Neue Klasse Sedan

Ook voor BMW wordt 2025 een belangrijk jaar. De Neue Klasse moet namelijk in productie gaan. Dat begint met de X en daarna volgt aan het einde van 2025 het 3-serie formaat met de Sedan. Het model dat straks uit de fabriek rolt, moet volgens BMW-baas veel op de Vision Neue Klasse lijken. We zijn benieuwd.
Audi RS 6 e-tron

Zou het dan eindelijk? Sinds 2021 speculeren we over de komst van de eerste elektrische RS 6. Er zijn intussen ook al wat testvoertuigen gespot. Er werd verwacht dat de e-tron samen met de andere PPE-auto’s van Porsche en Audi zou komen, maar vooralsnog is daar nog niets van gebleken. Volgens Auto Express zou het in 2025 dan toch echt gaan gebeuren.
Porsche 718 EV

De 718 is dood, leve de 718! Porsche was druk bezig om toe te werken naar een doel voor 2030. Dan zou 80 procent van de nieuwverkochte Porsches elektrisch moeten zijn. Dat plan werd bijgesteld. Toch lijkt het erop dat de elektrische Cayman en Boxster binnenkort gepresenteerd worden. De spotters zagen al verschillende exemplaren en Porsche heeft de doelstelling voor 2025 niet meer bijgesteld. Toch is het goed mogelijk dat de EV wordt uitgesteld. We wachten rustig af.
Mercedes-AMG GT 4-Door Coupé EV

Na de mislukking van de EQ-lijn wil Mercedes zich volgend jaar herpakken op EV-gebied. Dat moet gaan gebeuren met de elektrische Pausmobiel, maar ook met deze AMG-coupé. Dit is het prototype hierboven dat als eerste auto op AMG eigen EA-platform komt te staan.
Mercedes CLA EV

De elektrische AMG GT 4-Door Coupé zal nog in hetzelfde jaar een metgezel krijgen. De CLA komt er zowel met een elektrische als een hybride aandrijflijn. De hybride moet het doen met een elektrisch geassisteerde viercilinder van Renault. Richtprijzen zijn er helaas nog niet bekend.
Hyundai Ioniq 6 N (misschien)

Hyundai beloofde om in 2023 op de proppen te komen met een Ioniq 6 N. Er werden immers al wat prototypes gespot. Vooralsnog hebben we niets vernomen van een snellere 6. De verwachting is dat de N volgend jaar komt. Het jaar erna volgt de facelift van gewone Ioniq 6.
In de belofte had Hyundai het over een vermogen van 600 pk en een accupakket van 77,6 kWh. De 0-100-tijd moet minder dan 4 seconden zijn en de topsnelheid is minimaal 260 km/u. Deze versie staat gepland voor 2023.
DeLorean Alpha5 (dromen mag)

Sinds vorig jaar fantaseert DeLorean over een terugkeer. De bekende filmautomaker wilde eind 2024 iets dat lijkt op de Alpha5 hierboven in productie brengen. Dat is niet gelukt. Dan maar 2025? De Alpha5 is een EV met een batterij van meer dan 100-kWh die zorgt voor meer dan 480 kilometer aan rijbereik. 0 naar 96 km/u moet 2,99 seconden en door naar 141 km/u (88 mijl per uur) in 4,35 seconden. We willen het allemaal geloven, zolang ze de vlinderdeuren maar houden.
Goedkope Hyundai N (hopelijk)

Nog eentje in het kader: hopelijk komt ie in 2025. Na het stoppen van de i20N en i30N (God hebben hun zielen) destijds Hyundai-topman Albert Biermann dat de divisie zich ging richten op een nieuw platform voor kleinere EV’s dat in 2025 af moest zijn. De N die daaruit zou volgen, zou niet zo duur moeten zijn als de Ioniq 5 N. Wellicht een Inster N?
Persoonlijk kijk ik enorm uit naar de Neue Klasse sedan. Eind 2025 mag ik een nieuwe leaseauto bestellen en aangezien we bij mijn werkgever alleen mogen shoppen voor een BMW of Mini, is de Neue Klasse Sedan een hele interessante optie voor mij. Ik zou het ook geen straf vinden om weer een 2-serie Gran Coupé te moeten bestellen, maar wellicht dat ik door het gebrek aan BPM op de Neue Klasse een maatje groter kan rijden voor hetzelfde leasebudget.
BMW of Mini? Het is niet verkeerd, hoewel het met fraaie dashboards is gedaan dan. Ook al verplicht elektrisch of dat nog niet?
Het kan mij niet echt bekoren als ik zo naar dit lijstje kijk. Klink misschien als een oude lul maar vind de auto’s echt niet meer zo mooi en elegant als vroegah (lees 5 tot 10 jaar terug). Zijn ze ook nog eens stuk voor stuk uitgerust met die verschrikkelijk irritante piepjes
Mee eens, armoe troef tegenwoordig. Mis in rijtje overigens de opvolger van de vermaarde Lexus Lfa waar Toyota al jaren mee bezig is, mag nu wel een keer komen.
Is dat niet inherent aan ouder worden? Heb het idee dat vroeger ieder merk iets had wat een ander niet had. Nu heeft elke auto vrijwel alles aan boord. Het unieke en imperfecte wat een merk een merk maakte is gewoon weg.
Slechte eigenschappen vormen geen karakter… Ik heb ook niet idee dat iedereen alles heeft, zelfs het tegendeel, er valt zelfs steeds minder te kiezen (grrr Tesla). Je zoekt een rode EV met een schuifdak dat open kan? Dat is een heel kort lijstje.
En juist doordat het allemaal zo beperkt is wordt het ook zo saai.
Voornamelijk peperdure exoten in dit lijstje.. Die Neue Klasse en CLA ben ik wel heel benieuwd naar.
Waar zijn toch de tijden gebleven dat je niet kon wachten tot je nieuwe autoweek binnenkwam met foto’s van ( bijv.) de nieuwe drie sersie, en dat je uitpluizende hoeveel die 320 kostte met de 6 cilinder… het doet mij allemaal niets meer tegenwoordig. Oke, ik word oud !!
Vooral benieuwd naar de elektrische 718. Dat gaat waarschijnlijk een voorlopig ijkpunt worden voor hoe leuk of niet leuk een op rijden gerichte EV kan zijn.
Wat daar leuk aan kan zijn is het uiterlijk, wegligging, stuurgedrag. Info over elektrische motoren, boeien 😒
Hoeveel cylinders, de stand van de cylinders, de vorm van uitlaten, hoeveel eindstukken etc. was altijd leuke info bij brandstofaangedreven bolides, helaas passé.
Misschien komt de nieuwe Stelvio in 2025 al.
Hahahahahahahahahahahahaha. Geloof je het zelf? We hebben het hier over Alfa Romeo, het merk dat het afgelopen decennium de ene na de andere auto heeft uitgesteld.
Sam van de STG podcast had van verschillende Porsche medewerkers en een hoog geplaatste insider daar gehoord dat de 718 EV er voorlopig niet komt.
Nieuw of facelift? Persoonlijk ben ik heel nieuwsgierig naar de facelift van het verkoopkanon van de afgelopen jaren: De Tesla model Y.
En is er nog iets voor de echte autoliefhebber, namelijk de petrolhead en niet de stroomnerd?
In de opsomming zie ik weinig interessants.
Komt de nieuwe RS5 ook niet in 2025? En eindelijk de 992.2 (4)S? En de nieuwe Vanquish Volante. :)